7.4

105 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (46.560 OY)

KONUSU
Toni Erdmann, her anı sürprizlerle dolu, baştan sona delişmen ve izleyicinin son derece karmaşık ama bir o kadar da yoğun tepkilerle tanık olduğu bir sinema mucizesi. Winfried ya da Toni Erdmann, takma dişleriyle kapitalist dünyanın asık suratlılığına savaş açmış bir tür anarşist. Kızı Inesi bu düny ... Devamı
Toni Erdmann, her anı sürprizlerle dolu, baştan sona delişmen ve izleyicinin son derece karmaşık ama bir o kadar da yoğun tepkilerle tanık olduğu bir sinema mucizesi. Winfried ya da Toni Erdmann, takma dişleriyle kapitalist dünyanın asık suratlılığına savaş açmış bir tür anarşist. Kızı Inesi bu dünyanın pençesinden kurtarmaya çalışmak uğruna elinden geleni ardına koymayacağı da belli. Ines ailesinden uzakta, uluslararası bir firmanın Romanya şubesinde önemli bir pozisyonda çalışmakta ve gerçek bir işkolik. Winfried ansızın ziyaretine gelince Ines bir süre direnecek ama düzene ne kadar ait olmak istiyorsa, Winfried de ona o kadar engel olacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cruachan

1 yıl önce

9 / 10

Farklı mizahı olan bir filmdir 3 4 defa izlemişimdir televizyondada denk gelip tabi Türk kanallarında değil zaten bizimkilerde reklamdan başka birşey yok:) Soyun giyin kapı aç ve o ilginç kostümü hala unutmam en son geçen ay filan Arte’de vermişti bu filmi.
A

@asupha

1 yıl önce

bildiğiniz avrupa sineması arkadaşlar. yeni bir şey yok. kötü mü değil gayet başarılı film, izleyin tabi ama gereksiz övücülükten kaçınalım ya.

@ravenna

1 yıl önce

Süresi çok fazla uzun bu da belli yerlerde beni sıktı. Oyuncuklara söyleyecek hiçbir sözüm yok onun haricinde film işleniş olarak bana hitap etmedi. Ailece izlenmeyecek sahnelerde filmde karşınıza çıkıyor. Bu sebeple ailece izlemeye de uygun değil. Güzel eleştiriler ve iyi puanlar almış ve beğenenlerde olabilir ama filmin benim üzerimde bir etkisi olmadı.

@luftmensch

2 yıl önce

7.9 / 10

Beylik laflar etmekten hiç hoşlanmıyorum filmlerle ilgili ama izlediğim en iyi filmlerden bir tanesiydi demeden de duramayacağım. Hayat, aile ilişkileri o zengin daha doğrusu üst düzey çalışanların kendilerine ne kadar kibirle bakıp, dünyaya ne kadar da boş bakıp bu dünyadan göçtükleri, bir babanın kızına verebileceği en güzel derslerden bir tanesini gördüğüm muhteşem oyunculukların ve diyalogların yer aldığı filmin ötesinde hayat olmuş bir baş yapıt!

@brigante

3 yıl önce

7.7 / 10

Herkese göre değil.Ya seversin ya nefret edersin.Ben sevenlerdenim.Süresinin de etkisiyle izlemesi yorucu olsa da, mizahı çok etkili kullanan, her yönüyle dolu dolu bir film.Hele ki doğum günü partisi sahnesi sinema tarihine geçecek derecede çarpıcı ve efsane.

@olanzveins

4 yıl önce

8 / 10

Film farklı bir mizah anlaşıyla iş hayatındaki samimiyetsizlik, yabancılaşma, hırs, mükemmelliyetçiliği eleştiriyor. Film aslında bu yaparken burjuva ahlak anlayışını, burjuva değerlerini ve burjuvalaşmanın getirdiği yapmacık ilişkileri eleştiriyor. Eleştiriyi yaparken insani yönlere dem vuruyor. Gayet başarılı işlenen bir film. Ders verme amacı gütmeyerekte didaktiklikten sıyrılıyor.

@smtyillmaz

4 yıl önce

Filmin yalnızca 75 dakikasını seyrettim geri kalanına takatim kalmadı.konuyu bu kadar yavaş işlemesi adamı öldürüyor...

@spike

5 yıl önce

8 / 10

İlginç şakalarından sonra üzülüp, pişmanlık hissedip özür dilemesi.. O da normal biri olmak istiyordu belki. Ne yapacağını bilmiyordu. Öyle bir çaresizlik ki Toni Erdmann olmak..
M

@maverick16

5 yıl önce

1 / 10

sinema bu değil arkadaşlar.
SPOILER

Toni Erdmann filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Toni Erdmann filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Toni Erdmann filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL