Yaşamın Kıyısında 2016

Manchester By The Sea

7.4

152 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (179.124 OY)

Süre

2 Saat 17 Dk.

Tür

Dram

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Lee Chandler, sıhhi tesisat, elektrik, kapıcılık gibi sıradan işler yaparak, tek göz bir evde yalnız başına yaşayan bir adamdır. Doğup büyüdüğü ama uzun zamandır uğramadığı kentten bir gün acil bir telefon alır. Kalp hastası abisi hastaneye kaldırılmıştır ve durum ciddidir. Lee kafasında endişeler ve soru işaretleri ile yola koyulur. Hastanede alacağı haberle de birlikte hayatı değişecektir.

Lee Chandler

Randi Chandler

Joe Chandler

Patrick Chandler

Elise Chandler

Hockey Coach

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (14)

@lemonya yazdı...

Sal, 17 Eki 2017, 23:19 (6 ay önce)

5.5 / 10

Son yıllardaki Oscar filmlerinin vasatlığından dolayı neredeyse 5 yıldır Oscar filmlerini takip etmiyordum (Moonlight bile yeterli bir sebep) fakat Manchester By The Sea'deki Casey Affleck performansının methini o kadar çok duydum ki kendimi izlemekten alıkoyamadım. Casey Affleck'in filmdeki o unutulmaz denilen performansına bakınca da açıkçası bir şey göremedim. Öncelikle film kötü yönetilmiş bir film. Bu senaryo çok daha iyi çekilebilecekken özellikle kötü bir görüntü yönetmeni seçimiyle İletişim Fakültesi yarışma filmine dönmüş. Karakter için çok klişe planlar seçilmiş. Böyle bir senaryoda böyle bir sinematografi bana kolaya kaçmak gibi geliyor. Casey Affleck de "morgdaki bir ceset" gibi ortalıkta dolaşırken yönetmen karakterin ruh halini çok basit bir şekilde tanımlamaya çalışmış diye düşünüyorum. Gerçekten evlat kayıbıyla ilgili iyi bir film izlemek isteyenlere Nanni Moretti'nin La stanza del figlio filmini önerebilirim.

@terabithiasu yazdı...

Paz, 09 Tem 2017, 13:54 (10 ay önce)

Bir tek ben sevmedim galiba

@poeticnorth yazdı...

Cum, 12 May 2017, 04:17 (1 yıl önce)

bu sene forushande ile oscar'ı en çok hakeden casey affleck'in çok çok yukarılara taşıdığı film. öncelikle uzun fakat kendini izletiyor. bir baba ve annenin başına gelebilecek en kötü şeyin başlarına gelmesinden sonraya gidiyor film. gitmenin kesinlikle affedilir olduğu bir zamanda bir kötü olayla o acılarının doğduğu, büyüdüğü yere geri dönmek zorunda kalıyor baba. kaçıp gittikten yıllar sonra yeniden acılarıyla yüzleşmek zorunda olan baba, hayatın o ilginç tesadüflerinden birisiyle karşılaşıp bu sefer yaşına göre biraz daha kocaman bir oğlanla yaşamaya başlayınca, olay..... evet arkadaşlar. bir insanın başına daha ne gelebilirdi ki? acının gerçek ve sadeliği anlatılmak isterken, bence gerçeklik biraz atlanmış geldi bana. harika bir oyunculuğa ve duygu sömüresine güvenmiş bir film izlenimi veriyor. evet acıyı hissediyorsun fakat onu benimseyemiyorsun. filmin en kötü yanı ise bence anneyi göstermelik olarak filme katmaları olmuş. izleyin fakat büyük ümitlerle değil, o zaman kesinlikle pişman olmazsınız, ben de olmadım ama o kadar.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yaşamın Kıyısında filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaşamın Kıyısında filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaşamın Kıyısında filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI