7

66 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (30.326 OY)

Süre

2 Saat 42 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Toni Erdmann, her anı sürprizlerle dolu, baştan sona delişmen ve izleyicinin son derece karmaşık ama bir o kadar da yoğun tepkilerle tanık olduğu bir sinema mucizesi. Winfried ya da “Toni Erdmann”, takma dişleriyle kapitalist dünyanın asık suratlılığına savaş açmış bir tür anarşist. Kızı Ines’i bu dünyanın pençesinden kurtarmaya çalışmak uğruna elinden geleni ardına koymayacağı da belli. Ines ailesinden uzakta, uluslararası bir firmanın Romanya şubesinde önemli bir pozisyonda çalışmakta ve gerçek bir işkolik. Winfried ansızın ziyaretine gelince Ines bir süre direnecek ama düzene ne kadar ait olmak istiyorsa, Winfried de ona o kadar engel olacaktır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@brigante yazdı...

Çar, 21 Mar 2018, 21:32 (3 ay önce)

7.7 / 10

Herkese göre değil.Ya seversin ya nefret edersin.Ben sevenlerdenim.Süresinin de etkisiyle izlemesi yorucu olsa da, mizahı çok etkili kullanan, her yönüyle dolu dolu bir film.Hele ki doğum günü partisi sahnesi sinema tarihine geçecek derecede çarpıcı ve efsane.

@olanzveins yazdı...

Çar, 06 Ara 2017, 15:34 (6 ay önce)

7.5 / 10

Film farklı bir mizah anlaşıyla iş hayatındaki samimiyetsizlik, yabancılaşma, hırs, mükemmelliyetçiliği eleştiriyor. Film aslında bu yaparken burjuva ahlak anlayışını, burjuva değerlerini ve burjuvalaşmanın getirdiği yapmacık ilişkileri eleştiriyor. Eleştiriyi yaparken insani yönlere dem vuruyor. Gayet başarılı işlenen bir film. Ders verme amacı gütmeyerekte didaktiklikten sıyrılıyor.

@smtyillmaz yazdı...

Per, 13 Nis 2017, 18:26 (1 yıl önce)

Filmin yalnızca 75 dakikasını seyrettim geri kalanına takatim kalmadı.konuyu bu kadar yavaş işlemesi adamı öldürüyor...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Toni Erdmann filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Toni Erdmann filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Toni Erdmann filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI