7.5

275 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (105.926 OY)

KONUSU
Bipolar ve bağnaz yapılı bir uyuşturucu bağımlısı polis, kendi yoluna dair türlü manipulasyonlarla işlerini elinde tutmaya çalışır. Festival mevsimince promosyonunu güvence altına almaya gayret eder. Esas istediği ve amacı olan şey ise karısı ve kızını yeniden kazanabilmektir.

Filmin yönetmeni Jon
... Devamı
Bipolar ve bağnaz yapılı bir uyuşturucu bağımlısı polis, kendi yoluna dair türlü manipulasyonlarla işlerini elinde tutmaya çalışır. Festival mevsimince promosyonunu güvence altına almaya gayret eder. Esas istediği ve amacı olan şey ise karısı ve kızını yeniden kazanabilmektir.

Filmin yönetmeni Jon S. Baird. Senaryo yazarları olarak bakıldığında roman aslen Irvine Welshe ait olup, senaryo yazarı ise Jon S. Bairddir. Oyuncu kadrosunda ise James McAvoy, Jamie Bell ve Jim Broadbent gibi isimler yer almaktadır.
James McAvoy

Bruce Robe...

Jamie Bell

Ray Lennox

Eddie Marsan

Clifford B...

Imogen Poots

Amanda Dru...

Jim Broadbent

Dr. Rossi

Brian McCardie

Dougie Gil...

Emun Elliott

Peter Inglis

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavimilena

8 ay önce

8.6 / 10

Psikolojik türde değişik ve güzel bir filmdi. Mizahı, gerilimi ve dramı bir arada bulabiliyorsunuz. James McAvoy’de öyle muhteşem oynamış ki, böyle bir "pislik " olmak da ancak ona yakışabilirdi. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

@memudula

1 yıl önce

Bu dünyaya sancılı bir eksiklikle gelip, o kişiye çizilen yolun sonunu; kendisi kadar dünyadaki herkesin bilmesini isteyen, ruhani tekamülünü göremeyenlere gelsin. En büyük çıplığımız budur ki "Ben eskiden iyi biriydim, ben kötü birisi değilim. Ben gerçekten de kendimi iyi hissetmiyorum." Lütfen bu çığlıyı duyun! Yoksa intiharın özgürlüğün son kalesi olduğuna inanırız.

@slash_is_real

2 yıl önce

Jamie Bell'i daha önce Nymphomaniac'ta izlemiştim. O rolünden sonra bunu izleyince garip geldi.
James McAvoy.. diyecek hiçbir şey yok

@stiff

3 yıl önce

6.5 / 10

Hareketli, tuhaf bir film. Normalde psikolojik filmleri severek izlerim. Filth'i izlerken rahatsız hissettiğim oldu. Son bölümlerde ne olacağını kestiremediğim için sonu tatmin etti diyebilirim. Çok güzel şarkılar kullanılmış, 99 Luftballons'u duyduğum 5 ya da 6. film olabilir. Ama genel olarak çok gürültülü. Sürekli bangır bangır bir müzik olayı var.
C

@cihan_alkan

5 yıl önce

8.5 / 10

Eğer pskolojik filmler seviyorsanız . Bu film için fazla söylenecek bir şey yok aslında tek kelime ile izlemeye değer.

@naksidil

5 yıl önce

8.1 / 10

Sıra dışı kişiliklerin güzel algılayabileceği ;
Aykırı ama aslında olağan, kahkahaların içinde bir anda anlamsız bir hüzünle sarsan derin psikoloji içeren bir yapım.

@xx7xx

5 yıl önce

lanet filmde kendimi gördüm mide bulandırıcı bir şey
S

@suprabonem

6 yıl önce

8 / 10

’’... ikincisi; daha sert biri olmaya çalışmalısın. evet iyi adamsın. ama fazla kibarsın. doğrusu herkes hayattan senin kadar korkuyor. ben de hayattan korkuyorum. ama insanların bunu görmesine izin vermiyorum. oyun böyle oynanıyor. şaka yapmıyorum sevgili biricik dostum. en iyi arkadaşım. tek arkadaşım.....

...evlilik için son tavsiye vericek kişi benim. ama bazen bir yanlışı en iyi o yanlışları yapan kişi gösterebilir.

üzgünüm. gerçekten üzgünüm dostum.’’

manik atak geçiren birinin arkasında bıraktığı virane film boyunca işlenmiş. genelde bu ataklar hastanede son bulur, sakinleştirici iğnelerle teskin edilir ve hasta gözlerini daha sağlıklı bir güne açar. geriye özürdilenmesi gereken yığınla insan kalmıştır. ve hastanın geriye bıraktığı bu yıkımdan kaynaklanan suçluluk duygusu, oyuncağını kırmış bir bebeğin affedilmeyi beklemesi kadar masumdur.

@prensesinuykusu

7 yıl önce

8 / 10

Filmin üzerine söylenecek bir sürü iyi şey var elbette ama ben,James McAvoy bu filmde döktürmüş diyorum ve sözlerimi noktalıyorum.

@amip

7 yıl önce

1 / 10

İskoçyada bir adamı ailesi terkederse ne olur konulu, uç bir filme hoş geldiniz, filmden çıkarken memnun, mutlu ve güzel duygularla ayrılmayacağınızı garanti eder, j. mcavoy ile bol sıkıntılı dakikakaların keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim. Böyle klişe bir konu ancak bu kadar abartılı ve histerik olabilirdi.

@whitebeard

7 yıl önce

8 / 10

İlk başta James Mcavoy’un oyunculuğuna değinmek lazım. Cidden çok iyi bir oyunculuk sergilemiş. Bu role ondan başka kim yakışırdı diye düşünüyorum da aklıma kendisinden başka birisi gelmiyor pek. Onun haricinde İzlerken hem güldüm hem de üzüldüm, beni etkileyen filmlerden oldu. Ayrıca sona Radiohead cover Creep çok iyi gitmiş.
I

@iremonal

7 yıl önce

"Samerulesapply"

Güzel son, güzel sahneler. Konusuyla, oyunculuğuyla, yönetmeniyle muhteşem.
I

@iremonal

7 yıl önce

"Samerulesapply"

Güzel son, güzel sahneler. Konusuyla, oyunculuğuyla, yönetmeniyle muhteşem.

@alulan

7 yıl önce

James McAvoy'un oyunculuğuyla yardırdığı underrated film.

@seko

7 yıl önce

James McAvoy`un oyunculuğu çok iyiydi herkes gibi bende hakkını vererek yoruma başlıyorum. Filmi 2 puan yukarı çıkarmış.

Filmi izlerken bildiğim bütün antikahraman polis karakterleri aklıma geldi ancak Bruce Robertson hepsinin bir üst modeli gibiydi. (Gerçi Bruce Robertson`a pek kahraman denemez)

Puanım: 7

Filmin sonunun farklı biteceğini tahmin ediyordum ancak bu son pek olmamış gibi biraz daha değişik olabilirdi en azından intihar etmeyebilirdi.
SPOILER

Pislik filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pislik filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pislik filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL