7.9

15 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (355 OY)

KONUSU

İranlı bir lise öğrencisi Mahi ile yasadışı bir işçi olan Afgan Heiran arasındaki aşk anlatılıyor. Yabancılara bakışın belli kalıplar dışına çıkmadığı sorunlu bir dönemde bu aşkın geleceğini belirleyecek tercih zor şartlar altında yapılacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

1 ay önce

Yoğun duygular içerisinde izlediğim masum bir aşk hikayesiydi. Çaresizlikler sarmalında hapsoluyorsunuz. İçimde biriken hüzün damla damla gözümden aktı. Müzikler de filmin ayrı bir kuvvettiydi. Çok beğendim.

@hanimbarman

2 yıl önce

Bazı sahneleri çok beğendim her biri ayrı bir fotoğraf karesiydi sanki. Şiir gibiydi. Ama filmin tamamına bakacak olursak kısaca tanzimat dönemi romanı gibiydi.

@ecosphere

6 yıl önce

8 / 10

"Hayat" ve "Kadın" yaşam olan şu gezegende en anlamlı iki kelime belki de. Bu ikisini yanyana getirip bütün anlamlarda kötüleşmiş yüzünü gösteren sistem bakışına değinmiyorum.

Aslında adamın "jinamın" seslenişi dünyanın geri kalanında "kadınım" diye algılansa da iyelik eklerinin ötesine taşınacak şekilde "hayatım" manasına gelen dopdolu bir sözcük kullanılıyor. Bu coğrafyayı bu yüzden çok seviyorum, çok zenginiz. (*etimolojik alıntı vardır.)

@fishguts

6 yıl önce

8 / 10

Mahi: Güzelliğim için mi?

Heiran: Biz doğuluyuz, güzeli sevmeyiz, sevdiğimiz güzeldir..

@poormf

6 yıl önce

8.1 / 10

"Nasıl anlaşılır? Bir insanın canının bir parçasını başkalarına emanet edip diğer parçasının peşine gidişi."

Yaşanılan coğrafya kültürünün bir parçası olan çocuk yaşta ve yabancı biriyle evliliğin getrirdiği sorunlar. Bu sorunlar karşısında başta bilge dede olmak üzere insanlık.

Konu yabancısı olmadığımız bir konu ama farkı; sıcak anlatımıyla, İran filmlerine özgü gerçekçilik ve yaşanılan duygu durumunun izleyiciye aktarılmasındaki başarısında... 80/100

https://www.youtube.com/watch?v=t-vdFjGEGvg
SPOILER

Heiran filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Heiran filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Heiran filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL