4.5

16 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.4 (358 OY)

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Paramparça bir ailenin kaderinden nasibini almış evin büyük kızı Süsen… Çevresindeki her erkeği etkileyecek bir güzelliğe sahip Süsen’in, onunla aynı pavyonda çalışan kocası Yusuf ile çıkmaza girmiş bir evliliği vardır. Evlenip kendi yuvasını kurmak için ailesine karşı çıkmayı göze alır. Fakat istediği hayatı kurmak hiç kolay değildir. Çünkü hayat bazıları için hep ters gider.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@jeverans yazdı...

Sal, 18 Kas 2014, 23:26 (3 yıl önce)

5.5 / 10

Erden Kıral iki hikayeyi bir filmde anlatayım derken hiçbir şey anlatamamış.

@unutkanimhotep yazdı...

Paz, 16 Kas 2014, 21:34 (3 yıl önce)

Eleştirinin bile eleştirileceği kadar kötü bir film.Zorlama bir ana senaryo.Keza ayrıntılar bir o kadar gereksiz,sığ.Oyunculara gelince İlyas Salman gerçekten çok çok kötüydü.Gerçi kendisinin gençlik hallerini de hiç sevmem.Ama özellikle bu filmde çok bayağı ve gıcık geldi.Nurgül Yeşilçay'ın oyunculuğu hakkında zaten denilecek bir şey yok.Berbat.. Bir tek Mert Fırat oynadığı karakteri gerçekten iyi yansıtmış.Onun dışında Nur Sürer'in filmde olması çok gereksizdi.Gerçekten Türk sineması açısından en kötü filmlerden biridir.Herhangi sinema ile ilgili birisi bundan kat kat güzel bir iş çıkarabilirdi.

@cozyapiciel yazdı...

Paz, 16 Kas 2014, 19:53 (3 yıl önce)

5.4 / 10

içinde açlık grevi, dağa çıkan abi, pavyonda çalışan kadın falan geçiyo. toplumsal muhalefetin ve istanbul geceleri temalı dizilerin yükseldiği bi dönemden geçerken kotarırız diye düşünmüşler heralde bu sıraladığım öğelerle. bi de muhalif, yakışıklı, güzel oyuncular bulalım, senaryoyu da bi kitaptan halledelim hem belirli bi izleyici kitlesi olur aydın, muhalif filan, hem film kendinden söz ettirir, eee bu kadar malzeme içindeyken de bir sanat filmi olmuş olur zihniyetiyle çekilmemiştir umarım. kurgu berbat, politik bişeyler göstermeye çalışıyo görünüp hiç açıklamaya çalışmayan, nur sürer'in diz üstü eteği, istanbul aksanı ve donuk yüzüyle acılı kürt annesi olmayı zerre beceremediği film. iyi yanları yok mu, var bence. mert fırat rolünün hakkını vermiş, ilyas salman karakterine cuk oturmuş, vildan atasever'den yine iyi bir oyunculuk. bikaç da sahne var işte vurucu falan.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Gece filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gece filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gece filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI