Benim Komşum Bir Melek 2014

St. Vincent

7.3

74 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (83.556 OY)

Süre

1 Saat 42 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Bekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile Brooklyn’deki yeni evlerine taşınır. Çalıştığı hastanede uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin oğlunu komşusu Vincent’a emanet etmekten başka şansı kalmaz. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğar, zira Vincent striptiz barlar ya da at yarışları gibi günlük aktivitelerine Oliver’ı da dahil eder! Vincent bu genç adamın ‘büyümesine’ yardımcı olurken Oliver da Vincent’ta kimsenin görmediği bir tarafı ortaya çıkartacaktır: Yufka yürekli bir ihtiyar.

Vincent MacKenna

Oliver Bronstein

Maggie Bronstein

Daka Parimova

Brother Geraghty

Coach Mitchell

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (11)

@sandel yazdı...

Paz, 09 Tem 2017, 20:47 (10 ay önce)

6 / 10

Theodore Melfi'nin ilk uzun metrajlı filmi ''St. Vincent'' hikayesinden çok oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Aksanından anladığımız kadarı ile Ukraynalı ya da Rus bir hayat kadınını canlandıran Naomi Watts'in performansı çok iyi. Onu daha önce bu tarz bir rolde görmemiştik. Hem kendisi hem de bizim için değişiklik oldu. Robin Williams (1951 - 2014) ölünce yerini  Bill Murray aldı sanırım. İnsanlara umut aşılayan, ne kadar zor durumda olsak da hayatın yaşanılacak bir yer olduğunu gösteren karakterlerden bir tanesi ile karşı karşıyayız. Dibe vurduğu halde hayatı dalgaya alan veya öyle yaşamak zorunda olan Vincent?in yeni komşusu ile olan ilişkilerine odaklanıyoruz.   Bu tarz filmlerin içine samimi dramatik hikayeler karıştırıldığı zaman çok etkileyici oluyor fakat bu film hem samimi değil hem de bir çok olay gerçek hayat ile çelişiyor. Bilindik klişe sahneler, basit çekimler, klasik komedi unsurları bir süre sonra sıkmaya başlıyor. Vincent karakterine alıştıktan sonra o kadar da ilginç bir yanı olmadığını görüyoruz. Bazı sahnelerde absürt komedi başarılı bir şekilde işlenmiş fakat genel olarak gereğinden fazla abartılan bir film olduğunu düşünüyorum. Altın Küre'de komedi dalında en iyi film adaylığı dikkat çekiyor fakat adaylığı hak etmiyor. 1990'ların klişe ve samimi olmayan komedi filmlerinden hiçbir farkı yok. 2014'ün çerezlik filmlerinden bir tanesi. Sabey Sandel

@pinky yazdı...

Per, 18 May 2017, 23:15 (1 yıl önce)

Keyifli bir aile filmi.

@merveklc yazdı...

Sal, 07 Şub 2017, 13:36 (1 yıl önce)

Buram buram amerikan milliyetçiliği kokan film, gerek sinsice işlenmiş senaryosu gerekse yönetmenliğiyle. Bunları mideniz kaldırabilirse geri kalanından zevk alabilirsiniz.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Benim Komşum Bir Melek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Benim Komşum Bir Melek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Benim Komşum Bir Melek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI