Yukarıdakiler , Aşağıdakiler

(2010 - 2012)

Upstairs Downstairs

Dizi 1 Saat Dram İngiltere

9

1 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (6.214 OY)

KONUSU
70lerin ünlü İngiliz dizisi Upstairs Downstairs, üç bölümlük bir yeniden çevrimle TVye dönüyor. Kanaldan alınan bilgilere göre; 1971-1975 yılları arasında devam eden dizi, 165 Eaton Placete ikamet eden zengin Bellamy ailesinin ve onların emrinde çalışan hizmetçi grubunun maceralarını anlatıyordu. Aş ... Devamı
70lerin ünlü İngiliz dizisi Upstairs Downstairs, üç bölümlük bir yeniden çevrimle TVye dönüyor. Kanaldan alınan bilgilere göre; 1971-1975 yılları arasında devam eden dizi, 165 Eaton Placete ikamet eden zengin Bellamy ailesinin ve onların emrinde çalışan hizmetçi grubunun maceralarını anlatıyordu. Aşağıdakiler ile yukarıdakilerin dünyası arasındaki fark açık şekilde kendini belli ediyordu, ama dizinin asıl amacı benzerliklerin altını çizmekti.

50şer dakikalık üç bölümden oluşan yeni versiyonda, Eaton Placein yeni sahipleri olan Holland ailesiyle tanışıyoruz. Orijinal dizide aşağıdakiler grubunda yer alan Rose Buckı canlandıran ve bu rolüyle 1975te Emmy ödülü kazanan, dizinin yaratıcılarından Jean Marsh, yeni yapımda aynı rolle karşımıza çıkıyor. Ancak Rose, bu kez sıradan bir hizmetçi değil, evin kahyası. 1936ya taşınan öykü, Rose ile Washingtondan gelen Holland ailesinin yollarını kesiştiriyor. Diplomatlık yapan Sir Hallam Holland, hamile karısı Lady Agnes Holland ve Hallam Hollandın annesi Lady Maud Holland, yukarıdakilerin başlıca üyeleri.

Aşağıdakiler grubunda ise Roseun yanı sıra, evin aşçısı Clarice Thackeray, uşak Warwick Pritchard ve hizmetçi Rachel Perlmutter öne çıkan diğer karakterler olarak çıkıyor karşımıza. Yaklaşan İkinci Dünya Savaşının değiştirmeye başladığı dünya düzeni ve İngilterenin başına geçen yeni Kralın yarattığı politik gerilimlerin etkisi, Eaton Placete tüm gücüyle hissediliyor.
Keeley Hawes

Lady Agnes...

Ed Stoppard

Sir Hallam...

Adrian Scarborough

Mr. Warwic...

Neil Jackson

Harry Spargo

Anne Reid

Mrs. Clari...

Claire Foy

Lady Perse...

Art Malik

Mr. Amanji...

Ellie Kendrick

Ivy Morris

YORUM YAZ

SPOILER

Yukarıdakiler , Aşağıdakiler dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yukarıdakiler , Aşağıdakiler dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yukarıdakiler , Aşağıdakiler dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL