7.1

19 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.6 (9.433 OY)

Süre

1 Saat 43 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen

KONUSU

Londra'da yaşayan muhabir Maziar Bahari, İran'da gerçekleşecek başkanlık seçimleri için en fazla bir hafta sürecek bir görev nedeniyle İran'a gider. Arkasında bıraktığı hamile nişanlısını son kez öptüğünde en kısa zamanda döneceğinin sözünü vermiş olsa da İran'a ayak bastığında işler beklediği gibi gitmez. Bahari, kendini ülkenin en ürkütücü hapishanesinde, uzun saatler süren sorgu seanslarında bulacak; üç aydan fazla süren bu işkence süresince kaderi, sadece kokusundan tanıdığı bir adamın, Rosewater'ın ellerinde olacaktır.

Maziar Bahari

Jason Jones

Baba Akbar

Jimmy the avid e...

Javadi (Rosewater)

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@stiff yazdı...

Cmt, 01 Ağu 2015, 13:04 (2 yıl önce)

6 / 10

Benim beklentimin çok altında kaldı. Aslında çelişkili bir düşüncem de var. Hem çok gerçekçi, hem de bir o kadar sanki İran'ın dandik bir ülke olduğunu göstermek için abartmış gibi. Gael Garcia Bernal ve Haluk Bilginer'i izlemek güzeldi. Puanı yüksek tutamadım. 6/10

@speaklord yazdı...

Paz, 12 Nis 2015, 13:46 (3 yıl önce)

7 / 10

çok tanıdık bir hikaye izleyin... Haluk Bilginer' i de görmek sevindirici

@elbilbo yazdı...

Per, 09 Nis 2015, 19:05 (3 yıl önce)

Gael Garcia'nın İran asıllı gazeteci Maziar Bahari'yi oynadığı filmde Bahari'nin seçim öncesi röportajlar yapmak için ülkesi İran'a geldiği sırada tutuklanıp geçirdiği zor günler konu edilmiş. Daha önce Tambien la lluvia ve No! gibi filmlerde çeşitli coğrafyalarda yaşanan gerçeklikleri göz önüne seren projelerde yer alan Garcia Rosewater'da da aynı rolü üstleniyor. Hücre zamanlarında babasını oynayan Haluk Bilginer ile olan sahneleri gerçekten izlemeye değer.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Gül Suyu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gül Suyu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gül Suyu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI