Yalnız Cennet Bilir

(2014)

Heaven Knows What

Film 1 Saat 37 Dk. Polisiye, Dram Fransa, ABD

6.9

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (6.902 OY)

KONUSU
New Yorklu meşhur kardeş yönetmenlerden kahramanlarının gerçek yaşantısından yola çıkan, uyuşturucu bağımlılarına tavizsiz bir bakış.

Harley, Ilyaya delice aşıktır. Onun da, pek ifade edemese de, kendisini aynı şekilde sevdiğinden emindir. İkisi de uyuşturucu bağımlısıdır ve New Yorkta Heavy Metalc
... Devamı
New Yorklu meşhur kardeş yönetmenlerden kahramanlarının gerçek yaşantısından yola çıkan, uyuşturucu bağımlılarına tavizsiz bir bakış.

Harley, Ilyaya delice aşıktır. Onun da, pek ifade edemese de, kendisini aynı şekilde sevdiğinden emindir. İkisi de uyuşturucu bağımlısıdır ve New Yorkta Heavy Metalcilerin arasında takılırlar. Vakitlerini birbirleriyle didişerek, tartışarak ve bir yandan etrafı talan ederken bir yandan da ihtiyaçlarını karşılayacak parayı bulmaya çalışarak geçirirler. Holmesun kendi hayat hikayesinden yola çıkan senaryo, Safdie Kardeşler ve Ronald Bronstein tarafından yazılmış. Sean Price Williamsın grenli görüntüleri bizi New Yorka başka bir açıdan bakmaya, çocukların bulanık ve belirsiz bakış açısını edinmeye çağırıyor. Safdie Kardeşlerin belki de en zorlayıcı ama en yoğun filmi olan Yalnız Cennet Bilir çoğunlukla profesyonel olmayan oyuncuların canlandırdığı karakterler aracılığıyla bizi rollerin karmaşıklığıyla baş başa bırakıyor. Film çılgın aşkın, bir Cassavetes filmi gerçekliğinin ve Garrel melankolisinin sarmaladığı tuhaf bir dünyaya açılıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ege_undag

1 hafta önce

7.6 / 10

Çok iyi filmdi ya.. Beni etkilemeyi başardı, anlattığı dünyanın atmosferini çok iyi yakalamış zaten yaşanmış bir hikayeye dayanıyor. Oyunculuklar, diyaloglar, çekimler ve müzikler de son derece başarılıydı. Safdie’ler bu erken dönem örneğinde bile tarzlarını sonuna kadar hissettiriyor.
SPOILER

Yalnız Cennet Bilir filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yalnız Cennet Bilir filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yalnız Cennet Bilir filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL