7.5

103 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (20.122 OY)

Süre

1 Saat 58 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen

KONUSU

Yönetmeni Pablo Larraín’e Cannes’da C.I.C.A.E. ödülünü kazandıran, Şili’nin 2013 Yabancı Film Oscar adayı No, 1988 yılında, Pinochet’nin baskıcı rejimi sırasında geçiyor. Gael García Bernal’in canlandırdığı reklamcı, muhalifler için hazırladığı bir kampanyayla sıra dışı bir özgürlük hareketine imza atıyor.

"NO" Olumlu "Hayır"

"Bir kadınla bir erkek deniz kenarında yürüyüşe çıkmışlar. Kadın: Denize bak! Bugün her zamankinden...? Erkek: Evet her zamankinden daha ma... Yani ŞEY? Kadın: Gökyüzünün rengi de...
poormf

@poormf yazdı...

05.01.2014

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (16)

@smithinadami yazdı...

Çar, 11 Oca 2017, 14:34 (1 yıl önce)

Fimin özellikle son sahnelerindeki bir an bana çok tanıdık geldi, hayır ben ona benzer bir şeyi başka ülkede gördüm acaba hangi ülkeydi?   Sandıklar sayılırken elektrikler gitti, bak sen şu işe(!) Ama fark fazla olduğu için sonuç değişmedi.

@seda-vardal yazdı...

Çar, 27 Tem 2016, 16:54 (2 yıl önce)

9.3 / 10

Pinochet diktatörlünü sona erdiren bir reklamcının hikayesi .Kullanılan film tekniği 80'lerin video kasetlerinde kullanılan teknikle aynı bu yüzden sanki o dönemde yaşıyor gibi oluyorsunuz .Cast seçimi yapılırken gerçek kişilerle çok benzeyen oyuncular kullanılması ve filmin arasına gerçek sahnelerin yedirilmesi bu filmi çok güzel bir film yapıyor.

@film-patologu yazdı...

Pzt, 20 Haz 2016, 03:54 (2 yıl önce)

Şili'nin yakın geçmiş siyasi tarihinin "Oha lan! Aynı biz!" boyutunda olduğunu bilmiyordum. Filmin pozitif tarafı: Ülkemin politikası ve geleceği konusunda umutlandırması. Filmin negatif tarafı: 1 saat 57 dakika boyunca Recep'i düşündürmesi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Hayır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Hayır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Hayır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI