5.6

4 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.3 (330 OY)

KONUSU

Yoon-Soo (Kim Shi-Hoo) arkadaşının intiharından dolayı kendini suçlar ve ailesi küçük bir köye taşınır. Bu köyde Hae-Won (Kim Yoon-Hye) isimli akıl hatası babası ile yalnız yaşayan garip bir kız vardır. Tüm köylü tarafından dışlanan bu kız Yoon-Soonun ilgisini çeker ve garip bir aşk başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
V

@volk

5 yıl önce

0 / 10

Ah.. ah. Cahil cüreti diye bişi var ya. Çok acayip. Stephen King'in yanılmıyorsam Sis adlı romanında kısa hikaye var dır. İsmi Nona olan. Kahramanımız hapiste dir ve bize otostop yaparken kendi gibi otostopçu genç bir kızla tanışmasını ve sonrasında gelişen olayları anlatır. Ana karakterin duyduğu fare seslerine, hanım kızımızla aralarında geçen dialoglara kadar "esinlen" sonra da bunu belirtme gereği duyma. Maalesef esinlenme bu kadarla sınırlı değil. Finalde buzun çatladığı sekans örneğin bana 2002 tarihli May'de bebeğin muhafazasının çatlamasını hatırlattı. Ki iki sekans ta karakterin gerçeklerle bağının tamamen koptuğu noktayı işaret ediyor. May gibi amerikan bağımsızları yada King romanları Kore'ye uğramamış olabilir hatta bu durumda Lynch'in eserleri de gümrüğe takılmış gibi görünüyor. Fakat benim anlayamadığım nokta uluslararası bir festivale gönderilirken her hangi bir çekince duyulmamış olması. Daha önce de söyledim. Yine tekrar edeyim.
... Devamı
Ah.. ah. Cahil cüreti diye bişi var ya. Çok acayip. Stephen King'in yanılmıyorsam Sis adlı romanında kısa hikaye var dır. İsmi Nona olan. Kahramanımız hapiste dir ve bize otostop yaparken kendi gibi otostopçu genç bir kızla tanışmasını ve sonrasında gelişen olayları anlatır. Ana karakterin duyduğu fare seslerine, hanım kızımızla aralarında geçen dialoglara kadar "esinlen" sonra da bunu belirtme gereği duyma. Maalesef esinlenme bu kadarla sınırlı değil. Finalde buzun çatladığı sekans örneğin bana 2002 tarihli May'de bebeğin muhafazasının çatlamasını hatırlattı. Ki iki sekans ta karakterin gerçeklerle bağının tamamen koptuğu noktayı işaret ediyor. May gibi amerikan bağımsızları yada King romanları Kore'ye uğramamış olabilir hatta bu durumda Lynch'in eserleri de gümrüğe takılmış gibi görünüyor. Fakat benim anlayamadığım nokta uluslararası bir festivale gönderilirken her hangi bir çekince duyulmamış olması. Daha önce de söyledim. Yine tekrar edeyim. Çal pardon "esinleneceksen" hakkını vereceksin. Hepsi bir yana seyircine saygısızlık yapmayacaksın. Zaman israfı. Tavsiye etmiyorum.
SPOILER

Sonyeo filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sonyeo filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sonyeo filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL