Dehşet Odası 2015

Green Room

5.9

30 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7 (75.946 OY)

Süre

1 Saat 35 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

The Ain't Rights adlı 4 kişilik bir punk rock grubu, sorunlu geçen turnelerinin sonunda, son dakikada çıkan bir konser anlaşması sonrasında Oregon civarındaki izbe bir konser mekanında kendilerini bir odaya kapatılmış bulurlar. Bütün tanıkları yok etmeye iyice kararlı dazlak kafalı neo-Naziler, bu konser turunun değil aynı zamanda hayatlarının da sonu olabileceğini işaret etmektedir. İntikamı takip eden yeni filminde Jeremy Saulnier bizi yine insan ruhunun karanlık köşelerine taşıyor ve aynı zamanda hayatta kalma alt-türüne farklı bir bakış atıyor. Saulnier bu sefer kolektif bir şiddet eyleminden yola çıkarak karakterlerini yine aşırılıkların ve dehşet verici durumların sınırlarına doğru itiyor. Şimdiden kült bir korku klasiğine dönüşen Dehşet Odası senenin en tedirgin edici filmlerinden bir tanesi olmaya aday. Hatta sizi de karanlık dünyasına kapatıp, film sona erdikten sonra bile nefessiz bırakabilecek kadar!

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@delahoya yazdı...

Pzt, 26 Haz 2017, 22:25 (11 ay önce)

2.1 / 10

Piyasada bu konu ve tür üzerinde şaheser filmler dolaşırlen bu filme "gene olsa gene izlerim" i seçmek fiyasko...    

@frkarmn yazdı...

Cmt, 28 Oca 2017, 22:08 (1 yıl önce)

5 / 10

Kurgu, mantıksal açıdan çok fazla soru işareti barındırıyor. Sınırlı mekanda geçen bir hikayenin kurgusu nasıl olmamalı sorusuna cevap olması açısından izlenebilir. 

@serkan-aydemir yazdı...

Paz, 14 Ağu 2016, 12:27 (1 yıl önce)

5 / 10

Green bitsin be.   Yani bir senaryo bu kadar mantıksızlaşabilir. Neden nasıl derken; neden niçin böyle olduya gidiyor film. Hiç iyi değil. 2016 olmasına rağmen çok düşük seviyede çekilmiş. Senaryo diye bir şey yok. Bir oda var ve sanki kapı titanyum atomdan yapılmış gibi bir davranış görüyor. Üst düzey hızlı geç bitsin filmi. Afişle ve korku gerilimle ilgisi olmayan bir yapım işte.   İzlemesen de olur. P: 5

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Dehşet Odası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dehşet Odası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dehşet Odası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI