Kill the Irishman

(2011)

Film 1 Saat 46 Dk. Biyografi, Polisiye ABD 18 Kasım 2021

7

84 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (47.892 OY)

KONUSU

1970’li yıllarda Cleveland’ta mafya için çalışan sert ve acımasız bir İrlandalı katil olan Danny Greene’nin (Ray Stevenson) gerçek hikayesini anlatmaktadır.

alıntılayan: Katrem

Ray Stevenson

Danny Greene

Val Kilmer

Joe Manditski

Christopher Walken

Shondor Birns

Linda Cardellini

Joan Madigan

Tony Darrow

Mikey Mend...

Robert Davi

Ray Ferritto

Fionnula Flanagan

Grace O'Keefe

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

2 gün önce

7.5 / 10

Dipten suç dünyasına bulaşıp adım adım zirveye çıkan Danny'nin hikayesi.
Danny'nin hayatta kalışı şans mı, yoksa zeki birisi olduğu için mi film hala merak ediyorum.
Gerçek hayattan esinlenerek yapılmış başarılı bir film.Olay örgüsü ve sürekliliği son derece güzel.Şahsen filmi açtığımda çok bir beklentim yoktu ancak orta derece tatminkar bir şekilde sıkılmadan keyif alarak izledim.
Filmi izleyecek olanlara tavsiyem izlemeye başlamadan araştırma yapmayın derim.Çünkü filmin sonunu direkt öğrenirsiniz.İlk önce izleyin daha sonra merak ederseniz açıp araştırma yaparsanız filmden daha çok zevk alırsınız.

@ravenna

2 yıl önce

8 / 10

Gerçek hayattan alınmış çok güzel ve kaliteli bir mafya filmi.Filmdeki gerçeklik,filme seçilmiş muhteşem müzikleri ve diyaloglarıyla ile izlenmeyi hak eden bir yapım.Filmin işlenişinin de hiç basit olduğunu düşünmüyorum.Ray Stevenson'ın performansı da görülmeye değer.Ve tabiki filmin finali çok etkileyiciydi.Tavsiye ederim,iyi seyirler.

@father_donaldso

4 yıl önce

8.9 / 10

baba filmdir iyidir

@fthgzl79

5 yıl önce

6.2 / 10

Ben şunu anlamıyorum..Pis işler yapan bir adamsın ve adamlarınla beraber pis işler yapan bir mafya babasının yanına gidip,bu mafya babasına ve yanındakilere çok ağır laflar ediyorsun ve sonrasında akşam evine gidip karınla uykuya dalıyorsun..Bu nasıl bir rahatlıktır,nasıl bir vurdumduymazlıktır?!

Spoiler---

Bir başka anlamadığım konu,başroldeki abimiz niye ölmüyor bir türlü?Bu da çok saçma..Ateş ediyorlar,ölmüyor..Evini havaya uçuruyorlar,ölmüyor..Arabasını havaya uçuruyorlar,ölmüyor..Gerçi sonunda ölüyor:)

Spoiler---

Dediğim gibi filmde tuhaf şeyler oluyor..Başroldeki Ray Stevenson'u da pek beğenmedim..Birçok tanıdık isim filmde rol alıyor ama film vasat..10/6

@vfv

7 yıl önce

Ray stevenson Val kilmer gibi oyuncuların yer aldıgı küçük bütçeli gibi görünen ama arka planına ve kostümlerine dikkat edildiğinde aslında büyük çabalar harcanmış dönemini iyi yansıtan ve gerçekçilik sınırları çerçevesinde gerçek hikayeden uyarlanmış olan konuyu gerçekçi bir şekilde abartısız olarak sunan başarılı bir film oldugunu söyleyebiliriz. Açılış sahnesinden sonra hikayenin farklı zaman diliminde kendimizi bulduktan sonra hikayeye kapılıyorsunuz ve kahramanımızın ilginç hikayesini son bölmlere dogru merakla ve heyecanla izliyorsunuz. Çoğu bölümü sadece diyaloglardan oluşmasına rağmen sıkıcı olmayan olay örgüsü ve gerçek hayattan oldgunu bildiğimiz hikayesi gayet sürükleyici. Bir suç filmine göre başarılı. Aslında direk bu tarz olan filmler hoşuma gitmez. Ayrıca Bir zamanlar karizmatik ve iyi bir aktör oldugunu düşündüğüm ve son zamanlarda B sınıf filmlerde rol alan ve eski karizmasını kaybeden Val Kilmer yüzünden ertelediğim ve
... Devamı
Ray stevenson Val kilmer gibi oyuncuların yer aldıgı küçük bütçeli gibi görünen ama arka planına ve kostümlerine dikkat edildiğinde aslında büyük çabalar harcanmış dönemini iyi yansıtan ve gerçekçilik sınırları çerçevesinde gerçek hikayeden uyarlanmış olan konuyu gerçekçi bir şekilde abartısız olarak sunan başarılı bir film oldugunu söyleyebiliriz. Açılış sahnesinden sonra hikayenin farklı zaman diliminde kendimizi bulduktan sonra hikayeye kapılıyorsunuz ve kahramanımızın ilginç hikayesini son bölmlere dogru merakla ve heyecanla izliyorsunuz. Çoğu bölümü sadece diyaloglardan oluşmasına rağmen sıkıcı olmayan olay örgüsü ve gerçek hayattan oldgunu bildiğimiz hikayesi gayet sürükleyici. Bir suç filmine göre başarılı. Aslında direk bu tarz olan filmler hoşuma gitmez. Ayrıca Bir zamanlar karizmatik ve iyi bir aktör oldugunu düşündüğüm ve son zamanlarda B sınıf filmlerde rol alan ve eski karizmasını kaybeden Val Kilmer yüzünden ertelediğim ve önyargılarım olan bir filmdi. Ayrıca son bölümlerinin biraz sıkıcı oldugunu düşünüyorum. Sanırım sadece diyalog ve olay üzerine kurulu olması ve ilk bölümlerindeki heyecanın son bölümlere taşınmaması bunda etken. Yinede açılış sahnesini son bölümlere doğru çok doğru zamanda kullanarak başarılı bir şekilde bağlanmıştır. Türü sevenlere ve gerçek hikaye arayanlara tavsiyemdir. 10/ 7.0
Y

@yemre

8 yıl önce

8 / 10

Goodfellas'tanPaul Sorvino'yu görmek güzeldi. Aile devam ediyor hissi veriyor.

@acsedef

10 yıl önce

4.5 / 10

filmin 7.3'lük notunu ciddiye almamanızı öneririm. imdb notu da abartılı buna bağlı olarak. gerçek bir hikayeye dayanan bir gangster filmi. şüphe yok ki ana karakter etkileyici bir adam. hikayesi de çok ilginç. ama film bu ilginç hikayenin içini çoğu zaman dolduramıyor. film içinde irlandalı dışında amaçları ya da kişiliği hakkında tam olarak fikir sahibi olabildiğimiz pek birisi yok. scorsese filmlerinden fırlamış bir sürü tip film boyunca etrafta dolaşıyor, eksikleriyse pek çoğunun ortalığı patlatmaktan, ateş etmekten ya da dayak yiyip öldürülmekten başka hiçbir işlevlerinin olmaması. olay örgüsü bağlamında fena yazılmamış bir senaryosu, vasat görselliği ve sağlam bir başrol oyuncusu dışında neredeyse hiçbir şey yok filmde. bunlar bana yeter diyorsanız, iyi seyirler.
SPOILER

Kill the Irishman filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kill the Irishman filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kill the Irishman filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL