8.4

134 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (239.586 OY)

KONUSU
Genç doktorların garip deneyimlerini ekrana taşıyan Scrubs, prestijli Humanitas Prize Ödülüne sahip, iki kez de Emmyye aday gösterilmiş keyifli bir komedi dizisi.
Dizinin ana karakteri J.D. olarak tanınan John Dorian. J.D.nin doktorluk macerasını izlerken gerçeküstü bir hastane olan Sacred Heart Ho
... Devamı
Genç doktorların garip deneyimlerini ekrana taşıyan Scrubs, prestijli Humanitas Prize Ödülüne sahip, iki kez de Emmyye aday gösterilmiş keyifli bir komedi dizisi.
Dizinin ana karakteri J.D. olarak tanınan John Dorian. J.D.nin doktorluk macerasını izlerken gerçeküstü bir hastane olan Sacred Heart Hospitalın koridorlarında mizahla trajedi birbirine karışacak. Ateşli hemşire Carlanın yardımıyla stajlarını yapan J.D., kolejden beri en yakın arkadaşı Turk ve asosyal Elliot, artık birer doktor oldu.
Ama tabii ki doktor olmaları Dr. Kelso ve Dr. Coxun onlarla uğraşmayacağı anlamına gelmiyor. J.D.’nin baş düşmanı, hastanenin hademesinin onun için hazırladığı yeni oyunlar da devam ediyor.
Zach Braff

John "J.D....

Donald Faison

Christophe...

Eliza Coupe

Denise Mah...

Kerry Bishé

Lucy Bennett

Michael Mosley

Drew Suffin

Dave Franco

Cole Aaronson

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bahilas

1 hafta önce

Aşırı komik, gülme efektsiz ve çok güzel. Hem güldüren hem her bölümde veya sonunda düşündüren bir dizi. Eskiden beri listemdeydi. Modern Family’i bitirince bir anda buna başladım ve çok sevdim. Güldürdüğü kadar duygulandıran hatta ağlatan bir yapımdı. Oyucularda çok iyi. J.D zaman zaman çok salak :D davransa bile onlar beraber Jenator, Cox ve diğerlerini de baya sevdim. Aslında sevmediğim karakter olmadı. Hiçbiri için bu buraya olmamış demiyorsunuz. Bazen klişelere şahit oluyorsunuz, bazen Cox’un uzun nutuklarından nutuk çektiği kişi kadar sıkılıyorsunuz :d hatta birçok bölümde bununla dalga geçiyorlar :) Zaman zaman doktor olma isteği uyandırdı. Diziyi çok sevmemin bir diğer nedeni J.D ve Turk’un yıllardır süregelen dostluğu. Onlara bakınca kamkimle kendimi görüyorum. Hatta onların yerine kendimizi koyuyorum :D Carla ve Turk’un balayından dönüp Turk’un J.D ile kavuşma sahnesinde inanılmaz gülmü
... Devamı
Aşırı komik, gülme efektsiz ve çok güzel. Hem güldüren hem her bölümde veya sonunda düşündüren bir dizi. Eskiden beri listemdeydi. Modern Family’i bitirince bir anda buna başladım ve çok sevdim. Güldürdüğü kadar duygulandıran hatta ağlatan bir yapımdı. Oyucularda çok iyi. J.D zaman zaman çok salak :D davransa bile onlar beraber Jenator, Cox ve diğerlerini de baya sevdim. Aslında sevmediğim karakter olmadı. Hiçbiri için bu buraya olmamış demiyorsunuz. Bazen klişelere şahit oluyorsunuz, bazen Cox’un uzun nutuklarından nutuk çektiği kişi kadar sıkılıyorsunuz :d hatta birçok bölümde bununla dalga geçiyorlar :) Zaman zaman doktor olma isteği uyandırdı. Diziyi çok sevmemin bir diğer nedeni J.D ve Turk’un yıllardır süregelen dostluğu. Onlara bakınca kamkimle kendimi görüyorum. Hatta onların yerine kendimizi koyuyorum :D Carla ve Turk’un balayından dönüp Turk’un J.D ile kavuşma sahnesinde inanılmaz gülmüştüm. Aynı biz :DD. Neyse öyle işte. Bu arada daha diziyi bitirmedim bile. 5. sezonun bir yerlerindeyim. Bitince belki yorum güncellerim :) Bu arada bu saatte yazımı bitirmem gerekirken gelmiş uzun uzun yorum yazıyorum..........
D

@doris

7 yıl önce

Sevimli ve komik bir dizi. Arada sıkılıp tekrar başladığım çok oldu.

@yesilimtrak

8 yıl önce

En sevdiğim dizi değildi ama en sevdiklerimden oldu. Aslında 8. sezonda ekrana veda etmiştir:( 9. sezon bambaşka bir Scrubs'tır. İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz. İzlerseniz geçen vaktinize üzülürsünüz.

@delilah1

8 yıl önce

izlediğim ilk yabancı dizi. her bölümünü keyifle izledimm. daha iyi diziler yok değil ama Scrubs başkadır. o kadar sezon izleyen bilir ..

@amadeus_33

9 yıl önce

10 / 10

filmadamına ilk yorumumu yazdıran ve tek tam puan verdiğim, benim gibi adama espiri anlayişi katan inanılmaz özel dizi, bittiği için yıkıldığım dizi kelimelerle anlatamam yarın öbürgün zengin olayım topluyacağım bu ekibi okadar. hangi tarafına baksam konuşulacak bişeyler bulacağım dizi, dizi izlemeye beni alıştıran dizi, kısacada yazamam ama dizinin dibi tepesi herşeyi şimdi yazarken bile beni duygulandıran dizi hatta ve hatta tekrar izleyip aynı tadı almak için unutmak için çaba sarfettiğim dizi ki unutamıyorumda azıcık bulanıklaşınca kareler tekrar başlıyacağım neyse yazmaya duramayacağım okadar.

not: eğer espiri filan anlamayan yada zorluk çeken bir arkadaşınız varsa izletin sonra farkı siz görün.

@eyupk

9 yıl önce

9.3 / 10

gülme grantisi verebileceğim yegane dizi.ama sadece güldürmeyip bazende ağlatabiliyo.mutlaka izleyin

@archi

10 yıl önce

Scrubs için komedi dizisi demek yetersiz kalacaktır. Güldürürken düşündürmez. Fakat önce güldürür, sonra J.D' nin her bölümün sonunda kendi iç sesini dinlemesiyle düşündürür. Hatta bazen ağlattığı da olur. Öyle ki, Brendan Fraser'ın da konuk oyuncu olarak yer aldığı 3. sezon 14. bölümü izleyenler bilir. Bu bölümün son sahnesi bende kamyon çarpması etkisi yaratmıştır. Uzun süre kendime gelememişliğim vardır. Scrubs kendini, verdiği bu duygu çeşitliliğiyle sevdirir.

Karakterlere gelirsek; yan karakter kanımca yoktur. Tüm karakterler başlı başına filmdir. :) TheJanitor ve Dr. Cox favorim olmakla birlikte, J.D., Bob Kelso, Ted, Todd, Jordan, Turk, Elliot da olaydır. Kalabalık kadrosuna rağmen, özellikle son 2 sezonda adeta yaprak dökümü yaşanır. Dizi asıl finalini 8. sezonda yapmıştır. Bu nedenle 9. sezonu Scrubs'ın bir sezonu olarak değerlendirmek yanlış olur. Dizi, son iki sezonda düşüşe geçmiştir fakat ilk sezonları tekrar tekrar izlene
... Devamı
Scrubs için komedi dizisi demek yetersiz kalacaktır. Güldürürken düşündürmez. Fakat önce güldürür, sonra J.D' nin her bölümün sonunda kendi iç sesini dinlemesiyle düşündürür. Hatta bazen ağlattığı da olur. Öyle ki, Brendan Fraser'ın da konuk oyuncu olarak yer aldığı 3. sezon 14. bölümü izleyenler bilir. Bu bölümün son sahnesi bende kamyon çarpması etkisi yaratmıştır. Uzun süre kendime gelememişliğim vardır. Scrubs kendini, verdiği bu duygu çeşitliliğiyle sevdirir.

Karakterlere gelirsek; yan karakter kanımca yoktur. Tüm karakterler başlı başına filmdir. :) TheJanitor ve Dr. Cox favorim olmakla birlikte, J.D., Bob Kelso, Ted, Todd, Jordan, Turk, Elliot da olaydır. Kalabalık kadrosuna rağmen, özellikle son 2 sezonda adeta yaprak dökümü yaşanır. Dizi asıl finalini 8. sezonda yapmıştır. Bu nedenle 9. sezonu Scrubs'ın bir sezonu olarak değerlendirmek yanlış olur. Dizi, son iki sezonda düşüşe geçmiştir fakat ilk sezonları tekrar tekrar izlenesidir, atlanmaması gereken bir dizidir.

*J.D. için gelsin: "Eagle!" ;)

@gkcnn

11 yıl önce

7.7 / 10

hayalini kurduğum çalışma ortamı....

@dansedenayi

11 yıl önce

izlemeye doyamadığım, tam olarak izlediğim yegane dizi olabilir.
T

@turan_sert

12 yıl önce

9.5 / 10

hah! Hah! hah! Özellikle ben çok gülüyorum. Eksik bölümlerim var ama onları da indireceğim. İzlenmesi gereken bir komedi dizisi ama unsurları ne kadar karikatürize edilmiş gibi gözükse de çoğu gerçek.

@khresimos

12 yıl önce

her hastaneye gittiğimde doktorlardan daha çok ilgi ve yakınlık beklememe neden olan komik dizi

@guiley

12 yıl önce

10 / 10

bu kadar komik bir dizinin aynı zamanda nasıl bu kadar duygusal olabileceğini muhteşem bir dille anlatmaktadir scrubs. turk ve jd'nin insanı gülmekten kırıp geçiren dostlukları o kadar samimi ki, her karakterin tepkilerini kestirebilir hale geliyorsunuz. dizi 8.sezonun sonunda bitti. bir scrubs hayranı olarak çok üzülmekle birlikte, zach braff'in o üstün yeteneğini başka projelerde kullanacak olması beni heyecanlandırıyor. bir yandan da scrubs, gelecek sezon "scrubs interns" olarak devam edecekmiş. 8.sezonda internlerin etrafında daha çok vakit geçirmiştik zaten ama jd ve turk olmadan scrubs izlenir mi, orası kocaman bir muamma! :)
Z

@zweig

13 yıl önce

son zamanlarda aglama garantisi de verebilecegimiz dizi :( Dizinin bitmesi çok canlar yanlar yakıyor, yakacak da.

@bestreaction

13 yıl önce

10 / 10

gülme garantisi verebileceğim tek dizi.swh.
SPOILER

Scrubs dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Scrubs dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Scrubs dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL