5.8

5 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.7 (2.119 OY)

Süre

1 Saat 24 Dk.

Yönetmen

KONUSU

Willem Dafoe'nin baş rolde olduğu "Pasolini", İtalyan film yapımcısı Pier Paolo Pasolini'nin son günlerine ve ölümünün arkasındaki şüpheli durumlara odaklanmaktadır. Şair, yönetmen, gazeteci ve aydın olan çok yönlü sanat adamı Pasolini, İtalyan sanat ve siyaset çevrelerinin de en tanınmış isimlerinden biri olarak görülüyordu. Öldürüldüğünde, hakkında bazı söylentiler ve cinayetle ilgisi olabilecek şüpheliler ortaya çıkmış, fakat gerçek katil asla bulunamamıştı. 2005 yılında, bazı yeni kanıtların ele geçmesiyle birlikte cinayet dosyası yeniden gündeme geldi. Yönetmen Abel Ferrara, bu çok yönlü sanat adamının son günlerini siyaset ve sinema tarihini harmanlayarak ele alıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@naciemreboran yazdı...

Cmt, 21 Mar 2015, 22:00 (3 yıl önce)

6 / 10

Filmin kendisinden beklenenin çok altında kaldığına dair yaygın bir kanı var. Her ne kadar özgün bir tarafı olduğunu düşünmesem de şahsen izlediğime pişman olmadım. Oyunculuk ve estetik açıdan pek bir nitelikli sayılmaz. Film Pasolini'nin son 24 saatini anlatıyor. Yazdığı bazı metin parçalarının çekilerek filme katılmasının dışında, filmin biyografik-belgesel niteliği taşıdığını söyleyebiliriz. Ya da benim için bu bakışla izlenebilir olan bir film. Özelikle gerçek ölüm sebebini -adli olarak yakın zamanda ortaya çıkmış- bu yolla öğrenmiş olduk. Filme dair beklentinin, Pasolini'nin filmleri için taşıyabileceğimiz türden uzak tutmak sağlıklı olacaktır ki yönetmenin de böyle bir öykünme taşıdığını düşünmüyorum. -örneğin yönetmenin böyle bir amacı olduğunu iddia eden şu yoruma katılmadığımı söylemeliyim: http://www.beyazperde.com/filmler/film-54074/elestiriler-beyazperde/ 

@heybender yazdı...

Cmt, 21 Mar 2015, 21:54 (3 yıl önce)

5.2 / 10

Pasolini'nin ölmesine sebep olan şey siyasi duruşu değil eşcinsel oluşu demek için film yapmışlar. Vakit kaybı sayılabilir. Bi sodom ve gomore göndermesi eğlenceliydi. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Pasolini filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Pasolini filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Pasolini filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI