6.9

312 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (848.242 OY)

KONUSU
Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, onu çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağı zorlu bir mücadeleye girmeli ... Devamı
Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, onu çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağı zorlu bir mücadeleye girmeli. Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark’ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

Yarattığı alaycı karakterlerle hayran kitlesini geliştiren Robert Downey Jr.’ı dördüncü kez Tony Stark olarak izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini ise Shane Black üstleniyor. Çekimleri Kuzey Carolina eyaletinin Wilmington kentinde gerçekleştirilen filmin senaryosu ise Drew Pearce’e ait. Downey Jr.’a Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Jon Favreau, Ben Kingsley, Guy Pearce, Rebecca Hall, James Badge Dale ve Ashley Hamilton isimleri eşlik ediyor.
Robert Downey Jr.

Tony Stark...

Gwyneth Paltrow

Virginia '...

Don Cheadle

James 'Rho...

Guy Pearce

Aldrich Ki...

Rebecca Hall

Maya Hansen

Jon Favreau

Harold 'Ha...

Ben Kingsley

Trevor Sla...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@hrarchon

2 yıl önce

Erken kalkan kuş yem alır. Ama geç kalkan fare peyniri alır.

@dmlabrb

4 yıl önce

Saçma. Serinin en iyisi gene 1. filmi.
T

@tayla

5 yıl önce

Iron Man muhteşem. Tabi kahramanımızı süperden normale dönüştürmek can sıktı,, fakat beni kendisine çeken ve hayran yapan bir film ????

@wafflee

9 yıl önce

Filmi çok beğendim müthiş olmuştu.Aksiyonu dolu dolu yaşadım oldukça görkemliydi.O görsel efekletler yok mu?tam bir şölen havasındaydı.Çok keyifle izlediğim bir filmdi.Nerdeyse tek solukta izledim diyebilirim.Bu serinin her filmi farklı güzel hepsini seviyorum.Robert Downey Jr. farkın ortada her zaman ki gibi.Serinin bu filmide mutlaka izlenmeli.

@rashomon

9 yıl önce

7 / 10

Bu olmuş tam değil ama genede izlettiriyor kendini.2 filmde ki yönetmen ile bu filmi yöneten arasındaki kalite farkı kendini hissettiriyor.Rahatsız edici ve bizde kimse ölmez kahramanımız yaşatır sahnelerine kıl oldum ama olsun yapacak birşey yok

@rinustalarin

9 yıl önce

5.2 / 10

Gelen gideni aratırmış derler...

Gelen: IM 3

Giden: IM 1

Robert Abimiz olmasa yüzüne bakılacak film değil. Saçma sapan konu, çizgifilmindeki o harika Mandarin karakterinin hunharca, barbarca katledilerek filmin olmayan senaryosuna hiç olmayacak bir şekilde adaptasyonu... 2.sinden iyi olup olmadığını vallaha bilemeyeceğim şimdi, ama 1. Film'e yaklaşması imkansız. Saygılar.
H

@htvii

9 yıl önce

robert downey jr. için bile izlenir ki filmde yer yer gülmekten ölürsünüz. Bence boş zamanlar için harika zaman geçirici film .

@behtul

9 yıl önce

Afişindeki spoiler ile üzgünüm ki sonunu baştan belirten filmdir.

3 filmi de izlwyipn seriyi tamamladım. Amerika'yı bir Hollywood filmi olarak bu kadar eleştirebilmesini inanılmaz takdir ettim lakin yine de serideki en iyi film değildi bence. Yine de izlemesi oldukça zevkliydi.

@nakko

9 yıl önce

7 / 10

Serinin önceki filmleriyle aynı tempoda ilerliyor, kendini kesinlikle izleten bir film ancak konu açısından çok yüzeysel kalmış. Klasik bir aksiyon flmi aslında. Efektler sesler görüntüler son derece göze hoş geliyor... Fazla birşey beklemeyin izleyin gitsin işte....

@alone

10 yıl önce

6.7 / 10

Bu tür yapımlar, kendi içlerinde tutarlı olmadığı sürece klasik olamazlar. Her evrenin çeşitli kuralları, kahramanları ve olaylara karşı belli bir çizgisi vardır.

Iron Man mi? Kendi evreni içinde dahi tutarlılık çizgisini koruyamıyor, bu yüzden kült olmayacak, zaten gülecem been iyi vakit geçirtsin kaç milyon dolarlık film bu hüloğğğ diyen kitleninde böyle bir beklentisi yok.

Çerezlikten fazlasını olmasını isterdim ama ne yazık ki değil...

@jamais_vu

10 yıl önce

9 / 10

Ha bugün ha yarın diye diye anca izledim filmi, meğerse bende devam filmi sendromu varmış, film bitince anladım. Filme başlarkenki ruh halim 1 ve 2 nin hatrı kalmasın 3 de çıksın aradandı... ama şaşırttı. Jr. mükemmeldi mizah çok iyi aksiyon dozunda. Özetle çıtayı yükseltmişler. Nasipse Iron Man 4.

@vfv

10 yıl önce

9 / 10

Mükemmel bir film izledim. Bazı olumsuz yorumlar yüzünden ilk iki filmin altında bir film bekliyordum fakat özellikle ikinci filmden çok daha iyi bir film olduğu kesin. Bu sefer İlk iki filme göre bazı üstün yanları olduğunu düşünüyorum. Bu filmdeki düşmanları ilk iki filmdeki düşmanlarından çok daha güçlüydü. Bu yüzden çok daha heyecanlı bir filmdi. Yönetmenin mizah anlayışı Tam Tony Stark ayarında güzeldi. Bu filme olumsuz yorum yapanlar filmden ne bekliyorlardı merak ediyorum ? Bol bol aksiyon sahneleri var. Efectler mükemmel. Yeni katılan oyuncular da çok iyiydi. Bence her anlamda film mükemmele yakındı. Belki ilk 20 dakikası falan sıkıcı gelmiş olabilir. Film maliyetinin 6 katı hasılat elde etmiş ve tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmleri arasına girmiş bu da büyük bir başarı. Ayrıca yenilmezler filminden sonra Demir adam bu kadar zor duruma düşünce insan ister istemez destek kuvvet arıyor Hulk olabilirdi onu da filmin cas
... Devamı
Mükemmel bir film izledim. Bazı olumsuz yorumlar yüzünden ilk iki filmin altında bir film bekliyordum fakat özellikle ikinci filmden çok daha iyi bir film olduğu kesin. Bu sefer İlk iki filme göre bazı üstün yanları olduğunu düşünüyorum. Bu filmdeki düşmanları ilk iki filmdeki düşmanlarından çok daha güçlüydü. Bu yüzden çok daha heyecanlı bir filmdi. Yönetmenin mizah anlayışı Tam Tony Stark ayarında güzeldi. Bu filme olumsuz yorum yapanlar filmden ne bekliyorlardı merak ediyorum ? Bol bol aksiyon sahneleri var. Efectler mükemmel. Yeni katılan oyuncular da çok iyiydi. Bence her anlamda film mükemmele yakındı. Belki ilk 20 dakikası falan sıkıcı gelmiş olabilir. Film maliyetinin 6 katı hasılat elde etmiş ve tüm zamanların en çok hasılat elde eden filmleri arasına girmiş bu da büyük bir başarı. Ayrıca yenilmezler filminden sonra Demir adam bu kadar zor duruma düşünce insan ister istemez destek kuvvet arıyor Hulk olabilirdi onu da filmin cast yazılarının sonunda komik bir şekilde görme imkanımız oluyor. Kısacası Kalitesini bozmayan şahane bir film izledim. Marvel çıtayı son zamanlarda bayağı yükseltti artık daha iyisini çıkarana kadar en iyisi bu diyorum. İyi seyirler. 10/ 9.0
B

@blitzkrieg

10 yıl önce

4 / 10

Bütçe: $ 200,000,000

Hasılat: $1,211,450,977

Aslında yukarıdaki rakamlar bir şey anlatıyor olsa gerek. Marvel'i bu konuda takdir etmem gerek, bu kadar vasat bir filmden böyle yüksek meblağlarda para kazanabildiği için ve 7. sanatın içine ettiği için.

Şimdi illa ki "göreceli bir şey, arkadaşım bu!" diyenler çıkacaktır. İşte benim önerim: sinema salonları, bir de "çerezlik" film salonları kurulsun. En azından insan neye gireceğini bilsin ;)

Her şakada doğruluk payı vardır sevgili Filim Adam ve Madamları. Vaktinizin kıymetini bilin.

@voyzeck

10 yıl önce

Sanırım ben biraz farklı bakacağım olaya. Avengers'tan sonra çekilmiş ve ona da gönderme yapan bir film. Bu şartlar altında kötülerden sadece neden Iron Man'in haberi var diye düşünmeden edemiyorum. Ne oldu diğer kahramanlara diyesim geldi sürekli. Kaptan Amerika sadece bir örnek... O kadar olay oluyor, Amerika karışıyor, başkan kaçırılıyor, ülke sürekli tehdit alıyor ama olay şahsi kalıyor. Kurgu bu kısımda saçmalamış bence. Petrol ve mandarinmidir nedir işte ondan fazla vurgulanmış. Garip bir şeyler olmuş. Film kendini (benim gibi izleyiciler açısından söylüyorum) izlettiriyor. Ama izlerken bir sürü soru işareti ve garipliği de yanında getiriyor. Fazla umursamadan birinci ve ikinci filmle kıyaslamadan keyifle izlenebilir. İşte öyle bir şey.

@yorgun_nihilist

10 yıl önce

7.2 / 10

gerçeklikten elbette uzak, müslüman pakistanlı teröristler klişesine derinden bağlı,zaman zaman güldüren aksiyonu fazla bir film,çok irdelemeden izleyin geçin.
SPOILER

Demir Adam 3 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Demir Adam 3 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Demir Adam 3 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL