6.4

54 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (109.401 OY)

Süre

1 Saat 32 Dk.

Yönetmen / Senarist

KONUSU

The Witch, insanlık tarihinin en karanlık dönemlerinden, New England’daki cadı avlarından esinleniyor. Tiyatro ve film yönetmeni, senarist Robert Eggers’in büyük başarı kazanan bu ilk uzun metrajlı film 1630 yılında geçiyor. Hristiyan inançlarına sıkı sıkıya bağlı William ve Katherine, beş çocuklarıyla geçit vermez bir ormanın yamacında yaşamlarını sürdürmektedir. Yeni doğan oğulları sırra kadem basıp bir de ekinleri solunca, aile batıl inançlar ile kendi korku ve kaygılarının esiri olur. Birbirlerini suçlamaya başladıklarında en derin korkularının da ötesinde bir kötülüğün hedefi olacaklardır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@mamcici yazdı...

Çar, 25 Nis 2018, 09:05 (1 ay önce)

7.5 / 10

Çok sert. Ürkütücü. Cadı konulu filmlerin açık ara en iyisi bence. korku türünde de hatırı sayılır bir yer edinmeli. Bu mite inananların izlerken ki halini düşünemiyorum. Çocuklar dahil oyunculuk olağanüstü.

@jarmushwenders yazdı...

Paz, 09 Tem 2017, 00:47 (11 ay önce)

3 / 10

filimadami dahil birçok sitede filme yönelik tek + yön olarak atmosfer vurgusu yapılmış.çekimler iyi güzel de hocam 1.5 saat boyunca altta ucuz ucuz bağıran kadınlarlı müzik çalarsan atmosfer iyi gibi gelir tabi. amaçsız, boş film, zaman kaybı. jumpscare yoktu denmiş, filmde korkutmaya yaklaşabilen birkaç sahne vardı onlarda jumpscarelerdi zaten.

@tahacagri yazdı...

Paz, 10 Tem 2016, 09:04 (2 yıl önce)

8.9 / 10

The Witch için bir korku filmi diyemeyiz. Korku öğeleri işlenmiş ama Holywood modası olan jump scare'lardan kaçınılmış. Filmde sürekli bir gerilim havası hissediyorsunuz. Korkunç bir durumun içinde kalmış bir ailenin yaşadığı psikoloji izleyiciye çok iyi aktarılmış. Görsel olarak soluk bir yapıya sahip olması da sizi bu gerilimin içine çekiyor. Filim hakkında söyleyebileceğim tek kötü şey: Sonu hiç olmamış. Ciddi anlamda farklı bir sonla seyirciye yaşattığı zevki daha da artırabilirdi. Bana senarist nasıl bitireceğini bilememiş gibi bir his yarattı. Tabi bu kişisel görüşüm. Son olarak bir korku filmi için beklentiye girilmeden izlenmesi gereken bir yapım. Oyuncularıyla, görsellikle, sizi içine çeken gerilim havasıyla 9/10 bir film olmuş. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The VVitch: A New-England Folktale filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The VVitch: A New-England Folktale filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The VVitch: A New-England Folktale filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI