7.1

177 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (203.110 OY)

KONUSU
Seth Brundle, karizmatik bir karakteri olan, hafif çılgın bir bilim adamıdır. Kadın gazeteci Veronica Quaife, maddenin teleportasyonu yani ışınlanma üzerinde çalışan bu genç dahiyi haber konusu yapmıştır. Genç kadın Brundle’ın ilk defa bir canlıyı ışınlamayı başardığı zafer anına şahit olur. Ancak ı ... Devamı
Seth Brundle, karizmatik bir karakteri olan, hafif çılgın bir bilim adamıdır. Kadın gazeteci Veronica Quaife, maddenin teleportasyonu yani ışınlanma üzerinde çalışan bu genç dahiyi haber konusu yapmıştır. Genç kadın Brundle’ın ilk defa bir canlıyı ışınlamayı başardığı zafer anına şahit olur. Ancak ışınlanma modülüne Brundle ile birlikte girmiş olan küçücük bir sinek, herkesin gözünden kaçmıştır.

Genç bilim adamı ve güzel gazeteci arasında gelişen duygusal yakınlaşma, kısa süre içinde Brundle’da gelişen ruhsal ve fiziksel farklılıklar tarafından gölgelenecektir. Brundle’ın moleküler yapısının bir sineğinkiyle birbirine karışmış olduğu anlaşıldığında, iki sevgilinin gözleri önünde gerçekleşen acı verici trasformasyon süreci, zamana karşı bir yarışa dönüşür.

1958 tarihli kült yapımın David Cronenberg tarafından bu tekrar çekimi, yeteri kadar özgün olduğu gibi, içerdiği duygusal ve dramatik gerilimle de göz dolduruyor. Üstelik selefi, hiç de fena sayılmayacak bir eserken...
Jeff Goldblum

Seth Brundle

Geena Davis

Veronica Q...

John Getz

Stathis Bo...

Leslie Carlson

Dr. Brent ...

Michael Copeman

2nd Man in...

David Cronenberg

Gynecologist

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@neuromancer

2 ay önce

Özel efektler şahane. Hikaye çekici. Cronenberg, bilim kurguyla korkuyu çok iyi harmanlamış. Bu arada babunla kedinin olduğu silinmiş sahneyi de izlemenizi öneririm.

@esrapolat

2 yıl önce

Yılına göre harika bir bilim kurgu filmi olmuş. Bundan 30 yıl sonra bile artık plastik makyaj mı başka bir şey mi her ne ise böyle düzgün ve gerçekçi yapamayan filmler diziler var.

@cileklisut

2 yıl önce

1 / 10

Enes Batur hayal mi gerçek mi izlemeyi tercih ederim. Imdb de neye gore puan veriyosa
M

@madruf23

5 ay önce

Çilekli sütün eksik olmuş)))

@fsymg

3 yıl önce

7 / 10

Spider Man yapımcıları bu filmden ilham almış diyecek kadar cahil etmesin Allah kimseyi... Spider Man çizgi romanının çıkış tarihine bakıp bir de bu filmin tarihine bakmak lazım. Her şey gayet açıklayıcı olsa gerek. Filme gelince zamanının ötesinde bir film.
M

@musakose

4 yıl önce

İLK YARIM SAAT SIKICI GELEBİLİR.

@pam_ekho

6 yıl önce

7.5 / 10

Enteresan bir film bu. Özellikle final sahnesinde size birden fazla duyguyu hissettirebilen, zaten Jurassic Park'tan aşina olduğumuz yakışıklı Jeff abimizin de iyi performansıyla harmanlanmış, "disturbing movies" kategorisinin bilindik ustasından kendi tarzını konuşturduğu tam bir "yönetmen filmi" olmuş. Sevdik özetle.

@oneetimee

9 yıl önce

Adam gerçekten ince hastalığa yakalanıyor kolay değil allah şifa versin ama film olarak the fly mly bana vız gelir tırıs gider
K

@kacmaz

10 yıl önce

yapım yılı 1986 olmasına rağmen hangi film bu türde başarılı olabilmiş anlattığını anlatabilmiş sene olmuş 2015 daha hala sinek filminin yanından geçemez kendine yönetmen diyenlerin filmleri
K

@kacmaz

10 yıl önce

kült film nedir sorusunun karşılığı bir film

@seko

10 yıl önce

Biraz Kafka`nın Değişim biraz da Spider-Man`i anımsattı. (Tabi Spider-Man espri)

Uzay Yolu serisinde sıkça gördüğümüz ışınlanma teknolojisi günlük hayatta kullanılırsa hayatımızda birçok köklü değişme yaşanır. Yapay anıdan üretildikten sonra bilim dünyasından bunu da bekliyorum açıkçası. Gerçi Philadelphia Deneyi hakkındaki söylentiler gerçekse yapılmış ve kullanılıyor bile olabilir.

Filmin 1986 yapımı olduğunu göz önüne alacak olursak makyaj kısmında iyi işçilik çıkarmışlar hatta o kadar iyi ki bazı sahneleri izlemekte zorlandım.

Hollywood`da yeniden çekim trendi sürüyorken yapımcılar bir göz atabilir aslında bu filme.

Puanım: 8

@strangelove

10 yıl önce

7.5 / 10

tipik bir cronenberg filmi. bol etli, vıcık vıcık bir film. korku filmi diye etiketlenmiş ama korkudan çok tiksinti ve kaşıntı yaratıyor. evet kaşıntı. HALA KAŞINIYORUM. ha film nasıldır derseniz, iyidir tavsiye ederim. ancak hassas bünyelere tavsiye etmiyorum. ben ki existenz'teki çin lokantası sahnesini izlerken pizza yiyebilen insan bile böyle olduysa, bu kişilerin iki kere düşünmesi lazım izlemeden önce.

tam emin değilim ama film kafka'nın dönüşüm'üne bir güzelleme olabilir. çeşitli mecralarda farklı farklı şeyler yazılmış ama aklıma ilk o geldi filmi izleyince.

düzenleme: yorumu yolladıktan sonra aklıma geldi de, district 9 bu filmden epeyce esinlenmiş gibi duruyor.
Z

@zifir

12 yıl önce

7.5 / 10

bir filminim başında "a film by david cronenberg" yazısı çıktığı an başlıyorum gerilmeye... Yine harika bir film. yine dezenformasyona uğramış bedenler yine çılgınca bir senaryo. filmden bir çok alt metin çıkarbiliriz. bazıları filmin baştan başa bir aids metaforu olduğunu söylüyor bazıları kafkavari bir dönüşüm hikayesi olduğunu orası size kalmış

@sarhosatlarzama

12 yıl önce

biri de desin ki : "spider man`in yaratıcıları bu filmden hiç etkilenmemiştir". mümkün değil!

zamanına göre bir başyapıttır. bilek kırma sahnesi efsanedir.

@mryz

12 yıl önce

7.7 / 10

Mide bulandırıcı sahnelere dayanamayan insanların izlememesi gereken bir film, sonunu merak ederek limitlerinizi zorlamayın. Bunun dışında oyunculukları güzel, dram dozu tadında ve izleyiciyi germeyi başarıyor. Efektleri çekildiği dönemin azizliğine uğramasa çok daha yüksek bir not alabilirdi seyircisinden.

@gergingergedan

13 yıl önce

8 / 10

Gerilim sevenler; Arşivlik olur.
SPOILER

Sinek filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sinek filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sinek filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL