Körkütük

(2020)

Another Round a.k.a Druk

Film 1 Saat 57 Dk. Dram Danimarka, İsveç 20 Ağustos 2021

7.9

235 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (185.043 OY)

KONUSU
Martin, kendisini yorgun ve yaşlı hisseden bir lise öğretmenidir. Evliliğinde sorunlar yaşayan Martin’in iş hayatı da pek yolunda gitmez. Martin’in öğrencileri ve velileri, not ortalamalarının artması için sözleşmesini iptal etmesini ister. Belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını ... Devamı
Martin, kendisini yorgun ve yaşlı hisseden bir lise öğretmenidir. Evliliğinde sorunlar yaşayan Martin’in iş hayatı da pek yolunda gitmez. Martin’in öğrencileri ve velileri, not ortalamalarının artması için sözleşmesini iptal etmesini ister. Belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını düşünen Martin, bir deney yapmaya karar verir. Üç öğretmen arkadaşı ile birlikte Martin, deney için her gün belirli miktarda alkol tüketmeye başlar. Sonuç başlarda gayet olumludur. Ancak bir süre sonra deney bazıları için olumsuz sonuçlar vermeye başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
F

@filmafili

8 ay önce

Duvarlarınızı aşmak için her yol mübah. Fakat sizin kendinize güvenerek giriştiğiniz ipin üzerinde yürüme riskini herkes kaldıramayabilir. Ayrıca alkol keyifliyken, moral ve motivasyon sahibiyken insana iyi gelirken modu tamamen düşükleri çarpı 2 ya da 3 katı kötü hale getirebiliyor.

Mikkelsen rolün hakkını fazlasıyla veriyor. İzlemeyen varsa onur savaşı filmi de mükemmeldir.
E

@enginsavsatli

8 ay önce

9 / 10

Hazır filmi izlerken içeyim dedim :) gündüz vakti ama olsun film ile tutarlı sonuçta. Dünya biraz daha güzel oldu mu? Olabilir!

@kbrcktlbs

9 ay önce

8 / 10

Mads Mikkelsen dans ediyor. 8/10

@ustilago

1 yıl önce

adam ğüzel içiyo.

@fruit_fly

1 yıl önce

7.8 / 10

Alkolun bunca pahalı olduğu günümüzde biraz iç burktu.

@rei

1 yıl önce

8.5 / 10

Hayat dersi veren cok guzel bir film! "You must accept yourself as fallible in order to love others and life.".

@cananoyit

1 yıl önce

5.9 / 10

Alkolün olması gereken iyi bir şeymiş gibi anlatılması hoş değildi.

@stiff

1 yıl önce

7.2 / 10

Promili yükseltene kadar olan bölüm şahaneydi. Her şey nefis, tadında, sakin ve ilham verici ilerliyordu. Promil yükseldikten sonra bir miktar bozduğunu hissettim. Bir tık "4 sarhoş filmi" moduna girdiğini hissettirdi. Ama burada yönetmenin mesajının "her şeyin fazlası zarar" olduğunu düşünürsek; bunu da başarıyla aktardığını söyleyebilirim. Filmlerde kendimden bir parça bulmayı galiba düşündüğümden daha çok seviyorum. Burada da Martin'de az da olsa kendimden bir şeyler bulduğumu düşündüm. Hissettim diyemem ama düşündüm. What a life şarkı seçimi, Martin'in dans sahnesi de şahaneydi. Öte yandan film buram buram Danimarka'yı hissettirdi. Dört adam içki içiyor ve sanattan konuşabiliyor. Ortam yeşil, hayatlar sakin. Yine de insan hayatı; yolunda gitmeyen işler var. Onları da Mads Mikkelsen abimiz çok güzel aktarıyor.

@damlagg

1 yıl önce

7.5 / 10

Konu başta çok spesifik gelse de sanki hayatın küçük bir kısmına zoom yapıp geriye çekilerek uzaktan hayatı özetliyor gibi hissettirdi izlerken. Oyunculuk şahaneydi. Müzikler şahaneydi. Tek sevmediğim şey çok tahmin edilebilir ilerlemesi oldu. Yine de sıkılmadan izlediğim bir film.
Mads Mikkelsen dansı "Zorba" etkisi yarattı. Çok keyifliydi son kısım tekrar tekrar izlenir.

@emrormn

1 yıl önce

8.3 / 10

İnsanın diyor, kanındaki alkol oranı olması gerekenden %0,05 azmış diyor. Yani hep 1-2 bardak şarap (4 carlsberg falan) içip yaşamalıymış. Ne kadar lezzetli bir önerme.

@patrickjane

1 yıl önce

8.2 / 10

"Onur Savaşçısı" filminden sonra Thomas Vinterberg yine yapmış yapacağını. Senaryo çok hoşuma gitti

@sabiha

1 yıl önce

Alkolle ilişkimiz ekseninde ilerliyor sanırsınız ama değil aslında yaş almakla ilgili hatta andropozla ilgili de diyebiliriz ama cinsiyetçi olmayayım hadi :) Bir tık daha hızlı mı aksaydı biraz daha kısa mı olsaydı dedirtmesi dışında şahane film öğretmen öğrenci ilişkisi insanın işinde heyecanı yitirmesi ya da o heyecanı tekrar bulmasına dair şahane şeyler var öğrencileriyle özel bağ kuran öğretmenler için buradan yakalaması da ayrı kıymetli...

@mimozafm

1 yıl önce

9.4 / 10

Belirsiz sebeplerden yaşamda görünmez olmaya doğru giden bir orta yaş sendromunun ve hayata bağlayan keyif duygusunu tekrardan tatmak için ölçülü alkol almaya girişen öğretmenler üzerinden ülkedeki alkolikliğin mizahi bir şekilde anlatıldığı bu film enteresan şekilde güldürdü ve dans ettirdi.

Dramı gözüme sümüklü peçeteleri sokarak değil hayatın ta kendisinden parçalarla anlattı. Aynı gün içinde aşkı ölümü dostluğu ve zaferi hissetmenin hayat olduğunu söyledi.

Soren Kierkegaard‘ın zamansız sözlerini filmde görünce daha da büyülenmiştim.

Gençlik nedir?
Bir rüya.
Aşk nedir?
Rüyanın içeriği.

@naksidil

1 yıl önce

İçindeki sana ait olan, bastırılmış SEN e selam olsun .. Bazısında alkol, bazısında antidepresan kim bilir belki de enerji içeceği üzerimizde ki kilidi kırıyor :)) Mads Mikkelsen e bu filmle birlikte daha da bir hayran oldum. Filmi çok beğendim. Güldüm, ağladım, sorguladım.. Yabana atılacak dişin kovuğunu dolduracak saçma bir algısı asla yok. Tekrar izlemek istediğim bir film.
P

@polikarya

1 yıl önce

7.8 / 10

what a life ile mads mikkelsen dansı kadar uyumlu çok az şey gördüm. izlenir
SPOILER

Körkütük filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Körkütük filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Körkütük filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL