Gizli Güzellik 2016

Collateral Beauty

6.8

55 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.8 (55.309 OY)

Süre

1 Saat 37 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

Senaristler

Allan Loeb

KONUSU

Manhattanlı bir reklam yöneticisi olan Howard'ın sakin ve güzel yaşamı büyük bir trajedinin gerçekleşmesi ile değişir. Kendini insanlardan soyutlayan ve içine kapanan Howard yakın arkadaşlarıyla bile iletişim kurmaktan kaçınmaya başlayınca, arkadaşları ona ulaşabilmek ve onu anlayabilmek için çaba sarfetmeye başlar. Howard içine sıkıştığı yalnızlığının içinde içini dökebilmek için aşka, ölüme ve zamana mektuplar yazmaya başlar. Ve günün birinde bu mektuplara kişiler karşılıklar almaya başlayınca, hayatın nasıl iç içe geçmiş ve kompleks bir ilerleyişi olduğunu keşfetmeye başlar...

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@festiwalexpress yazdı...

Pzt, 27 Mar 2017, 23:13 (1 yıl önce)

nefis bir kadro ve yine will smithin efsanevi oyunculugu ... Duygu yüklü güzel bir filim ...

@anonim yazdı...

Cmt, 25 Mar 2017, 19:27 (1 yıl önce)

''ölüm,zaman'' ve ''sevgi'' kavramlarını duygusal ve güzel bir kurguyla sorgulamaya çalışmış bir film,   ölümlekonuşmak- "Tanrı aşağı bakmış ve muhteşem güzellikte bir gül görmüş......o kadar güzelmiş ki cennette yanında olsun diye koparmış." Sonra bilim ve biyomerkezcilik var." Hepimiz aynı anda sonsuz evrenlerde yaşıyor ve ölüyoruz!" Sonra din; Hristiyanlar ve ebedi kurtuluşları... ...Budistler ve sonsuz döngüleri,Hindular ve 41. gün ayinleri. Şiirleri de unutamayız.Şiirler yok mu şiirler! "Ölmek, herkesin sandığından daha farklı ve talihli bir durumdur." Whitman yazmış. Ve, "İsyan et, isyan,isyanla sönmeceye! "Bilgeler ki, bakmışlar sonunda,haklıymış karanlık." Thomas yazmış. "Çek, çek küreklerini sandalının,usulca, akıntıya doğru. Neşeyle, neşeyle, neşeyle...Hayat sadece bir rüya." Anladım Hepsi senin hayatın doğal bir parçası olduğunu.senden nefret etmememizi, senden korkmamamızı söylüyor.Seni kabul etmeliyiz herhâlde. Öyle mi? Anlıyorum. Ama şöyle bir şey var.Hepsi entelektüel saçmalıklar. Çünkü kızım şu anda elimi tutmuyor.

@ruyaperisi yazdı...

Paz, 19 Mar 2017, 22:00 (1 yıl önce)

Eksiklerini farketsem de otuzuncu yaş günümde bana bir aramağan gibi gelmiş olup bana mentorluk yapan filmdir. Başucu filmlerimin en başına geçmiştir. İnsanın hayatında sürekli var olan üç kavramı -soyut demeyeceğim, esas olduklarını düşünüyorum- sorgulatıp ölümün herkes için olduğunu, buna bağlı olarak zamanın kıymetini hatırlatırken sevginin her daim hayatımızda olduğunu, her şeyin sevgiyle var olduğunu, kalbimizi sevgiye açmamızın yararımıza olduğunu hissettiriyor. Bu film de benim babam olmuştur. (Filme gönderme) "Henüz babamın öldüğü yaşta olmasam da bugün benim doğum günüm." temalı film yorumu. Bu yaş günümde güzel bir hediye istemiştim, geldi. Teşekkürler.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Gizli Güzellik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gizli Güzellik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gizli Güzellik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI