7.5

175 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (6.749 OY)

KONUSU
Ali Rıza Bey, kendi halinde dürüst ve namuslu bir mutemettir. Bu nedenle çevresinde hor görülmektedir. Birgün, işyerine ait yüklü miktarda bir parayı çaldırır. Ancak, ne yaparsa yapsın, parayı çaldırdığına kimseyi inandıramaz. Parayı Ali Rıza Bey’in çaldığına inanan herkes, onun etrafında pervane ol ... Devamı
Ali Rıza Bey, kendi halinde dürüst ve namuslu bir mutemettir. Bu nedenle çevresinde hor görülmektedir. Birgün, işyerine ait yüklü miktarda bir parayı çaldırır. Ancak, ne yaparsa yapsın, parayı çaldırdığına kimseyi inandıramaz. Parayı Ali Rıza Bey’in çaldığına inanan herkes, onun etrafında pervane olmaya başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mavimilena

10 ay önce

10 / 10

Paranın gücü, insanın iki yüzü. Daha fazla söylenecek bir şey de yok.

@ravenna

2 yıl önce

Türk sinemasının en iyi filmlerden birisi.Sistem eleştirisi müthiş.Repliklerin hangisi söylesem bilemiyorum,hepsi birbirinden vurucu.Filmin üstünden seneler geçmiş.Günümüze baktığımızda da maalesef ki değişen hiçbir şey olmamış.Aynı tas, aynı hamam!

@lowen

11 yıl önce

7.5 / 10

Aslında döneme ait bir kara mizah,sisteme getirilen ağır bir eleştiri..Zorla namussuz yapılan bir adamın trajikomik hikayesi..

@yorgun_nihilist

12 yıl önce

10 / 10

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

"namusluymuş namussuz!"

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@metehan

12 yıl önce

9 / 10

"Şans veriyoruz sana. Sadece bir seçme hakkın var. Hangi filmde oynamayı isterdin." diye sorsalar hiç düşünmeden vereceğim cevaptır Namuslu :) Aynı kadroyla ama :) Bence Türk sinema tarihinin mihenk taşıdır bu film. Sanırım bir kişi bile çıkmaz hakkında olumsuz bir şey yazabilmek için. Yoktur çünkü :) Tıpkı seyretmeyenin olmadığı gibi. Sanırım tabi...Namussuz Namuslu :)
M

@myself

13 yıl önce

Şener Şen' in muazzam filmlerinden. Aslında filmi izlemeden oyunculara bakmak nasıl bir film olduğunu aleni açığa çıkarıyor. Erdal Özyağcılar, Adile Naşit, Ayşen Gruda... Türk sinemasının en iyilerinden.
SPOILER

The Honest One filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Honest One filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Honest One filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FILM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL