Şeytan Tepesi 2013

Gallows Hill a.k.a The Damned

4.5

8 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.2 (4.905 OY)

Vizyon Tarihi

17 Ekim 2014

Süre

1 Saat 27 Dk.

Ülke

ABD

KONUSU

Zorunlu bir yolculuk en garip aile bağlarını bir araya getirir. Bir adam, nişanslısını, huysuz kızını, eski karısını ve huysuz kızını alarak yola çıkar. Hava şartları yolda kötüleşmeye başlar ve sel suları yüzünden Kolombiya'nın Medellin şehrindeki ıssız bir yolda oldukça kötü bir kaza geçirirler. Aralarında yaralananlar da olur. Yardım ararken etraflarına bakarak kuş uçmaz kervan geçmez yerde yaşam belirtisine en yakın olduklarını düşündükleri yöne doğru ilerlemeye karar verirler. Ve karşılarına yaşlı bir adamın işlettiği eski bir motel çıkar. İçeriyi gezerlerken, yaşlı adam farkına varmadan, bodrum katına kilitlenmiş bir kıza rastlarlar. Kızın yardım çağrılarına kulak vererek onu oradan çıkarırlar. Ancak özgürlüğüne kavuşturdukları kız düşündükleri gibi yardıma muhtaç birisi değildir hatta oldukça tehlikelidir.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@iliiif yazdı...

Per, 09 Nis 2015, 10:31 (3 yıl önce)

1.8 / 10

konunun ana karakterini daha derinlemesine anlatabilirdi ama onun yerine yüzeysel bahsetmeyi seçmiş yönetmen oyunculuklar fena değildi küçük yaşta çocukların korku filmlerinde oynatılmasına karşıyım psikolojilerini etkiliyor bu küçük kız da umarım etkilenmemiştir

@alisesen yazdı...

Cmt, 18 Eki 2014, 21:23 (4 yıl önce)

6.5 / 10

Filmi genel olarak ele alırsak, vasatın üzerindeydi.Klişe sahneler çok fazlaydı fakat konu olarak farklıydı ama güzel işlenememiş konu malesef mantık hataları çok fazlaydı .Oyuncularda yetersizdi.Korku dozajı çok düşüktü. Bir de filmin Türkçe adı çok saçma olmuş, bu film adını Türkçe'ye çevirenler kimse, bakıyorlar mantıklı bir karşılığı yok, hemen şeytan, ruh, dehşet, korku ismini yapıştırıyorlar, hiçbir orjinallik yok film ismi tercüme etme konusunda.

Korku severler açısından asla izlemeyin diyemem, çerezlik olmuş film.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Şeytan Tepesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şeytan Tepesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şeytan Tepesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL