Deliler Fatih'in Fermanı

(2018)

Film 2 Saat 1 Dk. Aksiyon, Tarih Turkey 23 Kasım 2018

5.7

28 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.3 (2.983 OY)

KONUSU
15. yüzyılın ortalarında Fatih Sultan Mehmet’in Eflak Voyvodalığına bizzat tayin ettiği Vlad Tepeş, görevinin ilk yıllarında Osmanlı’ya sadık kalsa da, sonraları bölge halklarına karşı korkunç zalimlikler yapmaya başlar. Fatih Sultan Mehmet, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun, insanlara yapı ... Devamı
15. yüzyılın ortalarında Fatih Sultan Mehmet’in Eflak Voyvodalığına bizzat tayin ettiği Vlad Tepeş, görevinin ilk yıllarında Osmanlı’ya sadık kalsa da, sonraları bölge halklarına karşı korkunç zalimlikler yapmaya başlar. Fatih Sultan Mehmet, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun, insanlara yapılan bu zulme sessiz kalmayacaktır. Önce elçisiyle bir uyarı yollar. Vlad, elçinin sarığını kafasına çiviletip İstanbul’a gönderince Osmanlı Hakanı için sabır taşar, artık Vlad’ın bu zalimliklerine bir son verme vakti gelmiştir. Fatih, bu zulmün tez elden bitirilmesi için Baba Sultan’a emir verir. Baba Sultan, Deliler Birliği’nin içindeki korkusuz yiğitlerden yedisini, gözü kulağı olan Kuman’la birlikte Vlad’ın hüküm sürdüğü Targoviçte’ye gönderir. Bu yedi kahraman; Gökkurt, Aşkar, Mübariz, Çebi, Suskun, Kongar ve Adsız’dır. Deliler, Vlad’ın çetelerinden gizlenerek Vlad’a ulaşmak yerine doğrudan çetecilerin üzerine giderek, binlerce mazlumun intikamını teker teker almaya kararlıdır. Yolun sonunda ise, tarihe Kazıklı Voyvoda olarak geçen Vlad Tepeş ve ordusu vardır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@angelofthelord

2 yıl önce

7 / 10

Eldeki imkanlarla yapılabilecek başarılı bir film. Daha iyi olabilirdi ama kötü değildi. Beğenmediğim noktalardan biri bazı şeylerin çok uzatılması ve oldukça fazla tekrarlanmasıydı. Oyunculukları, kıyafetleri, mekanları oldukça beğendim. Senaryodan çok yönetmen koltuğunda biraz sıkıntı var gibiydi. İzleyecek boş vaktiniz varsa öneririm.

Çok büyük bütçeyle muazzam bir ekip ile çekilen yabancı filmler ile lütfen karşılaştırılmasın, tek isteğim bu. Bu tür filmlerin devamı gelsin ben seve seve izlerim. Yapıla yapıla gelişecektir zaten.
Y

@yavuzgl

2 yıl önce

4 / 10

Senarist o kadar kötü bir iş çıkarmamış, tarihi film çekme konusundaki özrümüz devam ediyor maalesef. Yönetmen katletmiş resmen filmi patlayan saman kümesi nedir, akla ziyan izlenir mi? İzlenir, karakterleri daha detaylı işlese daha güzel bir iş çıkabilirdi. Yönetmen evin yıkıla.

@shamur_musti

2 yıl önce

7 / 10

Ben beğendim. Güzeldi. Bir kere tipler süperdi. Oyuncular çok yakışmış. Tavsiye ederim.

@holyghost90

3 yıl önce

1 / 10

Son zamanlarda yükselen neo-osmanlıcılıkla yükselişe geçen bu tarz filmleri bir sömürü aracı olarak görüyorum.

@aysegulbusraaks

3 yıl önce

7.5 / 10

Konusu bakımından güzel ve merak uyandırıcı bir film. Daha devamının geleceğini son sahnesinden anlayabiliyoruz. Tabi deliler taburu korkunç insanlarmış. Bizim oyuncularsa gayet yakışıklı bu bakımdan tarihle örtüşmüyor. :) Fakat bu kadar korkunç olmalarına rağmen masumlara karşı çok merhametliler. Birbirlerine telepatik olarak bağlı olmaları ise ilgi çekici. Mutlaka hatalar vardır ama adım adım daha iyiye gittiğimizi düşünüyorum.

@surgeon

3 yıl önce

3 / 10

İzleyip boşa vaktinizi harcamayın. Senaryo yok, oyunculuklar çok kötü, sahne geçişleri berbat. Sadece 10 dakika savaş sahnesi var o da eh işte dedirten cinsten. En azından konusu olsaydı diye hayıflandım sinemada izlerken. Oyuncular, kostümler insanın gözünü boyuyor. Ben yandım sizler yanmayın.
SPOILER

Deliler Fatih'in Fermanı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Deliler Fatih'in Fermanı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Deliler Fatih'in Fermanı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL