6.8

200 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (377.354 OY)

KONUSU
Bu aksiyon dolu gizemli filmde, Oscar Ödüllü Denzel Washington, uçuş esnasında gerçekleşen bir felaketin ardından zorunlu iniş yaparak yolcuların neredeyse tamamının hayatını kurtaran deneyimli pilot Whip Whitakerı canlandırıyor. Kazanın ardından Whip, kahraman ilan edilse de kazaya dair daha fazla ... Devamı
Bu aksiyon dolu gizemli filmde, Oscar Ödüllü Denzel Washington, uçuş esnasında gerçekleşen bir felaketin ardından zorunlu iniş yaparak yolcuların neredeyse tamamının hayatını kurtaran deneyimli pilot Whip Whitakerı canlandırıyor. Kazanın ardından Whip, kahraman ilan edilse de kazaya dair daha fazla şey öğrenildikçe bunun kimin hatası olduğuna ve o uçakta neler yaşandığına dair cevapsız sorular belirmeye başlıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@irmm

4 yıl önce

filmi 10 saniyede anlatabilirim ama 2 saat izledim. Çok ağır ilerliyor. İzlerken sıkıldım. Bu puanı nasıl almış?
B

@batanga

6 yıl önce

Pablo Escobarın sponsorluğunda uyusturcu madde virali gibi film yapmış adam. Dram diyorsun tam içine girecek gibi oluyorsun saçma sapan bi karakter beliriyor ve bi sigara içmeye gideyim bari diyorsun. Gereksiz bi sürü sahneyle uzatılmış mesajı nedir tam olarak kendi de karar verememiş bir film. Herseyden biraz olsun nasıl olsa Danzel var gider bu kafasında bi film. Anladık adam alkolik ama 10 dakikada bir adam çok pis içiyor trplerinden fenalık getirdi.
5/10

@cartoonshowroom

8 yıl önce

danzel amcanın oyunculuğu o kadar muhteşemdi ki danzel oynasın ben izliyim moduna geçtim. ayrıca, john goodman'in tiplemesi de çok güzeldi.

sarhoş birisini ayıltmanın en etkili ve hızlı yöntemlerinden birisi kokaindir. bu bilgiyi bilmeyenlerle paylaştıkları için teşekkürler.

@rinustalarin

10 yıl önce

6.5 / 10

Oyunculuk müthiş, ancak film gereğinden uzun ve son düzlükteki bir takım bağlantılar oldukça zayıf.

Sen adamı 8 gece evinde tut, hiç içki içirme, sonra minibar'ı ağzına kadar dolu bir odaya koy NTFS görüşmesinin arifesinde... neden çünkü son dakikada kokainci arkadaşın gelip de komik bir şekilde günü kurtarması ve filmi 10 dakika filan daha uzatması için. Hadi çok sarhoş olunca hep birlikte kokain içip kendimize gelelim (!!!) böyle saçmalık mı olur !!!

---spoiler---

Filmi izlememiş olan yukarıyı sakın okumasın!!!

Film enteresan bir şekilde bağımlılığı eleştirirken, aynı yandan da reklamını yapıyor... Bu durumun pek hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim doğrusu sırf bu yüzden;

65/100

Saygılar

@serkanaydemir

10 yıl önce

7.3 / 10

Denzel, Denzel, Denzel...

Biraz yaşlanmanın sonuçlarını bu filmde görüyor olabiliriz. Film biraz durağan. Yani Dram tarzında ilerleyen sonu biraz kestirebileceğimiz bir film. Uçağın düşüş sahnesi falan her ne kadar filmi hareketlendirse de bu değişmiyor. Ha bu durum kötü mü değil. Film gayet başarılı olmuş. Başından sonuna kadar kendini izlettiriyor. Denzel'ın Deja vu sunu bilen birisi olarak bu filmde onun gibi bir şey beklemeyin. Sonuç olarak türüne yakışan güzel bir film.

İyi seyirler.

@act

11 yıl önce

Benzerlerini (50 feetteabracadabra, 40 knotla rule yapabilen...)Türkiye'de görebileceğiniz bir pilotun yaşamından örnekler olarak izledim.

Makyaja rağmen gerçekçi.

@fthgzl79

11 yıl önce

Basit bir senaryo ve vasat bir film izlerim dedim ama umduğumdan iyi bir film çıktı..Evet,senaryo biraz basit gibi gözüküyor ama yönetmen öyle bir film çekmiş ki,filmi adeta yaşıyorsunuz..Denzel zaten malum da,filme renk katan John goodman'da her zamanki gibi yine formunda..Ben çok beğendim filmi..Denzel severler özellikle izlemeli..10/8,3

@birsu

11 yıl önce

8 / 10

Çok iyi bir aksiyon sahnesi ile karşıladı izlerken kazanın içinde buldum kendimi.Film ilerledikçe yerini agır bir drama bırakıyor.Son sahneleri ile duragan ilerleyen bölümleri resmen unutturuyor.Güzeldi beh:)

@yorgun_nihilist

11 yıl önce

7.5 / 10

Uçak kazası sahneleri Lost'taki uçak sahnelerinden daha başarılı,filmin başı ve sonu çok başarılı, konusu itibariyle arada durağanlaşıyor ama film bitince giden vaktinize yansmıyorsunuz.

@synerghy

11 yıl önce

8 / 10

Daha fragmanı izleyip de 'mutlaka izlemeliyim' diye düşündüğümüz filmlerden. Belki istediğiniz tempoda ilerlemeyecek, belki orjinalde farklı bir film çıkacak karşınıza ama sizi iki saat boyunca ekrana kilitleyecek özgünlükte bir senaryo var... Aksiyon sahneleri kadar dram da yoğun bir şekilde işlenmiş. Bu filmle bir kere daha vicdan mahkemesinin yargılama sürecini izleyeceğiz.

@piccadilly

12 yıl önce

denzel washingtonun süper oyunculuğu ve mahkemedeki sürprizle sizi ters köşeye yatıran tekrar tekrar izlenebilecek bir film.

@vfv

12 yıl önce

Forrest Gump, Geleceğe Dönüş serisi gibi sinema tarihinin en iyi filmlerine imza atmış olan Robert Zemeckis ten mükemmel bir yapım daha. Alkol ve uyuşturucunun esiri olmuş olan bir pilot un pskolojik çatışmasını travmatik olarak anlatan bir drama. Sizin gereksiz sahne diye nitelendirdiğiniz sahne yani filmin ilk sahnesi sonrasının habercisi niteliğinde bu yüzden olması gereken bir sahneydi. ---Spoiler --- Alkolik Whip Whitaker in kullandığı uçak bir kaza geçirir ve 100 den fazla kişi olmasına rağmen sadece mürettebatla birlikte 6 kişi hayatını kaybeder. Uçağın kaza yapmasının sebebi arızalı bir uçak olmasından dolayıdır. Bunun Pilotun alkolik olmasıyla ilgisi yoktur. O kadar usta bir pilotturki Yere adeta direk çakılacak pozisyonda ilerleyen dev uçağı düşüşü yavaşlatmak adına ters çevirerek bile uçurmayı başaracaktır ve muhteşem bir iniş gerçekleştirecek. Onun sayesinde ölü sayısı çok az. Zaten f
... Devamı
Forrest Gump, Geleceğe Dönüş serisi gibi sinema tarihinin en iyi filmlerine imza atmış olan Robert Zemeckis ten mükemmel bir yapım daha. Alkol ve uyuşturucunun esiri olmuş olan bir pilot un pskolojik çatışmasını travmatik olarak anlatan bir drama. Sizin gereksiz sahne diye nitelendirdiğiniz sahne yani filmin ilk sahnesi sonrasının habercisi niteliğinde bu yüzden olması gereken bir sahneydi. ---Spoiler --- Alkolik Whip Whitaker in kullandığı uçak bir kaza geçirir ve 100 den fazla kişi olmasına rağmen sadece mürettebatla birlikte 6 kişi hayatını kaybeder. Uçağın kaza yapmasının sebebi arızalı bir uçak olmasından dolayıdır. Bunun Pilotun alkolik olmasıyla ilgisi yoktur. O kadar usta bir pilotturki Yere adeta direk çakılacak pozisyonda ilerleyen dev uçağı düşüşü yavaşlatmak adına ters çevirerek bile uçurmayı başaracaktır ve muhteşem bir iniş gerçekleştirecek. Onun sayesinde ölü sayısı çok az. Zaten filmde sürekli buna vurgu yapılıyor. Eğer başka pilot olsaydı herkes ölmüştü. Ama her zaman birileri bedel ödemek zorundadır. Bu film mutlu sonla bitebilirdi ve herkes eminim öyle olmasını isterdi. Ama yönetmen burda önemli bir vurgu yapıyor yaptığı final ile. Uyuşturucu alkol eşini çocuklarını mesleğini kısacası her şeyini kaybetmene sebep olur. Denzel Washington un filmin sonunda kendisiyle yüzleşmesi aslında yönetmenin akıllıca tasarlamış olduğu finalin başarısından geçiyor. Filmin bu tür toplumsal saarsıcı göndermelerinin yanı sıra dini anlamda göndermeleri de vardır. Denzel bu filmdeki performansıyla Oskarı almalıydı. Muhteşem bir oyunculuk örneği her zaman ki gibi. Mutlaka izlenmesi gereken hatta ileriki zamanlar Kült film olarak adından söz ettireceğini düşündüğüm bir film. 10/ 8.6

@darkpassenger

12 yıl önce

7 / 10

Film çok ahım şahım konusu olan, izlemezseniz çok şey kaçıracağınız bir film değil. Özellikle başlarda, ilginizi çekmese ve sıkılsanız anlarım. Filmin son bölümü için aynı şeyi söyleyemem ama, bu kadar sıradan bir filme-Denzel Washington olmasaydı ve Zemeckis ismi duyulmuş bir yönetmen olmasaydı kimse izlemezdi bile- bu kadar iyi bir son çekilmesi beni oldukça şaşırttı. Dram açısından tatmin verici, gizem ve kurgu açısından pek alışılmış bir film. Filmin uzun bir bölümü, tam olarak ne amaçla çekildiği anlaşılmayan sahnelerle dolu. Yinede kötü bir film değil, bazılarınıza bir şeyler katabilir, bazılarınızın gözleri dolabilir, alkoliklerin deaklı açılabilir.

@enik_kral

12 yıl önce

zemeckis, cast away'de edindiği tecrübeyle ikinci uçağını daha bir güzel düşürüyor. cast away' de ıssız adada bir topla kalan ana karakter, bu filmde şişeler ve vicdanıyla karşı karşıya kalıyor.

@calamity

12 yıl önce

Denzel Washington varsa o filme bir sıfır önde başlıyorum zaten.adam başlıbaşına karizma...bide kara gözlüklerini taktımı tamamdır:)

film gereksiz bir vucutshowla başlıyor. ticari amaç güdülerek çekilmiş bu sahnelerin yeterince iğreti durduğunu düşünüyorum.uçak sahnesininden sonra oldukça durağan ileryeryen bir film ama sıkılmadan filmin sonuna kadar gelmeyi başarıyorsunuz:)Denzel Washington un oyunculuğu yine herzamanki gibi şahane.kanıksanmış bir durum...ortalamanın üzerinde hoş bir seyirlik...
SPOILER

Uçuş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Uçuş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Uçuş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL