7.9

7 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (6.772 OY)

KONUSU
Alicia, yabancı şirketlere danışmanlık yapan hukukçu kocası Roberto ve 5 yaşındaki evlatlık kızları Gaby ile mutlu, huzurlu, güvenli ve refah içinde yaşayan bir tarih öğretmenidir. Mesleğine inançla bağlıdır ve öğrencilerine, belleğin hem insanların hem de toplumların en güçlü dayanağı olduğunu anla ... Devamı
Alicia, yabancı şirketlere danışmanlık yapan hukukçu kocası Roberto ve 5 yaşındaki evlatlık kızları Gaby ile mutlu, huzurlu, güvenli ve refah içinde yaşayan bir tarih öğretmenidir. Mesleğine inançla bağlıdır ve öğrencilerine, belleğin hem insanların hem de toplumların en güçlü dayanağı olduğunu anlatmaya çalışmaktadır.Ancak öğrencilerinin ders kitaplarındaki bilgilere olan güvensizliklerine bir türlü anlam verememektedir. Öğrenciler tarih kitaplarının gerçekleri değil askeri cuntanın yalanlarını anlattığını, Arjantinin tarihinin öğretmenlerinin sandığı gibi olmadığını söylemektedirler.Bu itirazları gerçekdışı bulan Alicia, yaşadığı Buenos Airesin sokaklarında neredeyse hiç yürümemektedir, hep otomobilinin içindedir. Kocasıyla birlikte katıldığı davetler dışında bir hayatı yok gibidir. Bir de ara sıra kendisi gibi kadın arkadaşlarıyla şehrin korunaklı lüks kafelerinde gevezelik etmektedir. Alicia, kocasının, erkeğinin ona kurduğu gerçeğin içinde mutlu, mesut yaşamaktadır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

2 yıl önce

9.4 / 10

Ülkemiz ile büyük benzerlikler gösteren Arjantin'den, slogan atmadan, duygu sömürüsü yapmaksızın, geçmişleriyle korkmadan nasıl hesaplaşılabileceğini gösteren güzel film.

Yalnızca kendi doğurduklarının değil tüm çocukların anne, babası olabilenlere...

"Cumartesi Anneleri"ne....

95/100

@fishguts

2 yıl önce

9 / 10

Film silinip yeniden eklenmiş. Bir daha söyleyelim o zaman;

Plaza de Mayo annelerine selam olsun.

www.youtube.com/watch?v=Hk2IGdDa8LI
SPOILER

Resmi Tarih filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Resmi Tarih filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Resmi Tarih filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL