8

14 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (7.981 OY)

KONUSU

Dünya prömiyerini 2015 Sundance Film Festivalinde yapan Meru adlı belgesel film, milyonlarca kişinin yakından takip etmiş olduğu etkinlikte iki farklı dalda aday gösterilip, Belgesel alanında İzleyici Ödülünü elde edip, daha sonraki süreç içerisinde ise birçok festivalde yer almıştır. 2015 ABD ve Hindistan ortak yapımı olan Meru adlı eserin yönetmenliğini Jimmy Chin ve Elizabeth Chai Vasarhelyi ikilisi üstlenmiştir. Aksiyon ve macera türündeki Meru adlı belgesel, 3 elit dağcının, Hint mitolojisinde tanrıların buluşma yeri ve barınağı olarak geçen kutsal dağı Meru'ya tırmanış hikayesi konu ediniyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@carpathia yazdı...

Paz, 22 Oca 2017, 20:29 (1 yıl önce)

8 / 10

Ölüm mü yaşam mı...... işte incecik çizgiyi anlatan muhteşem bir yarı belgesel.Türk dağcı Renan öztürk ve iki Amerikalı arkadaşının himayala sıradağlarının en yüksek dağlarından biri olan meru'ya ilginç tırmanış öyküleri.2003 yapımı yarı belgesel olan ''touching the void'' gibi başarılı ve görsel açıdanda muhteşem bir yapım.

@skynyrd yazdı...

Sal, 15 Mar 2016, 00:12 (2 yıl önce)

10 / 10

İzlediğim en iyi dağcılık filmi-belgeseli olabilir. Hindistan'daki Meru yamacına 2 kere tırmanmayı denemiş ekspedisyonun başından geçenler. Çekimler ise çok başarılı. Dağları severlerin kesinlikle kaçırmaması gerekiyor. Tırmanışçılardan biri Türk. North Face sporcusu Renan Öztürk. İşlerini mutlaka takip edin, süper bir adam. Filmde de başına gelmedik kalmıyor bu arada.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Meru filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Meru filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Meru filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI