Mezuniyet 2016

Bacalaureat a.k.a Graduation

6.7

37 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (8.337 OY)

Süre

2 Saat 8 Dk.

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Romeo Aldea, Romanya’da küçük bir dağ kasabasında yaşayan bir doktordur. Kızı Eliza'yı 18 yaşına geldiğinde onu yurt dışında okutma idealiyle büyütür. Planları gerçekleşmek üzeredir; Eliza İngiltere’de psikoloji okumak için burs kazanır. Tek yapması gereken lise bitirme sınavlarını geçmektir. Aslında başarılı öğrenci olan Eliza için bu sınavlar yalnızca bir formaliteden ibarettir. İlk yazılı sınavından bir önceki gün, Eliza tüm geleceğini riske atan bir saldırıya uğrar. Şimdi Romeo, bir karar vermek zorundadır. Bu durumu çözmek için birkaç yol vardır fakat hiçbiri kızına öğrettiği prensiplerle uyuşmamaktadır. 

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@uludaghabermas yazdı...

Paz, 04 Haz 2017, 17:05 (1 yıl önce)

6.9 / 10

ben anlamam rumen yeni dalgası falan, sıkıldım 3 günde bitirdim, ama 2 günde de bitirilebilirdi, hakkını yemeyeyim :) tamam çürümüşlük falan anladık da hiçbir folklor barındırmıyor yahu film, böylelikle de ciddi anlamda insanı bayıyor. "Bir Zamanlar Anadolu'da"nın tırnağı olamaz. Yine de 69/100

@olanzveins yazdı...

Çar, 17 May 2017, 00:18 (1 yıl önce)

8.2 / 10

Filmle ilgili 2. yorumum fakat bununde sebebi var elbette 2016 yılında izlediğim en derin filmdi. Sanat ve sinema anlayışımı derinden etkiledi aynı zamanda. Çözümsüzlük, ikilem ve umutsuzluk gerçektende en çok üzerinde durduğum temalar haline geldi. Filmin kapağını bile görünce tüylerim diken diken oluyor.

@asdf-13 yazdı...

Cmt, 22 Nis 2017, 10:03 (1 yıl önce)

7 / 10

Yorumlar ve aldığı puanlar yüzünden yüksek beklenti ile izledim. 2. bir Farhadi beklentisine girdim diyebilirim. Kötü film değildi ama biraz abartılı buldum. Doğru-yanlış sorgulamasını ebeveynler üzerinden yapmışlar. Yine de tavsiye ederim.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Mezuniyet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mezuniyet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mezuniyet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI