Nelly Ve Bay Arnaud 1995

Nelly & Monsieur Arnaud

5.3

3 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (3.573 OY)

Vizyon Tarihi

20 Aralık 1996

Süre

1 Saat 46 Dk.

Tür

Dram

Yönetmen

KONUSU

Büyük usta Claude Sautet'dan insan ilişkileri üzerine etkileyici bir çalışma... En İyi Yabancı Film dalında BAFTA ödülüne aday gösterilen, En İyi Aktör (Michael Serrault) ve En İyi Yönetmen (Claude Sautet) dallarında Cesar Ödülü ile onurlandırılan filmde, kocasından ayrıldıktan sonra kendinden oldukça yaşlı bir yazarla sıradışı bir ilişkiye giren güzeller güzeli Nelly'in öyküsü anlatılıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@poormf yazdı...

Paz, 19 Ağu 2012, 10:18 (6 yıl önce)

8.5 / 10

"Yitik aşkların ustası" diye nitelendirilen yönetmen Claude Sautet daha çok orta yaş ve üstü insanlara seslenen bu filminde; bükük boyunlu, evet hayırlarla konuşan, abartısız, neredeyse makyajsız, sadeliğin güzelliğe dönüştüğü Nelly'nin umutsuz ve zamansız gelen aşkını bırakın cinselliği, sevgi sözcükleri dahi dile getirmeden anlatmış.

Seversin, kavuşamazsın, aşk olur Aşık Veysel...

85/100

@poormf yazdı...

Cmt, 23 Haz 2012, 23:50 (6 yıl önce)

8.5 / 10

konu:

Nelly (Emmanuelle Beart), evliliğinin içinde sıkışıp kalmış, yirmi beş yaşında güzel ama mutsuz bir kadındır. Kocası işsiz, güçsüz, bir baltaya sap olamamış bir adamdır. Bir gün arkadaşı Jacqueline (Claire Nadeau) ile bir pastanede otururken, Jacqueline'nin eski sevgilisi, ince ve kibar Monsieur Arnaud (Michel Serrault) ile tanışır.

M. Arnaud eski Fransız kolonilerinde uzun süre yargıçlık yapıp emekliye ayrıldıktan sonra başarılı ve zengin bir iş adamı olmuştur. Bu emeklilik döneminde bir yayımcı ile anlaşıp anılarını yazmaya karar vermiştir. Bunun için bilgisayardan anlayan ve metni redakte edebilecek bir yardımcıya gereksinim duymaktadır. Maddi açıdan zor durumdaki Nelly'e yardım teklif etmiş ama kabul edilmemiş olan M. Arnaud bu kez Nelly'den ücretli olarak bu işi yapmasını ister. Nelly teklifi kabul eder ve birlikte çalışmaya başlarlar. Aralarındaki yaş farkı bu süreçte gelişen yakınlaşmayı nasıl etkileyecektir?

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Nelly Ve Bay Arnaud filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Nelly Ve Bay Arnaud filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Nelly Ve Bay Arnaud filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL