8.7

38 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.6 (50.631 OY)

Süre

1 Saat

Ülke

Kanada

KONUSU

Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (6)

@darkpassenger yazdı...

Çar, 10 Oca 2018, 18:27 (4 ay önce)

Bu diziyi türk televizyonlarında ameriganın içindeki paralel yapının darbesi adıyla görebileceğimizi düşünüyorum.Şaka bir yana, orjinal metin hakkında hiçbir fikrim yok. Sadece diziyi izlemiş biri olara yaratılan atmosferi ve oyunculukları beğendiğimi, müziklerin şahane olduğunu ve kaliteli bir iş ortaya konulduğunu belirtebilirim. 1984 ile benzer distopik öğeler içermesi hoşuma gitti. Sadece dini değil her türlü fanatizmi eleştiriyor diyebiliriz. Biraz da Hitler dönemi başlangıcındaki Almanya'yı tasfir ediyor sanki. İnsanlar üçe ayrılıyor, davaya inanan fanatikler ve aslında davaya inanmayan ama önceki rejimdeki hayatlarından memnun olmayan, içlerinde öfke biriktirmiş ve bunu bu yeni düzen içinde emirleri ve kuralları en katı haliyle uygulayarak dışavuranlar. Üçüncü kesim ise neye inanacağı hakkında bir fikri olmayan ama kendi düşüncesi de olmayıp, dışavuracak bir şeyi olmadığından en iyi seçenek olan çevreye adapte olma ve sessiz ve hayatta kalma tavrını sergileyenler. Henüz dördüncü kesimi göremedik ama ileriki sezonlarda göreceğimize inanıyorum.(asiler) Dizi, halk tabakasında dini katılığı ve bu katılığın yarattığı kısıtlamayı, oluşturduğu nefreti, ayrımcılığı ve acıyı göz önüne sererken, yönetici tabakasında da aslında kimsenin derdinin bu inanç sistemi olmadığını, her şeyin siyasi ve politik ele alındığını; hatta tek amacın güç sahibi olmak ve o gücü elinde tutmak olduğunu gösteriyor. Ülkemizde yaşanmış bazı olaylara da benzerlik duygusu kattığı kesin. Dizi; resmen halkın nasıl yönetilmesi gerektiğini, korku imparatorluğunu, gerçeklerin ve bilginin saklanması ile oluşturulan terörü ve bu terörün yarattığı paniği ortaya yeni konulan yapay bir gerçeklik ile yok edip kahramanlığa terfi etmeyi 1984 romanı kadar iyi anlatıyor. Umalım ki gelecek politikacılar böyle yapımlardan dersler alıp başımıza iş açmasınlar.

@beng yazdı...

Cmt, 16 Ara 2017, 21:53 (5 ay önce)

9.4 / 10

Bu dizi kesinlikle izlenmeli!!! İzlerken rahatsız olup yüreğiniz daralıyor ama yine de bu çok başarılı bir yapım olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kaliteli bir dizi izlemek istiyorsanız kaçırmayın.

@ifot yazdı...

Per, 05 Eki 2017, 22:11 (8 ay önce)

9 / 10

20 yorum falan yazabilirim.Şimdilik kısa tutacağım.Sözüm size Hollywood ve türevleri; Bell rings "SHAME","SHAME","SHAME" Inanilmaz bir yapım. O kadar inanilmaz ki gözlerim doluyor kendimi kontrol edemiyorum. Hemen gidip bir kırmızı pelerin alacağım şimdi tabi ki under his eye

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Handmaid's Tale dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Handmaid's Tale dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Handmaid's Tale dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI