7.4

51 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (36.038 OY)

Süre

1 Saat 46 Dk.

Senaristler

Torsten Wenzel

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Gerçek olaylardan uyarlanan filmde, 1973 Şili askeri darbesi sırasında, darbeye karışan genç çift Lena ve Daniel’in başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Daniel, Pinochet’in gizli polisi tarafından kaçırılır. Lena onun peşine düşer ve kendini ülkenin güneyinde yer alan Colonia Dignidad bölgesinde bulur. Colonia, kendini hatip Paul Schafer tarafından yönetilen, cömert ve merhametli bir oluşum olarak tanımlandırır. Ancak Colonia, kimsenin kaçmayı başaramadığı bir yerdir. Lena,cesur bir karar verecek, Daniel’i bulmak için tarikata katılmayı bile göze alacaktır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@stiff yazdı...

Paz, 09 Eki 2016, 15:33 (1 yıl önce)

7.1 / 10

Normalde sinir bozucu bir film iken, gerçek bir hikaye olmasıyla iki kat sinir bozucu oluyor. Emma Watson'ın oyunculuğunu çok beğendim. Hikayenin gerçekliğinden çok etkilendim. Olayı da araştırdım izledikten sonra biraz haliyle. Dolayısıyla insana bilgi katan bir film de olduğunu söylemek doğru olur. 7/10

@kamaji yazdı...

Per, 28 Tem 2016, 23:03 (1 yıl önce)

7.3 / 10

Şu günlerde kafa dağıtayım diye bi' film izleyeyim dedim.  Sen mi konuyu okumadan film açarsın, sen mi ülke gündeminden kaçarsın; buyur.

@wersolame yazdı...

Cum, 22 Tem 2016, 20:24 (2 yıl önce)

Yazarı olduğum bir sözlükte yaptığım bir tanım olduğu için biraz garip bir yorum oldu , bilginize konusu şilide pinochet rejiminin halka uyguladığı baskı ve bir nevi toplama kampı içinde güya hristiyanlığın bir mezhebinde olan olaylar. mezhep dediğim uydurma mezhep uydurma peygamber. adam şilinin bir köşesinde dikenli ve elektirikli tellerle çevrili bir mezhep yuvası kurmuş lakin keşke sadece onlar olsa diyor insan.içeride tabiri caizse pinochetten olmayan insanlar işkenceye uğruyor öldürülüyor gömülüyor. diğer ülkeler ses çıkaramıyorlar zira şili hükümeti kontrolünde.sevgili danielciğimiz tam bir devrimci doğal olarak oraya götürülüyor alman vatandaşı olmasına rağmen.emma ise aşkının peşinden gönüllü olarak o çıkılması imkansız ölüm kampına kaydoluyor. gerisini kendiniz izleyin ama kesin izleyin. dünyada cennetini kurmuş insanlar olduğunu göreceksiniz.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Colonia filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Colonia filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Colonia filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI