Adamlar ve Tavuklar 2015

Maend & Hons a.k.a Mænd og høns

6.8

31 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (7.566 OY)

Süre

1 Saat 44 Dk.

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Filmin ilk yarısı Gabriel ve Elias adındaki birbirinden tuhaf kardeşleri tanımamızla başlar. Gabriel (Mads Mikkelsen) hayattan bıkmış bir üniversite profesörü, Elias ise bütün ilgi alanı gereksiz bilgiler ve kadınlar olan kardeşi. Olaylar, babalarının ölümü üzerine bıraktığı bir video kasedi izlemeleri ve gerçek babalarının başka birisi olduğunu öğrenmeleriyle ilginçleşir. Biyolojik babalarını bulmak üzere çıktıkları yolculuk, yavaş yavaş onlardan daha da tuhaf olan yeni kardeşleriyle tanışmamızla ve onların daha da tuhaf dünyasının içine girmemizle devam eder. Anders Thomas Jensen on yıl aradan sonra gelen yeni yönetmenlik denemesinde bizi yılın en akıl almaz, sıradışı ve grotesk filmlerinden birisiyle baş başa bırakıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@naksidil yazdı...

Çar, 19 Eki 2016, 13:30 (1 yıl önce)

5.8 / 10

İnsanlar ve Tavukların temelinde " mükemmel insanı yaratma ideali " yatıyor muş !! Yönetmen üstünlüğün sebebinin " aile bağları " olduğunu vurgulamak istiyormuş ...  muş muş da muş muş .. Bazı yönetmenlerin beyinlerini masaya yatırıp incelemek istiyorum .. Hayal dünyalarını felsefeyle birleştirerek nasıl şekillendirdiklerini görmek istiyorum. Film hakkında ki en güzel gerçek , " oyunculuklar kusursuz ve çok içten . " 

@2760889966651 yazdı...

Çar, 07 Eyl 2016, 22:27 (1 yıl önce)

7.3 / 10

kıyıda köşede kalmış rolü bile eski oyuncusuna oynatan sevgili yönetmenimiz jensen beye de selam olsun. film, diğer a.t.jensen filmleri gibi, kendi dünyasını kuruyor, orada bir şeyler çeviriyor.  yönetmenin diğer filmlerini seven bunu da sevecektir, yine tanrı üzerine bazı şeyler söyleniyor ama bu sefer anlaması biraz daha güç.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Adamlar ve Tavuklar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Adamlar ve Tavuklar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Adamlar ve Tavuklar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI