Yağmur: Kıyamet Çiçeği 2014

4.3

10 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.4 (131 OY)

Vizyon Tarihi

12 Aralık 2014

Tür

Dram

Ülke

Türkiye

Yönetmen

KONUSU

Yakın zaman tarihimizin en büyük felaketlerinden biri olarak gösterilen Çernobil faciasından sonra eşini kanserden kaybeden Elena, oğlunun da aynı hastalıktan muzdarip olduğunu öğrenince çareyi tedavi için Türkiye’ye gelmekte bulur. Elena Trabzon’da tedavi süreciyle uğraşırken, bir gün Trabzonspor’da oynama hayaliyle yanıp tutuşan futbolcu Şenol ile tanışır. Şenol sonuna düşünmeden ilk görüşte kadına aşık olur... Öte yandan 1995-1996 futbol liginde şampiyonluğa doğru giden Trabzonspor son, maçta şampiyonluğu kaybedince, amigo Ahmet’in de dünyası başına yıkılır... Bir diğer yanda ise sesi ve kişiliği ile milyonlarca insanın gönlünde taht kuran Kazım Koyuncu vardır. Bir Çernobil mağduru olarak kanserden yaşamını kaybeden Koyuncu yöre halkının sesi gibidir

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@terabithiasu yazdı...

Pzt, 14 Ağu 2017, 12:22 (11 ay önce)

Filmi festivalde izlemiştim, ben Kazım Koyuncu beklentisiyle gittim ama çok az değinilmişti. Genel olarak sevdim diyemem ama en azından birkaç tarihi konu hakkında olması güzeldi.

@ozlem-p7 yazdı...

Pzt, 17 Ağu 2015, 01:11 (3 yıl önce)

1.5 / 10

Filmde Çernobil faciasından çok Trabzonspor'a değinilmiş. Ayrıca Kazım Koyuncu'nun hayatına dair dişe dokunur ayrıntılar göremedim. Konu bütünlüğü de yok. Kelimenin tam anlamıyla rezalet bir film.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI