7.2

302 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (14.284 OY)

Süre

2 Saat 20 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen

Senaristler

Yavuz Turgul

KONUSU

Ali Osman güçsüzleri korumayı kendisine kural edinmiş, eski jenerasyonun ağırbaşlı kabadayılarından biridir. Devran'ın ise tek derdi, kabadayı hareketleri ile hayranlarının karşısında racon kesen bir mayfa lideri görüntüsü sayesinde popülerlik kazanmaktır. Bu iki birbirinden farklı karakter ve değerdeki adamın, birbirleri ile olan çekişmeleri ve düşmanlıklarını konu alan Kabadayı, yine usta isimleri biraraya getiriyor. Muhsin Bey, Eşkiya, Gönül Yarası gibi filmlerle Türk Sinema tarihine çok başarılı çalışmalar bırakmış Yavuz Turgul ve Şener Şen ikilisini buluşturan film, Herşey Çok Güzel Olacak ve İnşaat filmlerinin yönetmeni Ömer Vargı tarafından yönetilecek.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (10)

@omerfurkantemiz yazdı...

Per, 27 Tem 2017, 11:25 (10 ay önce)

7 / 10

Hiçbir beklenti olmadan izlenirse güzel bir film.Ama eşkıyayı ya da şener senin başka filmlerini izleyen biri filmi ortalama bulacaktır.Ki bence de oyunculuk dışında güzel pek bir şey yok.Senaryo yetersiz.

@seko yazdı...

Per, 16 Eki 2014, 20:54 (3 yıl önce)

Şener Şen başka bir adam. Bunun yanında film bana biraz İtalyan mafya ailelerini anımsattı. Özellikle köfte gününde herkesin ailesinin toplanması filan, filmlerden aşina olduğumuz bir sahne.  Ali Osman hayran olunacak bir adam, Devran karakteri için Joker benzetmeleri filan haklı olmakla birlikte öykünme gibi geldi bana. Ayrıca Kenan Imirzalioglu`nun oyunculuğunun abartılacak bir tarafı olmadığını düşünüyorum. Bu filmi Taşıyan oyuncular Şener Şen ve Rasim Öztekin`dir. Puanım: 7

@rinustalarin yazdı...

Paz, 10 Kas 2013, 08:10 (4 yıl önce)

9 / 10

Üstü kapalı yazacağım; 'Erkeklik senin dediğinle olmuyor... hem olsa bile zaten senin hiç şansın yok!' Keşke filmdeki tek mükemmel sahne bu olsaydı. O zaman başucuma koymazdım. ...Ama oraya da pek yakıştı yahu. Biz Türk sineması olarak, çok klişe bulduğumuz konuları, aslında öyle güzel süsleyip, öyle güzel başyapıtlar çıkarabiliyoruz ki... keşke bunu her film/dizide başarabilsek. Oyunculuk konusuna girmek manasız. Saçmalamayalım. Kenan İmirzalıoğlu'ndan nefret etmişseniz, esprilerine aşırı gıcık olmuşsanız, aşırı itici bulmuşsanız, görev başarıyla tamamlanmış zaten ;) Saygılar. Not: Oyunculuk eleştirememe olayına, İsmail Hacıoğlu dahil değildir. Lakin bu kural, yalnızca sanatçılar için geçerlidir. Tekrar iyi günler.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Kabadayı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kabadayı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kabadayı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER