7.6

37 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (758 OY)

Süre

1 Saat 55 Dk.

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 22:28 (2 ay önce)

10 / 10

Daha, son zamanlarda izlediğim en iyi yerli yapımdır belki de. Hakan Günday'ın aynı isimli kitabını okumadan izledim. Konusu insan kaçakçılığı yapan baba-oğulun etrafında şekilleniyor. Evet o hep alıştığımız acı çekenlerin gözünden görmüyoruz bu sefer olayları, acıyı çektirenlerin gözünden çarpıcı bir gerçeklikle izliyoruz. Ahmet Mümtaz Taylan'ı da ilk defa bu kadar kötü bir karaktere bürünmüş bir şekilde izledim ve yakışmış da, ama Gaza rolündeki Hayat Van Eck'in oyunculuğu, sadece film içerisinde değil genel olarak da izlediğim en iyi performanslardan biriydi. Filmle ilgili tek bir olumsuz eleştiri bile gelmiyor aklıma, Türk sineması için belki de milat olabilecek bir film Daha.  

@secretriddle yazdı...

Cum, 26 Oca 2018, 00:02 (4 ay önce)

7.9 / 10

Ahmet Mümtaz Taylan'ın ve Hayat van Eck'in oyunculuklarını döktürdüğü bir filmdi. Sinematografisi ve müzik seçimleriyle adeta bir keyif bombardımanına tutuldum. Film günümüz mülteci sorunlarına ve onların kaçış vaziyetlerindeki şartlara ışık tutarken insanın ve insanlığın bir yolculuk uğrunda ne kadar alçalabileceğini, basitleşebileceğini gözler önüne seriyor. Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biri olması dolayısıyla izlemeyenlere bu filmi izlemesini tavsiye ederim.

@yoko-o-noo yazdı...

Pzt, 22 Oca 2018, 19:52 (4 ay önce)

6.5 / 10

oturduğum koltuğu bana dar eden sert bir filmdi. ilk saate bakışımda daha 1 saat geçmemişti. (film 2 saat bu arada ) bazı gereksiz sahneler, açılar, kurgu hataları, zaman mefhumundaki sıkıntılar filan üste üste gelince odaklanmakta zorlandım. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Daha filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Daha filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Daha filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI