Ölüm Uykusu

(2011)

Sleep Tight a.k.a Mientras duermes

Film 1 Saat 42 Dk. Polisiye, Dram ispanya, Meksika 20 Temmuz 2012

7.3

233 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (46.615 OY)

KONUSU
Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşan biridir. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçer. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara’yı mutsuz etm ... Devamı
Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşan biridir. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçer. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara’yı mutsuz etmeyi kafaya koyar ve sonra işler biraz karışır. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol yapımı...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@minase21

5 gün önce

7 / 10

Önemli mantık hataları var bunları görmezden gelip mutsuz birinin baskalarının hayatını nasıl mahvedebileceğini gerim gerim izleten klişe senaryolardan farklı bi konu işlenmis güzel bir film her zaman iyilerin kazanıp kötülerin kaybetme tabusunu yıkması da ayrıca güzellik katmış

@yagcionur

1 yıl önce

Mükemmel.Çok beğendim.Kendi mutsuz olduğu için başkalarının da mutsuz olmasını isteyen bir adamın her seferinde çıtayı bir kademe daha yükselttiği ve bundan keyif aldığı bir yapım.
MUTLAKA İZLENMELİ.
7.5/10

@esrapolat

1 yıl önce

Sosyopat adam ya sinir krizi geçirecektim izlerken. Güzel film ama.
Z

@zsmmmys

3 yıl önce

yer yer saçma bulduğum kısımları olsa da güzel filmdi. her zaman iyiler kazanır klişesine karşılık cesar’ın film sonunda ’mutlu’ olan kişi olmasını begendim.
O

@oznesi_gizli

4 yıl önce

Konu oldukça özgündü açıkçası.izlerken insan zamanin nasıl geçtiğini de anlamıyor o da tamam.Ama bu kadar farklı bir konu gerilim sahnelerinin artmasiyla "tadindan yenmez" olabilirdi.

@ecegurbuz

4 yıl önce

bu kesinlikle bir korku filmi değil. gerilim de değil. bence bu bir dram filmi. gerilmekten ziyade baş karakterin haline üzüldüm. negatif enerjinin & psikopatlığın beden bulmuş hali kendisi.

@didemkalayci

5 yıl önce

Film boyunca o kadar huzursuz hissederek izliyorsunuz ki sonundan hiç bahsetmiyorum bile senaryoyu değiştirmek istedim
C

@cananali

5 yıl önce

7.2 / 10

Filmi izlerken Sezar a aşırı öfke duydum , sinirimi çok bozdu ve kazanan kendisi oldu.. Güzel film.

@horrorpheliac

8 yıl önce

Nasıl beğenildiğini anlamadığım, güzel bir konunun tırt bi şekilde işlenmiş olduğu film. Tabi ki yer yer gerdi, sorular sordurttu ama inanın kadının gülümsemesine ben bile gıcık oldum. Kaldı ki hep mutsuz olan bi adam nasıl gıcık olmasın? Yani her gerilimin bi klasiği vardır da, kadının her bir olayını detaylı bi şekilde bi kaç aydır tanıdığı bi kapıcıya anlatması ne ya? Sıktığı zamanlar daha fazla olduğu için çok da beğenmedim.

@ardem

8 yıl önce

8 / 10

Gerçekten gerim gerim gerdi.

@alejandro06

9 yıl önce

7.5 / 10

Baştan sona ilgi ve merak ile kendini izleten başarılı bir film..

@satanfactor

9 yıl önce

Bir insanın mutsuz olmakla nasıl mutlu olunabileceğini anlatan bir film. Bu durumunda sosyopat bir kişiliğinle birleştiğini düşünürsek ortaya harika bir hikaye çıkıvermiş.

@arriaga

9 yıl önce

baştan sona gerileceğiniz ve kapıcıyla beraber nefeslerinizi tutacağınız bir film.
E

@elbilbo

9 yıl önce

8.3 / 10

ingilizce ve türkçe çevirilerini yapanların filmi izlemediğini varsayıyorum. nitekim ispanyolcadan direk çevirirsek "sen uyurken" olur filmin adı. Ve kahramanın bakış açısıyla izlediğimiz filmde yer yer ben de Luis Tosar gibi nefesimi tutarken yakaladım kendimi. çok güzel işlenmiş bir gerilim. önerilir.

@pensive

9 yıl önce

Bergman detayına dikkat
SPOILER

Ölüm Uykusu filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölüm Uykusu filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölüm Uykusu filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL