6.4

241 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (304.624 OY)

KONUSU
Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsin ... Devamı
Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsinin ortak özelliği Malcolm Reynolds’a son derece sadık olmalarıdır. Günün birinde Serenity adlı gemisine iki yeni yolcu alır. Bunlar genç bir doktor ile telepatik güçleri olan kız kardeşidir. Pazarlık yaptıkları fiyattan fazlasını ödemişlerdir. Her ikisi de kainata hükmeden koalisyon güçlerinin elinden kaçmayı başaran kaçaklardır. Koalisyon güçlerinin özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur. Serenity’nin mürettebatı galaksinin en ücra köşelerinde göze çarpmadan yolculuk yapmaya alışkındır. Ancak bu kez durum çok farklıdır. Kelimenin tam anlamıyla iki ateş arasında kalmışlardır. Bir tarafta Evrensel İttifak’ın durdurulması mümkün olmayan askeri güçleri, diğer tarafta Yağmacılar olarak bilinen güçlerin müthiş öfkesi vardır. Farklı düşmanların tehdidi altında kalan Serenity mürettebatının, en büyük tehlikenin aslında geminin içinde olduğunu keşfetmesi uzun sürmeyecektir.
Nathan Fillion

Malcolm "M...

Summer Glau

River Tam

Gina Torres

Zoë Alleyn...

Alan Tudyk

Hoban "Was...

Morena Baccarin

Inara Serra

Adam Baldwin

Jayne Cobb

Jewel Staite

Kaywinnet ...

Sean Maher

Simon Tam

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@furkandgn9

3 yıl önce

7.5 / 10

Filmi izlerken Joss Whedon’ın aklındaki dizi bölümlerini yazdığı defteri çıkartıp onlardan aralara bir şeyler serpiştirdiğini hissettim. Bu da tempoda bozulmalara yol açmış. Fakat her şeye rağmen bir Firefly hayranı olarak dizinin 2 saatlik, daha iyi prodüksiyon ile çekilmiş bir bölümünü izleyebildiğim için memnunum.
E

@emrechik

6 yıl önce

kambercan'ın yorumuna katılıyorum. Herkesin ağız tadına uyan bir bilimkurgu değil. Seven tam seviyor sevmeyen sevmiyor.Misal ben az sevdim. Oyunculuk standart konu güzel giderken ara ara filmden koptum . Filmin sürükleyicilik noktası ile kaptanın uzay gemisi doğru orantıda diyebiliriz

@seppuku

6 yıl önce

8.4 / 10

Gerçek bir Kaptan neye benzer.. Bu filmle ilgili en sevdiğim kısım sanırım bu. Çok keyifli seyirliktir, tavsiye ederim.

@dream_master

7 yıl önce

Deja Vu(2006) , Contact(1997), Gattaca (1997) izledikten sonra sırada Serenity(2005) vardı. İzlemeye başladım. ilk bir saatini yeni izledim. 2017 yılındayız yukarda saydığım 3 bilim kurgu filmi muhteşemken bu biraz hayal kırıklığı oldu sanki bir tv dizisine ortasından başlamış gibiydi.
C

@cm101mmxi

11 yıl önce

Televizyonda izlediğim süper bir bilimkurgu filmi. Summer Glau'nun esnek vucudundan faydalanmışlar. Filmde çok iyi sahneler var ve komikti ayrıca.

@sinan11

12 yıl önce

imdb den bu kadar puan almasının sebebi firefly olabilir evet, ama mutlaka diziyi seyretmeyenlerinde sevebileceğini düşünüyorum. Bilmiyorum, diziden dolayı objektif olamıyorum :)

@shamur_musti

12 yıl önce

5 / 10

7.8 ve 7.9 mu nasıl bu kadar yüksek puan almış anlamadım. Bence izlenmese hiçbir kaybınızın olmayacağı abartılmış ve şişirilmiş bir film. 5/10

@rinustalarin

12 yıl önce

8.5 / 10

Firefly ne kadar eğlenceli, ne kadar fütüristik bir western ve ne kadar iyi bir diziyse, bu daha iyisini sunuyordu.

Bir arkadaş demiş seven sever, sevmeyen de nefret eder diye. Doğru demiş. Dizi esasında gelecek westerni gibi bir şey, film olunca tabi biraz daha teknoloji ve efektler ön plana çıkmış.

Ayrıca dizi için de mükemmel ötesi bir final olmuş. Zaten bunu tek bir film olarak yargılamak çok manasız.

Dizilerden tanınması, bilinmesi, analiz edilmiş olması gereken karakterlerin detayına inmeye zaten gerek yoktu filmde, o yüzden klişe karakterler gibi görünmüş olabilir.

İzlemeyenlere uyarı; Firefly dizisini izlemeden bunu izlemeyin. Bir şey anlayamayacağınız gibi, beğenme ihtimaliniz de yok. Diziyi beğenmesseniz bunu da izlemeyin zaten :)))

Saygılar.
E

@erduardo

12 yıl önce

dizi estetiğinden çıkamama gibi temel bir problemi var filmin. sıkılmıyorsunuz izlerken ama ekstra bir şey de yok. karakterler de kurgu da sıradan. yani neresinden toplarsan topla, aşırı bi standart, sıradan. dışardan öğrenilmiş hayalgücüyle yapılmış gibi...

@leck

14 yıl önce

6.6 / 10

Güzel başlayıp klişelerle dolup taşan, enteresan mizah anlayışı bulunan, bol bol zorlama sahne içeren, aldığı puanı haketmeyen bir film gibi hissettim. Dizisi olduğunu bilmiyordum. Sanıyorum bu kadar puanı ordan toplamış. 6.5/10
D

@doryyy

15 yıl önce

İmdb'den nasıl sekiz puan aldığını kesinlikle anlamadığım bir film...
K

@kobalamin

15 yıl önce

1 / 10

ımdb de nasıl 8.0 puan alabildiğini anlayamadığım filmdir.ya bizi kandırıyolar başka filmi verdiler aynı adla yada bu işte bi iş var.
K

@kremedios

15 yıl önce

3.3 / 10

of bu film çok sıkıcı bilmiyorum; belki de bu tarz filmleri sevmediğimden. ayrıca çok eski moda geliyor artık uzaylılardan film üretme teknikleri. daha iyi kurgular istiyorum, biri kaçsın biri kovalasın çok komik olmaya başladı. izeyeceklere tekrar düşünmelerini salık veriyorum.
SPOILER

Serenity filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Serenity filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Serenity filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL