7.4

53 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.9 (8.689 OY)

KONUSU
Anna Seghersin 1942 tarihli romanından uyarlanan filmde Nazi işgalinden kaçan Georg adında bir adam, elinde evrakları bulunan, ölmüş bir yazarın kimliğini üstlenir. Georg Marsilyadan gemiye binebilmek için beklerken kendi gibi birçok mülteciyle tanışır; ama gizemli Marie ile tanışınca planları değiş ... Devamı
Anna Seghersin 1942 tarihli romanından uyarlanan filmde Nazi işgalinden kaçan Georg adında bir adam, elinde evrakları bulunan, ölmüş bir yazarın kimliğini üstlenir. Georg Marsilyadan gemiye binebilmek için beklerken kendi gibi birçok mülteciyle tanışır; ama gizemli Marie ile tanışınca planları değişir. Christian Petzold, tarihten ödünç aldığı bir hikâyeyi günümüz Marsilyasında çekerek hem 75 yılda çok az şeyin değiştiğini vurguluyor hem de göçmenlik ve arada kalmışlığa dair sinemasal bir tartışma alanı açıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@messiyg

5 ay önce

Tutkunun gerçek üstü hikayesi ya da romanı...

@olanzveins

1 yıl önce

4.2 / 10

Başarısız bir deneysel filmden öteye geçememiş. Filmin değindiği olaylar birbirinden bağımsız ve alakasız eksende olduğundan ortaya karışık bir bulamaç çıkmış. Birşey anlatır gibi olup aslında hiçbirşeye ucundanda olsa değinemeden biten filmlerden bir başkası.
Göçmen sorunu ile alakasız aşk hikayesi, zaman kavramını farklı olmasıyla beraber herşeyin iç içe geçip birşey anlatır gibi olan ama anlatmayan bir yapım

@bluemoonn

2 yıl önce

8.6 / 10

2018’in en iyi filmleri listelerinde hep denk geldiğim bu film beni ’Roma’ dan daha çok etkiledi. Adeta roman okurmuş gibi film izledim. Hikaye bir şekilde kendine çekiyor ve nasıl olduğunu anlamadan filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. 2018’in gerçekten en iyi filmlerinden.

@slartibartfast

3 yıl önce

8 / 10

Yönetmen ve Harun Farocki her sene okurlarmış bu filmin yola koyulmasına sebep olan kitabı. Gitmek ya da kalmak, bu arada hissiyatlar üzerine, zamansız bir film olmuş.
SPOILER

Transit filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Transit filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Transit filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL