8

17 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (877 OY)

KONUSU

Elektrik mucidi ve vizyoner dahi Nikola Tesla ' nın biyografisi.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dozajfilesi

5 yıl önce

jim jarmusch un yönettiği coffee and cigarettes filminde the white stripes' ın oynadığı bölümde de (tesla coil) tesla'ya selam çakarlar..

@vfv

6 yıl önce

Nicola Tesla. Bilimin dahisi. Modenr dünyanın mimarı. O bilim dünyasının gelmiş geçmiş en zeki insanlarından biri. Einstain i herkes tanır ama Teslayı çoğu kişi tanımaz. Ve okullarda Tesla birimindne bahseden öğretmenlerimiz Nicola Teslanın kim olduğundan dahi bahsetmezler. Yada bir yerlerde Teslanın adı geçiyorsa sadece Alternatif akımı bulduğundan bahesedilir. Teslaya saygı duyan filmler var. Mesela C. Nolan ın Şahseseri Prestij. Hatırlarsanız Prestij filminde Tesla vardı. Hatta ince bir ayrıntı vereyim. O filmde Tesla birilerinden saklanıyordu. Ampulü icat eden Edison. Edison la Tesla Düşmandır. Bunun sebebi Edisonun icat ettiği Ampülü kablolu yakamazken Tesla kablosuz yakabilmektedir. Sihirbazın çırağını izleyenler olmuştur. Çırak rolündeki çocugun labaratuarında Tesla Bobini vardı. Hani şu Havalarda elektriklerin uçuştuğu alet. Veya Philadelphia deneyi. Ama 1984 yapımı oaln bu film de Teslanın adı geçmez. Peki teslanın tanınmamasının sebebi nedir ? Sadece alternatif akım değil 700
... Devamı
Nicola Tesla. Bilimin dahisi. Modenr dünyanın mimarı. O bilim dünyasının gelmiş geçmiş en zeki insanlarından biri. Einstain i herkes tanır ama Teslayı çoğu kişi tanımaz. Ve okullarda Tesla birimindne bahseden öğretmenlerimiz Nicola Teslanın kim olduğundan dahi bahsetmezler. Yada bir yerlerde Teslanın adı geçiyorsa sadece Alternatif akımı bulduğundan bahesedilir. Teslaya saygı duyan filmler var. Mesela C. Nolan ın Şahseseri Prestij. Hatırlarsanız Prestij filminde Tesla vardı. Hatta ince bir ayrıntı vereyim. O filmde Tesla birilerinden saklanıyordu. Ampulü icat eden Edison. Edison la Tesla Düşmandır. Bunun sebebi Edisonun icat ettiği Ampülü kablolu yakamazken Tesla kablosuz yakabilmektedir. Sihirbazın çırağını izleyenler olmuştur. Çırak rolündeki çocugun labaratuarında Tesla Bobini vardı. Hani şu Havalarda elektriklerin uçuştuğu alet. Veya Philadelphia deneyi. Ama 1984 yapımı oaln bu film de Teslanın adı geçmez. Peki teslanın tanınmamasının sebebi nedir ? Sadece alternatif akım değil 700 e yakın icadı olan bir bilim adamıdır. Hatta ampül telefon radyo hidroelekrik sanrali falan onun düşünce ürünleriydi. Pantentsiz toplam yaklaşık 800 icadı vardır. Amerikan Hükümeti Tesla öldükten sonra Onun çalımalarıyla ilgili belgelere el koymuştur ve bu çalışmaları saklamaktadır. Hatta Halen bu ülkenin Teslanın çalışmaları üzerinde çalıştıkları söylenir. Mesela Işınlanma, Görünmezlik vs. Tabi PhilaDelphia deneyini izleyenler ne demek istediğimi anlayacaklardır. Bu yüzden onun biyografisiyle ilgili olan 2 veya 3 tanecik olan filmleri izlemenizi öneririm. Hatta onunla ilgili yazılmış makaleler, Onun adını taşıyan Nicola Tesla Bilimin Dahisi isimli kitabı da okumanızı öneririm. Önümüzdeki yıllarda Nicola Teslanın hayatını anlatan bir film yapılacak. Hatta Christian Bale ve Nicolas Cage başrollerde olacakmış. Bakalım bekliyoruz.
SPOILER

Tesla: Master of Lightning filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tesla: Master of Lightning filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tesla: Master of Lightning filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL