Kız Kardeşler

(2019)

a.k.a A Tale of Three Sisters

Film 1 Saat 48 Dk. Dram Türkiye, Almanya 13 Eylül 2019

8.1

50 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (2.029 OY)

KONUSU

Annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen farklı yaşlardaki üç kız kardeşin - Reyhan, Nurhan ve Havva - yıllar sonra köylerine geri dönmelerini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu ediniyor.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@poormf

3 hafta önce

9 / 10

Oyunculukların tamamının çok iyi olması ve zor bir senaryonun izleyiciye hissettirerek aktarılmış olması tamamen yönetmenlik başarısı. Aynı başarı görüntü yönetmeni için de geçerli. Kim akıllı kim deli? ... 90/100

@hakanderin

2 ay önce

9.4 / 10

Artvin’in Yusufeli ilçesinde bir yaylada çekilmiş film. Coğrafya gerçekten ilginç, güzel manzaralar sunuyor film. Onun dışında ucu açık bırakılmış hikayeler barındıran bir festival filmi olarak gördüm ben.

@olanzveins

4 ay önce

4.3 / 10

Film egemen kavramı ve köydeki sorunları sorgulatmaktan ziyade eleştirilicek ve güya değiştirilecek olanı estetize edip meşrulaştırmış. Özensiz diyaloglar "Veysel’de insandır" biraz daha gerçekçi ve düşünülmüş diyaloglar olabilirdi. Kır-kent ikilemine zaten değinmese bağımsız film olma yetkisini elinden alacaklar. Türkiye sineması uzun süre köyümüzü sonra da özümüzü unuttuk klişesini işledi. Bu klişe şimdilerde bu hale evrilmekte. Romantize edilip bol bol kullanılmakta. Filmde kadınların çaresizliği bile romantize edilmiş, üzerine fazlasıyla düşünülmesi gereken bir film.

@scwriter

10 ay önce

Normalde senaryo odaklı bir izleyiciyim ama bu filmin çekimleri, resimleri çok kaliteliydi . Gurur duyulması gereken bir Türk filmi.

@luftmensch

10 ay önce

Ben diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Kamera açıları, içimize oturan renkler. Oyunculukların mükemmel olmasının yanı sıra filmde duran ağacın bile rolünü layıkıyla yerine getirmesi gibi şeylerin mükemmelliğini bir kenara bırakırsam, taşraya böylesine bir açıdan bakması beni ziyadesiyle etkiledi. Kadınların iktidar savaşını, bilgeliği okumuş birinden aldığını düşünen ve kendisini bilge ilan eden birinin iyi niyetle karışık yaptıkları, metaforların tüylerimi diken diken etmesiyle 2019’un en iyi filmlerinden biri olmayı hak etti kendisi.

izleyin ve mümkünse izlettirin.

@zett

10 ay önce

filmi henüz izlemedim ama yoruma bayıldım. Müthiş! En kısa zamanda izleyeceğim.

@yasinserindere

10 ay önce

veysel de insandır.
SPOILER

Kız Kardeşler filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kız Kardeşler filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kız Kardeşler filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL