Şiddetin Tarihçesi

(2005)

A History of Violence

Film 1 Saat 36 Dk. Aksiyon, Polisiye ABD, Kanada 9 Aralık 2005

6.7

212 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (253.869 OY)

KONUSU
Tom Stall, sakin bir Amerikan kasabasında, örnek bir yaşam sürmektedir. Ailesine olan bağlılığı ve çevresindekilere olan saygılı davranışlarıyla tanınır. Fakat bir gün başına bela olan serserilere haddini bildirince, işler değişir. Medya aradığı kahramanı, New York kökenli bir mafya ise yıllardır ar ... Devamı
Tom Stall, sakin bir Amerikan kasabasında, örnek bir yaşam sürmektedir. Ailesine olan bağlılığı ve çevresindekilere olan saygılı davranışlarıyla tanınır. Fakat bir gün başına bela olan serserilere haddini bildirince, işler değişir. Medya aradığı kahramanı, New York kökenli bir mafya ise yıllardır aradığı katili bulmuştur.

Bu küçük olayın ardından Tom’un karanlık geçmişi bir anda ortaya çıkar. Mütevazi aile babası, kendisinin ve ailesinin sağlığı için mafyanın üzerine gitmek ve müthiş bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

David Cronenberg’in John Wagner ve Vince Locke’un kült grafik romanından uyarladığı çalışma son derece güçlü bir öyküye sahip. Suç, geçmiş, intikam gibi kavramlarla örülü, uzun süre aklınızdan silemeyeceğiniz, nefis bir gerilim filmi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bnbnbnbnbn

3 yıl önce

Şu ana kadar izlediğim en anlamsız sevişme sahnesine sahip film.

@filmist

3 yıl önce

7 / 10

Bu filme başka bir açıdan bakılması gerektiğini düşünüyorum.
Filmin adının içeriğiyle bu kadar uyumlu olabileceğini hiç beklemiyordum.Karanlık geçmişini geride bırakan Tom istese de istemese de o geçmişindeki karanlık dönemle yüzleşmek zorunda.Temposu çok fazla düşük aksiyon macera bekleyenler hayal kırıklığına uğrar.Ama film konusu itibariyle anlatmak istediğini sade bir dille çok açık ve net anlatmış.Ama işleyişiyle ve yapısı gereği çok uç bir film.Yani ya seviyorsun ya sevmiyorsun filmi eh işte orta halli dedirtmiyor.
Ama düşük beklentiyle izlenebilecek bir yapım.

@tutankhom

11 yıl önce

10 / 10

"kaçak" isimli yerli dizimiz bu filmden esinlenerek senaryoya başlamıştır. ilk bölüm tamamen filmden alıntı.

@tuba_gunes

11 yıl önce

Cronenberg gibi bir yönetmene göre oldukça yavan.

@poormf

12 yıl önce

2.9 / 10

İsminin farklı beklentilere yol açtığı filmde, sıradan bir konu abartılı oyunculuk... 3/10

@havlayankuzu

13 yıl önce

7.5 / 10

Şiddetin doğasına ilişkin anlatılabilecek hemen hemen her şeye yaklaşıp yaklaşıp uzaklaşan bir filmdi, "History of Violence". Sanırım filmin en ciddi noksanı, bir söylem eksikliği. Hayatını düzene koymaya çalışan bir gangster eskisinin geçmişiyle yeni hayatı arasındaki uçurum,çok da orjinal bir tema sunmuyor zaten, bütün bunların üstüne bir de yer yer anlamsız sahneler binince, çok sıkmayan ancak dişedokunur da bir şeyler sunmayan bir film ortaya çıkmış.

@okan_adam

14 yıl önce

1 / 10

A History of Bullshit

@foolmood

14 yıl önce

7.8 / 10

insan kim olduğunu unutup bi süre farklı bir kimlikle hayatını sürdürebilir mi?veya soruyu şöyle soralım.kötü bir insan hayır hayır içinde kötülük barındıran bir insan gün gelir de değişmek ve artık iyi olmak isterse ne tür engellerle karşılaşırın cevabını cronenenbergce görmek isteyenler bu filmi kaçırmasın.bana sorarsanız insan zaten doğuştan iyidir.kötü oluyorsa da bu kötülük gelip geçicidir.aslolan iyiliktir.ne kadar iyimserim değil mi.

@rinustalarin

15 yıl önce

7 / 10

Açıkçası Eastern Promises filmini izledikten sonra film hakkındaki düşüncelerim tepetaklak olmuştu. Kanımca, Eastern Promises yanında biraz sönük kalmış bu film.

Bu adam (Viggo)hakikaten mükemmel bir oyuncu

Keşke Peter Jackson da güzel kullansaymış yüzüklerin efendisinde....

@rinustalarin

15 yıl önce

7 / 10

Açıkçası Eastern Promises filmini izledikten sonra film hakkındaki düşüncelerim tepetaklak olmuştu. Kanımca Eastern Promises yanında biraz sönük kalmıştı bu film.

Bu adam (Viggo)hakikaten mükemmel bir oyuncu

Keşke Peter Jackson da güzel kullansaymış yüzüklerin efendisinde....

@bunver

15 yıl önce

Herşey yukarda filmin konusunda anlatılmış, ekstra bişey olmuyor filmde. Herhangi bir sürpriz beklemeyin.
D

@dterjan

15 yıl önce

10 / 10

başucu eserlerimdendir. history of violence diyor daha alakasız bir senaryo ile başlıyor sonra insanı içine alıyor. ilk sahnesinden son sahnesine kadar david cronenberg in ellerinden öptüğüm filmdir. insanın yüzünü güldürüyor mutlu ediyor acımasızca hunharca.

tarantino sevenlerin farklı bir açıdan beğeneceği film denebilir
SPOILER

Şiddetin Tarihçesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şiddetin Tarihçesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şiddetin Tarihçesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL