Düşlerin Terzisi (2015)

The Dressmaker

Film 1 Saat 59 Dk. Dram, Komedi Avustralya 5 Kasım 2015

6.7

45 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (46.616 OY)

KONUSU
Tilly Dunnage (Kate Winslet) güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Mollyyi (Judy Davis) bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tillyyi kas ... Devamı
Tilly Dunnage (Kate Winslet) güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Mollyyi (Judy Davis) bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tillyyi kasabalıya yaklaştıran şey Tilly'nin eşsiz terzilik yetenekleri olur. Acılar yerini kahkahalara bırakırken Tilly modacı kimliğiyle kasabanın kadınlarını adeta baştan yaratır. Bu arada geçmişini haksız bir şekilde karalayanlardan tatlı tatlı intikamını almaya başlayan Tilly kasabanın yakışıklısı Teddyye (Liam Hemsworth) kalbini kaptırınca bu aşkın ona tahmin edemeyeceği şeyleri yaptıracağını görecektir.
Kate Winslet

Myrtle 'Ti...

Liam Hemsworth

Teddy McSw...

Judy Davis

Molly Dunnage

Hugo Weaving

Sergeant F...

Sarah Snook

Gertrude '...

Kerry Fox

Beulah Har...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@nurisenrecper

1 yıl önce

Filmin roman uyarlaması olduğunu öğrendikten sonra romanını da okuma isteği oluştu.Zor şartlarda çekilen bir film olduğunu duydum. (Kate winsletın hamileliği sebebiyle 1 yıl ara verilmiş.) Lakin bu şartlara rağmen mükemmel bir iş çıkarmışlar.Senaryo ve oyunculuk muhteşem lakin süresi 2 saat çok uzun olduğunu düşünüyorum.İlk 1 saat çok yavaş ama ikinci 1 saat sıkıcı geçen anları unutturacak kadar iyi.

@fermina

2 yıl önce

beni kırmızı ruja yeniden inandıran film olmuştur. müzikleri de şahaneydi. bu ateşe verme olayı beni dogville'den beri büyülemiştir hep. İntikamın net olması önemli. ps: filme ara verip ana nasıl kıydılar teddy yiğidim nasıl diye sallandım bi on dakika. sonra demeden geçemeyeceğim ya sen nasıl bir zeka yoksunusun ama evladım ya.
D

@dayidream

2 yıl önce

Yorumlardan sonra biraz korkarak izledim açıkcası ama o kadar da kötü bulmadım.İzlenilebilecek bir film olmuş , mekanları , kıyafetleri ve filmin havasını beğendim.Kate Winslet sayesinde izlemeye karar vermiştim.Hoşuma gitmeyen şey ise Kate Winslet ile Liam Hemsworth birbirlerine hiç ama hiç uymamışlar, ikisini ayrı ayrı beğenebilirdim ancak çift olarak hiç uyumlu bulmadım.

Fazla bir beklentiye girmeden izlenebilir , genel olarak beğendim

@film-patologu

3 yıl önce

The Dreamcrasher.
E

@evrimplbyk

3 yıl önce

Vakit kaybı.

@horrorpheliac

3 yıl önce

Kate'e çok üzüldüm. Sanırım ayıp olmasın diye kabul etmiş. Her şey çok yapay geldi, oyunculuklar, senaryo, dekorlar vs. Ne izledim ben şimdi dedirten bir film.

@poormf

3 yıl önce

4 / 10

Konu yapay. İnandırıcılığı olmayan bu senaryo içinde Kate Winslet bile nerede duracağını bilemezmiş gibi ortalıkta dolanıyor sanki. Castingi yapanın filme kastı varmış herhal. Tamam Kate Winslet hastasıyız, güzelliğine ve oyunculuğuna bişey diyen taş olur ama sonuçta 40 yaşında artık. Kendinden genç biri ile aşk yaşamasına da diyecek sözümüz olmaz ama partner olarak yanına 25 yaşındaki Liam Hemsworth'u verip senaryo gereği ikisinin aynı yaşlarda olduğuna inanmamızı beklemek olacak iş değil. Ki Kate Winslet filmdeki sevişme sahnelerinde Liam Hemsworth hayranı kızıının kıskançlığını düşündükçe gülmekten kendini alıkoyamamış :)

Konusu için dram denmiş ama güldürmeyi başaramayan komedi dense daha doğru olurmuş.

Filme ilişkin olumlu bişey denecekse bu ancak Judy Davis'in oyunculuğu üzerinden söylenebilir... 40/100

@mater-dolorosa

3 yıl önce

.... Film izlenilesi bir film... aslında gerçekten de dram ve düşündüren bir yanı olsa da biraz durgun sahneler var.... dönem filmlerinin kraliçesi Kate Winslet yine karakterinin hakkını vermiş tamamen güçlü ve yalnız bir kadın .... arada gülümseten an'ları da olsa da... aslında acınılacak bir durum ve elbet de kurtarılamayan bir geçmiş dram ağırlıkta.....

>> Çok çok büyük beklentiye girmeden izleyebilirsiniz... ortalamanın biraz üstünde... sonuçta... Kate Winslet'in oynadığı karaktere elbet sözümüz olamaz ..... >>
SPOILER

Düşlerin Terzisi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Düşlerin Terzisi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Düşlerin Terzisi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL