Gizli Pencere

(2004)

Secret Window

Film 1 Saat 36 Dk. Dram, Gizem ABD 18 Haziran 2004

6.4

343 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.5 (209.773 OY)

KONUSU
Ünlü gerilim romanları hazar Mort Rainey, yeni kitabı üzerinde çalışmak üzere göl kıyısındaki ıssız evine çekilmiştir. Karısından yeni ayrılmış olan Mort, bir türlü kafasını toplayıp çalışamamaktadır.

Bir gün garip görünüşlü John Shooter adında bir adam ziyarete gelir. Adamın iddiasına göre Mort, o
... Devamı
Ünlü gerilim romanları hazar Mort Rainey, yeni kitabı üzerinde çalışmak üzere göl kıyısındaki ıssız evine çekilmiştir. Karısından yeni ayrılmış olan Mort, bir türlü kafasını toplayıp çalışamamaktadır.

Bir gün garip görünüşlü John Shooter adında bir adam ziyarete gelir. Adamın iddiasına göre Mort, onun bir kısa öyküsünü çalarak kendi imzasıyla yayınlatmıştır. Shooter’ın uyarıları kısa zamanda tehditlere dönüşünce, Mort bir özel dedektiften yardım ister. Tüm yardımlara rağmen Shooter’ın durdurulamaması, olayların çığrından çıkmasına yol açacaktır.

Panik Odası’nın yazarı David Koepp, bir Stephen King romanını başarıyla senaryolaştırmış ve yönetmen koltuğuna da bizzat kendisi oturmuş. Oscar adayı Johnny Depp’e, Oscar ödüllü Timothy Hutton ve usta aktör John Turturro eşlik ediyor.
Johnny Depp

Mort Rainey

John Turturro

John Shooter

Maria Bello

Amy Rainey

Timothy Hutton

Ted Milner

Len Cariou

Sheriff Da...

Joan Heney

Mrs. Garvey

John Dunn-Hill

Tom Greenleaf

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@minase21

1 ay önce

6 / 10

Güzel bi intikam filmi gayet manidar olmuş

@ibrahimguney45

1 yıl önce

6.5 / 10

Beklenen gerilimi veremiyor malesef bu puanı almış daha iyi gerilim filmleri izlediğimi hatırlıyorum Johnny Depp olduğu için açmıştım ama ortalama bir film olmuş, boş zamanlarda izlenebilir.

@blackbrust

1 yıl önce

Amerikan salon sinemasının vasat filmi.

@thorne_zytkow

3 yıl önce

7 / 10

GEÇ GELEN ZEVK.Uzun yıllar önce bana bu filmi önermiş kişilik yüzünden sürekli izlememekte direndiğim son zamanlarda dünya bir virüsle boğuşuyor sinemalarla birlikte her şey durmuş durumdayken bu film kıtlığında eskiye dönüş kaçınılmazdı.Gizli pencere filmi gerçekten de adı gibi gizli,saklı kalmışlıklarla dolu ta ki filmin sonunda her şey göz önüne serilene dek.Filmde gergin ve gizemli bir hava vardı ve bana zevk veren şey de buydu film bittiğinde ise sonun da böylesi dedim.Yani şuan düşünüyorum da içinde bulunduğumuz dönemi boş verin her şeyin normale döndüğü film bolluğu yaşanan dönemde bile izlenebilecek bir film.

@kalihoraa

8 yıl önce

Filmin ilk on dakikasında sonun tahmin edip "yok ya stephen king romanı uyarlaması sonu öyle olamaz" dedik sonunda hayal kırıklığı oldu bizim için.

@stiff

9 yıl önce

6 / 10

Önceleri psikolojik gerilim havası falan iyi gibi ama son bölümlerde çok sıradan bir film haline dönüşüyor. Sonunu da hiç beğenmedim. Depp ve Turturro'yu beğendim. Film battaniyeye sarılıp koltukta uyuma isteği uyandırıyor. 6/10

@beneath_the_sky

10 yıl önce

9 / 10

Psikolojik gerilim tarzını sevenler için ideal bir film. Gelenekselin dışına çıkarak zaten suç işleme potansiyeli yuksek birini ele almak yerine düzgün bir insanı canavara dönüştürmek fikri oldukça güzel. Zaten Stephan Kİng'in romanından esinlenilerek oluşturulan bu senaryonun etkileyiciliği yadsınamaz.Keyifle izledim ve herkese öneriyorum a dostlar.

@chewing

11 yıl önce

6 / 10

Akıl oyunları-zindan adası-identity- artık aklınıza bu konuyla ılgılı ne kadar film gelirse bu film onların maalesef yanından bile geçmiyor. oldukça düşük temposuyla dikkat çekiyor. gerilimi de nereye saklamışlar bulamadım açıkçası. konunun çok daha iyi örneklerini izlemeniz umuduyla 6/10 iyi seyirler.

@fthgzl79

11 yıl önce

7.9 / 10

Tekrar izledim..Filmin sonundaki gerilim çok iyi..10/8,1

@dilaraendican

11 yıl önce

7.2 / 10

Bu filmin "Akıl Oyunları"ndan bir farkı, giderek sarpa saran kurgusu içinde tehlike çanlarının çalması, giderek yükselen tempoya artı (+) olarak Suç olgusuna park etmesi, ve masum, alalade bir insanın cinayet işleyebilir potansiyele kavuşması'dır..Bol kanlı ve halk arasında "Kasap Filmi" olarak nitelenen filmler için "Dehçet verici!" demektense, ben asıl bu tür-Kediden Kaplan çıkan filmlerin dehşet verici olduğunu düşünüyor, ve izlemeyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.. 72/100

@amip

12 yıl önce

7.9 / 10

filmde Jonny deep varsa merakla izlerim hep,bu da başka kim oynuyor kkonu ne diye bakmadan direk J.D. yine ne yapmış diye izlediğim bir filmdi.Beğendim.J.D. nin oyunculuğu bu sefer beni etkilemedi, ama ganel yapı olarak olarak film konusuna uygun kurgulanmış bence ne eksiği var ne de abartısı.Boş bi vaktınde canın mı sıkıldı otur izle, iyi vakit geçirirsin.

@cengizceylann

12 yıl önce

7.2 / 10

Kitap gibi bir filmdi. Bu soğuk kış gecelerinde izlenebilecek güzel filmlerden.

@pudra

12 yıl önce

9 / 10

İzlemeye değer bir filmdi. Zaten sürpriz sonlu filmleri çok sevdiğim için fazlasıyla beğendim.

@qtarantino

13 yıl önce

8 / 10

Başlarda basit bi konu gibi görünmesine rağmen hiç sıkmadan ilerleyen ve sonunda sadeliğini kaybeden,stpehen king in tarzını hissetirdiği kitaptan uyarlanma film.Aslında johnny depp olunca filmin bu kadar klasik olmayacağını ve kurgunun nasıl işlediğini az çok tahmin edebilirsiniz.

@lowen

14 yıl önce

5.6 / 10

Açıkçası Johnny Deep'den beklenmeyecek derecede kötü bir film..Yine de oyunculuk açısından çok iyi bir iş çıkarmış..
SPOILER

Gizli Pencere filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gizli Pencere filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gizli Pencere filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL