7.3

73 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (56.468 OY)

KONUSU
Gerçek olaylardan uyarlanan filmde, 1973 Şili askeri darbesi sırasında, darbeye karışan genç çift Lena ve Danielin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Daniel, Pinochetin gizli polisi tarafından kaçırılır. Lena onun peşine düşer ve kendini ülkenin güneyinde yer alan Colonia Dignidad bölgesinde bu ... Devamı
Gerçek olaylardan uyarlanan filmde, 1973 Şili askeri darbesi sırasında, darbeye karışan genç çift Lena ve Danielin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Daniel, Pinochetin gizli polisi tarafından kaçırılır. Lena onun peşine düşer ve kendini ülkenin güneyinde yer alan Colonia Dignidad bölgesinde bulur. Colonia, kendini hatip Paul Schafer tarafından yönetilen, cömert ve merhametli bir oluşum olarak tanımlandırır. Ancak Colonia, kimsenin kaçmayı başaramadığı bir yerdir. Lena,cesur bir karar verecek, Danieli bulmak için tarikata katılmayı bile göze alacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

7 yıl önce

7.1 / 10

Normalde sinir bozucu bir film iken, gerçek bir hikaye olmasıyla iki kat sinir bozucu oluyor. Emma Watson’ın oyunculuğunu çok beğendim. Hikayenin gerçekliğinden çok etkilendim. Olayı da araştırdım izledikten sonra biraz haliyle. Dolayısıyla insana bilgi katan bir film de olduğunu söylemek doğru olur. 7/10
S

@snijeg

7 yıl önce

7.3 / 10

Şu günlerde kafa dağıtayım diye bi' film izleyeyim dedim.

Sen mi konuyu okumadan film açarsın, sen mi ülke gündeminden kaçarsın; buyur.
W

@wersolame

8 yıl önce

Yazarı olduğum bir sözlükte yaptığım bir tanım olduğu için biraz garip bir yorum oldu , bilginize

konusu şilide pinochet rejiminin halka uyguladığı baskı ve bir nevi toplama kampı içinde güya hristiyanlığın bir mezhebinde olan olaylar.
mezhep dediğim uydurma mezhep uydurma peygamber.
adam şilinin bir köşesinde dikenli ve elektirikli tellerle çevrili bir mezhep yuvası kurmuş lakin keşke sadece onlar olsa diyor insan.içeride tabiri caizse pinochetten olmayan insanlar işkenceye uğruyor öldürülüyor gömülüyor.
diğer ülkeler ses çıkaramıyorlar zira şili hükümeti kontrolünde.sevgili danielciğimiz tam bir devrimci doğal olarak oraya götürülüyor alman vatandaşı olmasına rağmen.emma ise aşkının peşinden gönüllü olarak o çıkılması imkansız ölüm kampına kaydoluyor.
gerisini kendiniz izleyin ama kesin izleyin.
dünyada cennetini kurmuş insanlar olduğunu göreceksiniz.

@wrong

8 yıl önce

Hiç de öyle yabana atılacak türden bir film değil. Yozlaşma, fedakarlık vb hislerin içinden en kuvvetlisi ise kolonideki o sürü-makine psikolojisi iyi işlenmiş.

@barisba

8 yıl önce

8.2 / 10

Keşke konu olmasaydı dediğim bir film. Bir konu yerine belli bir zaman dilimi işlense (Tıpkı The Revenant'ta olduğu gibi)daha güzel olurdu. Çünkü bir konu ele alındığı zaman senaryo genişlemek zorunda kalıyor. Ve bu genişlik rastlantı olaylar ile dolduruluyor. Maalesef filmde bazı olaylar rastlantılara bağlanıyor, ki bu bir filmdeki realizmi azaltan bir unsurdur.

Bu aradaDaniel BrühlveEmma Watson'ın oyunculuğu mükemmel. Ancak yardımcı karakterler için aynı şeyi söyleyemem.

@poormf

8 yıl önce

1 / 10

Konu 1973 Şili’sinde geçiyor olduğu için siyasi bir film izleneceği beklentisi olur. Ancak yanılırsınız.

Klişelerle başlayan film devrimcilerin topluca kendi yoldaşlarını yüzüstü bırakmasıyla rengini belli eder. Oyuncular müsamerede rol keser gibi arzı endam etmektedirler.

Spoiler sayılmayacağı için filmin kalitesini ortaya koyan şu repliği anımsatalım, sıkı durun: "Elindeki patates ben giderken elinde olanla aynı". Yanisi şu; kadının birinin milyonlarca patates bulunan bir depodaki görevi patates soymaktır. Ondan sorumlu kadın da kısa bir süreliğine oradan ayrılır ve döndüğünde patates soyucu kadının çalışmadığını bu sözlerle ispatlar :)

Hele sondaki açıklayıcı bilgiler. Aman yarabbi. Allah beterinden saklasın... 10/100
SPOILER

Colonia filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Colonia filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Colonia filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL