Kafa Avcıları

(2011)

Headhunters a.k.a Hodejegerne

Film 1 Saat 40 Dk. Aksiyon, Polisiye Norveç, İsveç

7.5

236 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (105.876 OY)

KONUSU
Roger her şeye sahip bir adam gibi görünmektedir: Norveç’in en önemli kelle avcısı (iş ayarlayıcı), güzel sanat galerisi sahibi Diana ile evli ve muhteşem bir villa sahibidir ama gereğinden daha "geniş" yaşamaktadır. Bu hayata yetebilmek için bir yandan sanat eserleri çalmaktadır. Bir sergi açılışın ... Devamı
Roger her şeye sahip bir adam gibi görünmektedir: Norveç’in en önemli kelle avcısı (iş ayarlayıcı), güzel sanat galerisi sahibi Diana ile evli ve muhteşem bir villa sahibidir ama gereğinden daha "geniş" yaşamaktadır. Bu hayata yetebilmek için bir yandan sanat eserleri çalmaktadır. Bir sergi açılışında karısı onu Clas Greve’yle tanıştırır. Bu adam Roger’ın Pathfinder için aradığı yeni CEO olmak için mükemmel bir aday olmakla birlikte çok değerli bir sanat eserinin de sahibidir. Adamı ekonomik özgürlüğünü kazanmak için beklediği büyük fırsat olarak görür ve büyük soygun için hazırlanmaya başlar. Kısa süre içinde başını büyük bir belaya sokar ve bu kez tehdit finansal sorunlarından çok daha ciddidir. Kelle avı başlamıştır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berat_k

3 yıl önce

7.7 / 10

İyi bir gizem-aksiyon filmi. Senaryosundaki twistler, zekice kurgulanmış flashbackler ve hilelerle seyri güzelleştiriyor. Bir buçuk saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.
T

@tamayrphalange

3 yıl önce

7 / 10

Mantık hataları can sıkıcıydı... Göz kırpmama sahnesini gözünü kırpmadan izlemeye çalışanlardanım, çok iyiydi bu bölüm. Roger ın bokun içinde yer aldığı sahneden sonraki kısmı istemsizce hissetiğim bok kokusuyla izledim...

@gunerakdemir

4 yıl önce

8.4 / 10

Film sonuna kadar heyecanını koruyor ve sıkmıyor. İskandinav sinemasının soğukluğu ile birlikte çok başarılı bir film olmuş.

@hrarchon

4 yıl önce

Norveç filmi deyip gelip geçmeyin. Yok böyle bir aksiyon. Başucu filmlerimden biri olarak izlediklerim listeme ekliyorum.
E

@enan

6 yıl önce

5.5 / 10

absürt komedi olarak belirtilse daha iyi olacağı, mantık hatalarından geçilmeyen film
F

@fatmaa

6 yıl önce

İzlemesi müthiş keyifli bir film, kaçırmayın derim.
M

@michail_haneke

7 yıl önce

Güzel,eğlenceli,gerilimi dozunda,şaşırtıcı bir film.Tam parlement pazar sineması tadında.

@ynr

9 yıl önce

7.3 / 10

filmin en zayıf noktası kaza sahnesiydi. adamın o kazadan kurtulması, dahası ayaklanması saçmaydı. daha makul bir kaza sahnesi yapılabilirdi. filmin en kritik sahnesinin bu kadar zayıf olması kurgunun ciddiyetini alıp götürdü. sonrasında gelişen olayları ilgiyle izleyemedim. bitse de kapatsam modundaydım.

@alisesen

9 yıl önce

7.9 / 10

Hep Amerika yapımı izlemiyeyim, bir de başka ülke yapımlarına bakim diyerek yaptığım araştırma sonucu denk gelmiştim bu filme. Norveç yapımı olması sebebiyle ön yargıyla yaklaştım, izlesem mi izlemesem mi diye ikilimde kaldım. (Sanki bizim sinemamızda bi halt var gibi başka ülkelerin sinemasına önyargıyla yaklaşıyorum, o da ayrı bi mesele).

Film ilk dakikalarından izleyeni kendine bağlıyor, merak duygusu uyandırıyor. Bazı dakikalar açıkçası birazcık sıkıldım, acaba klasik bir aksiyon filmi daha mı dedim. Velhasıl izledikçe merak duygum daha da arttı. Bazı sahnelerde midem kalktı. Özellikle b*kun içine girdiği sahnede gözlerimi kısarak izledim. Sırf lüks için hırsızlık yapan birine bu kadar acıyacağımı tahmin etmezdim. Adam başlangıçtaki halinden, perperişan, acınası bir hale geldi. Köpekli sahne sinemal açıdan ne kadar güzel olsa bile özünde rahatsız ediciydi. Filmin sonu ise bir zekanın meyvesiydi, çok hoşuma gitti, farklı ve kalitel
... Devamı
Hep Amerika yapımı izlemiyeyim, bir de başka ülke yapımlarına bakim diyerek yaptığım araştırma sonucu denk gelmiştim bu filme. Norveç yapımı olması sebebiyle ön yargıyla yaklaştım, izlesem mi izlemesem mi diye ikilimde kaldım. (Sanki bizim sinemamızda bi halt var gibi başka ülkelerin sinemasına önyargıyla yaklaşıyorum, o da ayrı bi mesele).

Film ilk dakikalarından izleyeni kendine bağlıyor, merak duygusu uyandırıyor. Bazı dakikalar açıkçası birazcık sıkıldım, acaba klasik bir aksiyon filmi daha mı dedim. Velhasıl izledikçe merak duygum daha da arttı. Bazı sahnelerde midem kalktı. Özellikle b*kun içine girdiği sahnede gözlerimi kısarak izledim. Sırf lüks için hırsızlık yapan birine bu kadar acıyacağımı tahmin etmezdim. Adam başlangıçtaki halinden, perperişan, acınası bir hale geldi. Köpekli sahne sinemal açıdan ne kadar güzel olsa bile özünde rahatsız ediciydi. Filmin sonu ise bir zekanın meyvesiydi, çok hoşuma gitti, farklı ve kaliteli bir sondu.

Başrol oyuncusu Aksel Hennie'nin oyunculuğu hoşuma gitti. Hollywood sinemasındada rol almış, denk gelirsem izlemek isterim. Sözün kısası Amerikan sinemasından biraz uzaklaşmak isteyenler için bulunmaz nimet olarak görüyorum. Evet mükemmel kusursuz değil ama farklı bir kültürü tecrübe etmek isteyenlere tavsiye olunur.

@soleil

9 yıl önce

boka battık deyimininin hakkını veren film.. izleyiniz efendim :)

@manas

9 yıl önce

Hodejegerne başından sonuna su gibi akıp giden bir film. Öyle derin bir film değil belki izle unut filmi de denebilir. Fakat görüntüleriyle özellikle kurgusuyla etkileyici bir film. Finaldeki Kriminal detayları gerçekçi bulmasam da birçok izleyici bunları kafaya takmayacaktir.

@manucinobili

9 yıl önce

Norveç yapımı bir film olması biraz bende endişe yarattı.Ama film beni yanıllttı gayet akıcı ve çok zekice yapılmış bir film.Çok sürprizli bir sonuda var.Daha ne olsun.. Yönetmen zaten kafada soru işareti bırakmıyor.İzlenmesi gerekilen bir film.Tavsiye edilir.

@chewing

10 yıl önce

8 / 10

Senaryosu ve oyunculuklarıyla etkileyici bir film. Aklınızda soru işareti olusturan yerlerde nerdeyse yok denecek kadar. Norveç sİnemasından boyle güzel filmlerde mi çıkıyomus dedıklerİnizden. Vermek istedikleri düşüncede etkileyici "itibar" ve elindekini kaybetme endişesi filmin mantığını olusturuyor. 8/10

@metehan

10 yıl önce

8 / 10

İzlemek için ertelediğim zamanları affettirebilmek için bir kaç kez daha seyretmem gerekecek. Muhteşemmiş gerçekten. Ben de hakettiği değeri görmediğini düşünenlerdenim.

@joeyy

10 yıl önce

şahane bir film...

boyu 1.70 altı olan erkeklere ilham veren bir film ayrıca :)
SPOILER

Kafa Avcıları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kafa Avcıları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kafa Avcıları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL