Müze

(2018)

Museum a.k.a Museo

Film 2 Saat 8 Dk. Polisiye, Dram Meksika 26 Ekim 2018

7

36 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (5.612 OY)

KONUSU
Juan ve Benjamn, 30’lu yaşlarına çoktan ayak basmış olmasına rağmen ne müzmin öğrencisi oldukları veterinerlik okulunu bitirebilmiş, ne de aile evlerinden ayrılıp kendi ayaklarının üzerinde durabilmiştir. Hayatla ilgili hiçbir endişe taşımadan, günlerini Mexico City’nin Salelite bölgesinin banliyösü ... Devamı
Juan ve Benjamn, 30’lu yaşlarına çoktan ayak basmış olmasına rağmen ne müzmin öğrencisi oldukları veterinerlik okulunu bitirebilmiş, ne de aile evlerinden ayrılıp kendi ayaklarının üzerinde durabilmiştir. Hayatla ilgili hiçbir endişe taşımadan, günlerini Mexico City’nin Salelite bölgesinin banliyösünde tatlı bir rehavet içinde geçiren kahramanlarımız bir Noel gecesi hayatlarını değiştirme vaktinin geldiğini fark eder: Büyük değişim Meksika tarihinin en büyük müze soygunu gerçekleştirmeleriyle başlayacaktır.
Gael García Bernal

Juan Núñez

Leonardo Ortizgris

Benjamín W...

Alfredo Castro

Dr. Núñez

Lisa Owen

Mrs. Núñez

Leticia Brédice

Sherezada ...

Ilse Salas

Silvia Núñez

Simon Russell Beale

Frank Graves

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@gunerakdemir

3 yıl önce

Müzik seçimleri kötü olmuş görüntüler güzel. Daha kısa olsa iyi olurdu.

@2760889966651

4 yıl önce

7.7 / 10

çok iyi başlayıp bi süre sonra başladığı yerden çok uzaklaşan hatta absürtleşen bi film. "birinin bir şey yapma nedenini bazen kişi bile bilemez" diyerek işin içinden sıyrılınmıyor. deneysel bir çalışma gibi bazı kısımları.
yine de güzel film. sinematografik açıdan ise çok iyi.
E

@estraven

4 yıl önce

" Juan, sürekli tarih dersinde ki hiçbir şeye inanmadığını söylerdi. Ve hatta kitaplara bile. Cortes'in, Montezuma'nın veya büyük İskender'in düşündüklerinden nasıl bu kadar emin olabilirler ki? Hepsinin uydurma olduğunu söylerdi. Birinin bir şeyi yapma nedenini, yapan kişi dışında hiç kimse bilemez, hatta çoğu defasında onlar dahi bilemez. "

Tarih derslerinde anlatılanlar, okuduklarımız ya da izlediğimiz filmlerde bize söylenenlerin ne derece doğru olduğuna dair düşündürücü sorular sorarken, iki arkadaşın hayatlarında sadece bir şey olmasını isteyerek planladıkları bir soygun girişimi ve sonrasını izliyoruz. Evet, yapılan eylemin geçerli bir sebebi yok ama bu sebepsiz hareket, hiçlik seyircinin kafasını çokta kurcalamıyor. Şahsen daha çok gerçeklerin/hikayelerin kurgulanış biçimlerine dair sorduğu soruları sevdim... Ya doğru bildiklerimiz en kabul edilebilir yalanlar ise?
D

@dididilan

4 yıl önce

10 / 10

Filmekimi ile ülkemize gelen harika mı harika bir film.
SPOILER

Müze filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Müze filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Müze filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL