Onun Geldiği Gün

(2011)

Book chon bang hyang a.k.a The Day He Arrives

Film 1 Saat 19 Dk. Komedi, Dram Güney Kore

6.2

9 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (2.145 OY)

KONUSU
Sungjoon, Bukchon bölgesinde yaşayan yakın bir arkadaşı ile buluşmak üzere Seula doğru yola koyulur. Arkadaşının telefonlarına cevap vermemesi üzerine Bukchonda vakit geçirmeye başlayan Sungjoon, eskiden tanıdığı bir kadın oyuncuyla karşılaşır. İkili bir süre sohbet ettikten sonra ayrılır. Bunun üze ... Devamı
Sungjoon, Bukchon bölgesinde yaşayan yakın bir arkadaşı ile buluşmak üzere Seula doğru yola koyulur. Arkadaşının telefonlarına cevap vermemesi üzerine Bukchonda vakit geçirmeye başlayan Sungjoon, eskiden tanıdığı bir kadın oyuncuyla karşılaşır. İkili bir süre sohbet ettikten sonra ayrılır. Bunun üzerine Insadonga yürür ve tek başına pirinç şarabını yudumlarken, aynı mekanda bulunan sinema öğrencileri, eskiden bir film yönetmeni olan Sungjoonu masalarına davet ederler. Kısa sürede sarhoş olan Sungjoon, eski sevgilisine gitmek üzere yola koyulur. Sungjoonun Seulda ne kadar vakit geçirdiği ve ne yaptığı belirsizdir. Belki arkadaşıyla Seulda birkaç gün geçirmiştir, belki de bu oradaki ilk günüdür. Hayat bize sadece bugünün imkanlarını sunar, bu nedenle Sungjoonın kendi bugünüyle yüzleşmekten başka seçeneği kalmamıştır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@siyahtuval

1 hafta önce

8 / 10

Yönetmenimizi tesadüfen keşfetmiş bulunmaktayım Adamda farklı bir nota var. Yalın bir anlatımı var ama değişik güzel. İnsan ilişkilerine biraz takıntılı gibi.
Filme gelecek olursak siyah beyaz, güzeldi. Tesadüfleri konu almış ve bizim nasıl değerlendirdiğimizi, nasıl bakarsak onu algılarız demek istemiş. ve sadece bu güne yani ’vardığı güne’ odaklanmış. Elindeki tek olgu bu.
SPOILER

Onun Geldiği Gün filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Onun Geldiği Gün filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Onun Geldiği Gün filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL