5.4

6 OY
PUAN VER
5

IMDb: 4.1 (163 OY)

Vizyon Tarihi

22 Mayıs 2015

Süre

1 Saat 28 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Özkan ailesi, bir suça bulaşır ve bir süreliğine saklanmak amacıyla bir köye kaçarlar. Köyde güvende olduklarını sanıp saklanırken, burada yaşanan bir takım paranormal olaylar hepsinin korkulu rüyası olur. Saklandıkları bu köyden çıkmaya çalıştıkça, köy hepsi için derinleşen bir labirente dönüşecektir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@serkan-aydemir yazdı...

Paz, 14 Ağu 2016, 12:20 (2 yıl önce)

5 / 10

Yani işte.

Aslında birçok ortada türemiş Türk korku filmlerine göre bir kadame üstte bir yapım olsa da en büyük kaybını efektlerde yaşıyor film. Çocuk oyuncağı filmler geride kaldı artık yaw. Öğrenin şu efekt programlarını artık. Millet Jüpiter'e bile araç gönderiyor. Filmin en sevdiğim yanı dini ögeleri fazla dayatmaması. Bıktık artık şu dini simgelerle korkutma çabalarından. Hani birçok yabancı korku filminden alıntı varmış gibi dursa da yine farklı bir korku filmi. Her türlü iyi değil tabi sadece Türk standartlarına göre iyi duruyor o kadar.

İzlemesen de olur.

P: 5

@alisesen yazdı...

Çar, 27 May 2015, 18:33 (3 yıl önce)

7.5 / 10

Evet yine bir Türk korku filmi yine kötü oyunculuk yetersiz senaryo ve yönetmenlik ama bilmiyorum milliyetçilik duygularımdan mıdır dini unsurları içermesinden midir Türk korku filmlerini seviyorum tabi bazıları hariç. Çok çokta yeni olmasa da farklı bir konuyu ele almışlar bu filmde, filmin geçtiği köy iyi bir seçim olmuş. Acaba hangi ildedir ve nerededir bilmiyorum tek başıma gece gezmek sıkıntı olabilir. Öyle çok korkunç sahneleri yok, klasik paintten yapılmış yüz efektleri absürt ses yükselmeleri mevcut her zamanki gibi ama bazı sahnelerde biraz tırstım açıkçası. Köyün muhtarı rolündeki arkadaşın canlandırdığı karakter çok hoşuma gitti bence bir tek oyunculuk performansı ondan geldi. Filmin yönetmeninin bir diğer filmi Ammar: Cin Tarikatı filmini de izlemiştim o da fena değildi.

Spoiler vermeden söyliyeyim Fırat Tanışın oynadığı sahneye bayıldım. Zaten oyunculuğu tartışılmaz filmin puanını benim gözümde +1 arttırdı onun oynadığı sahne, çokta güldüm. Hani gidin izleyin, açın izleyin, sakın kaçırmayın diyemem, yukarıda Allah var ama benim hoşuma gidiyor Türk korku sinemasının gösterdiği çaba ve verdiği emek.

---spoiler---Baştan sona filmdeki doğaüstü varlıkları cin sandım ama filmin sonunda ters köşe oldum.

---spoiler---

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Helak: Kayıp Köy filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Helak: Kayıp Köy filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Helak: Kayıp Köy filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL