6.6

175 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.7 (222.642 OY)

KONUSU

1940 ve 50’li yıllarda East Coast Mafya tiplerini Los Angeles dışında tutmak için verilen bir LAPD (Los Angeles Police Department) mücadelesinin hikayesi.

Josh Brolin

John O'Mara

Ryan Gosling

Sgt. Jerry...

Sean Penn

Mickey Cohen

Nick Nolte

Bill Parker

Emma Stone

Grace Faraday

Anthony Mackie

Coleman Ha...

Giovanni Ribisi

Conway Keeler

Robert Patrick

Max Kennard

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

2 yıl önce

7 / 10

Son derece başarılı bulduğum dönem filmi.
Dekoruyla, kostümüyle mükemmel bir ortam oluşturulmuş.İşin açıkcası çok fazla aksiyon sahnesi beklemiyordum ancak yanıltmayı başardı.
Keyifli vakit geçirmek isteyenler değerlendirebilir.

@shamur_musti

6 yıl önce

6.5 / 10

Beğendim. Tavsiye ederim. Güzel çerezlik filmlerden olmuş.

@lorenzo

8 yıl önce

filmde bir seyler eksık gıbı hıkayemı zayıf senaryomu kotu. cozemedım :) oyuncular cvlerıne baktıgmızda eyvallah ama bu fılme hıc gıtmemıs gıbı sean penn gıbı bır oyuncu ya role uyamamıs gıbı. yonetmen oyuncu vs kadro kagıt ustunde ıyı ama ortaya vasat bır sey cıkmıs gıbı

@stupidflanders

8 yıl önce

Bu türde bunca kült film varken kimse yeni bir gangster filminin afişini gördüğünde orijinallik beklemiyor tamam. Hatta bu filmler için izleyiciyi sıkmadan iki saat filmi izletebilmek çoğu zaman bir başarı kabul ediliyor. O yüzden ben de filmi boş yere yermeden yalnız bu kriterler açısından değerlendirmek istiyorum. Ama yine de "Filmin senaryosu klişe de olsa sürükleyici olduğunu ve oyunculukların da iyi olduğunu" söyleyemiyorum bir türlü. İşin ilginç tarafı filmi izlerken sıkılmadım evet, hani şu sürekli kaç dakika kalmış diye baktığınız filmlerden değil. Ama filmi sevemedim sevmedim. Normalde sevdiğim oyuncuları bu filmde tanıyamadım. Hareketlerini, birbirlerine bakışlarını, replikleri hiçbirini sevmedim ısınamadım. Kendim için kategorize edecek olsam gangster squatı biraz tatsız hatta tuzsuz bir film olarak etiketlerdim sanırım.

@iugur

10 yıl önce

Soundtrack'ini alıp pamuklara sardığım film.

@stiff

10 yıl önce

7.5 / 10

Bana güzel bir Cumartesi gecesi yaşatan filmdir. Sevdim, sıkılmadan izledim. Senaryo klişeleri barındırıyor, kabul. Ancak filmin atmosferi, oyuncu tercihleri çok başarılı. Bir aktör olsaydım kesinlikle bu filmde yer almak isterdim. Daha iyi olabilirdi, hatta kült bile olabilirdi; ama yine de "kötü" demek haksızlık olur düşüncesindeyim. Ryan Gosling yine beklentileri karşılamış, Sean Penn ise biraz kasıntı olmuş gibi geldi bana... Ha mafya havasını ve mafya filmi havasını aldım, o açıdan da tatmin ettiğini söyleyebilirim.
N

@nezlelikelebek

10 yıl önce

7.4 / 10

Sean Penn bu işi kıvıramamış..Çete reisi rolünü biraz taklit gibi yapmış..Ama film yine de bu tür içinde önemli flmlerden biri..
M

@metude

10 yıl önce

8 / 10

Birebir olmasa da karakterlerin çoğu gerçekten yaşamış insanlar. Olaylarsa bazı değişikler haricinde yaşanmış. "Based on true story" diyor zaten. Çerezliğin ötesinde, kaju fıstıklık film denebilir.

@aphazel

10 yıl önce

biz bu hikayeyi keçiören'de, manitasını öpüp, alkolüne davrananlardan arındıran a takımından biliyoruz

@alone

11 yıl önce

7.9 / 10

Senaryo hakkında söylenebilecek herşeyin söylendiği film. Bunun yanı sıra 1940'lar öylesine harika yapılmış ve tasarım konsept öylesine güzel sunulmuş ki insanın ağzı açık kalıyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mickey_Cohen

Ek olarak bkz: Bugsy

@amip

11 yıl önce

7.1 / 10

filmi izlerken sean penn e baktıkca ndense hep al pacino ya benzettim,galiba biraz al pacino taklidi olmuş mickey in genel görünümü,mimikler bakışlar falan.bunun dışında güzel,izleten, klasik bi gangıster filmi.
R

@reha1903

11 yıl önce

7 / 10

Klasik bir gangster senaryosu kullanılmış olmasına rağmen dekoruyla kostümleriyle emek harcandığını belli eden vakit geçirmek için izlenebilecek bir film

@ozgurce_81

11 yıl önce

7 / 10

oyuncu kadrosuna bakıp da beklentilerinizi yüksek tutmadığınız sürece, eğlenceliiki saatvaat edeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

@vfv

11 yıl önce

Mükemmel bir filmdi. Oyuncu kadrosundan dolayı iyi bir film bekliyordum fakat bu kadar iyi bir film beklemiyordum. Her sahnesiyle hayranlık uyandıran bir film. Filmin Dekorları kostümleri, arabaları, silahları her şeyi dönemi yansıtması açısından başarılıydı. Onun dışında Oyunculara zaten lafım yok. Başroldeki Suç çetesi takımı zaten mükemmeldi. Her oyuncu sanki bu filmdeki rolleri için yaratılmıştı. Ruben Fleischer Zombieland filminin yönetmeniydi bilindiği gibi kutlamak gerek. Filmde Şehrin bir nevi hükümdarı olan Gangster Cohen'i durdurmak için polis teşkilatının bir ekip kurarak Cohen'in işlerine çomak sokması anlatılıyor. Polisler kendi yöntemleriyle bu işi çözemedikleri için ''Şiddet şiddeti doğurur'' ''Dinsizin hakkından imansız gelir'' felsefesiyle kurdukları ekip gerçekten Cohenin ocağına incir ağacı dikiyor. Tabi suç çetemiz deşifre olunca işler daha kötü bir hal alıyor. Filmin çekimleri çok hoşuma gitti. Çatışma sahnelerindek
... Devamı
Mükemmel bir filmdi. Oyuncu kadrosundan dolayı iyi bir film bekliyordum fakat bu kadar iyi bir film beklemiyordum. Her sahnesiyle hayranlık uyandıran bir film. Filmin Dekorları kostümleri, arabaları, silahları her şeyi dönemi yansıtması açısından başarılıydı. Onun dışında Oyunculara zaten lafım yok. Başroldeki Suç çetesi takımı zaten mükemmeldi. Her oyuncu sanki bu filmdeki rolleri için yaratılmıştı. Ruben Fleischer Zombieland filminin yönetmeniydi bilindiği gibi kutlamak gerek. Filmde Şehrin bir nevi hükümdarı olan Gangster Cohen'i durdurmak için polis teşkilatının bir ekip kurarak Cohen'in işlerine çomak sokması anlatılıyor. Polisler kendi yöntemleriyle bu işi çözemedikleri için ''Şiddet şiddeti doğurur'' ''Dinsizin hakkından imansız gelir'' felsefesiyle kurdukları ekip gerçekten Cohenin ocağına incir ağacı dikiyor. Tabi suç çetemiz deşifre olunca işler daha kötü bir hal alıyor. Filmin çekimleri çok hoşuma gitti. Çatışma sahnelerindeki gerçekçilik, ses efectleri, yavaş çekimleri mükemmeldi. Bazı kişiler filmi eleştirmiş ama bu filmin eleştirilecek ne yanı vardı bilmiyorum. Belki, sadece belki Filmdeki olay örgüsünün biraz basit kaçması eleştirilebilir ama onun dışında filmin pek kusuru yok. Bir de şu eleştirilebilir. 2 silahlı kişi karşı karşıya kalınca silahlarını bırakıp neden dövüşürler. Bu arada herkes oyunculardan Ryan Gosling ile Emma stone ye değinmiş. Halbuki oyunculuk anlamında Robert Patrıck ile Josh Brolin benim daha çok dikkatimi çekti onlardan bahsetmemek te ayıp olur. 10/ 8.2
D

@derf

11 yıl önce

9 / 10

Çok beğenerek izledim görüntüler özellikle o dönemi harika yansıtmış ortalamanın oldukça üzerinde bir filmdi diyebilirim
SPOILER

Suç Çetesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Suç Çetesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Suç Çetesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL