8.8

99 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (187.319 OY)

KONUSU
Margaret Atwoodun aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya ... Devamı
Margaret Atwoodun aynı isimli romanından uyarlanan dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.
Elisabeth Moss

June Osbor...

Yvonne Strahovski

Serena Joy...

Joseph Fiennes

Commander ...

Ann Dowd

Aunt Lydia...

Madeline Brewer

Janine Lin...

Max Minghella

Nick Blaine

O.T. Fagbenle

Lucas 'Luk...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

3 gün önce

şimdiye kadarki tek kötü sezon en son 4. sezondu. asla istediğim verimi ve çatışmayı alamadım. Elisabeth Moss yönetmencilik oynasın diye sezonu ona bırakmışlar sanki. bir şeyler yaşanıyor, birileri ölüyor- çok önemli karakterler ölüyor- ama bir adım ilerleme yok gibi.
Fred’in ölümü harikaydı. ama sezon finali gibi bir bölüm değildi. bu intikam şeklini daha önce nerde izledim diye düşünüp duruyordum, buldum. suskunlarda irfana yapmışlardı aynısını.
çok daha iyisi olabilirdi bu sezon.

@hersia

2 yıl önce

Kimi ülkeler için ütopik olan olaylarin dünya da başka ülkeler de yaşanıyor olmasının acı gerçekliği. Sahneler, oyunculuklar, mekan ve müzikler etkileyici. Izlemenizi tavsiye ederim.

@oykucu

2 yıl önce

9.5 / 10

Bu kadar geç izlediğim için o kadar üzgünüm ki. Başucuma koydum çoktan, üstelik daha sadece ilk sezonu izledim. Distopya gibi görünse de o kadar mümkün bir yaşam ki. İnsanın olduğu her yerde karanlık her zaman olacaktır çünkü. Kim söylemişti bilmiyorum; ’’Tüm erdemlerimiz bir kıtlığa bakar.’’ Dizi bir kitap uyarlamasıymış. Öyle dokunaklı replikler, öyle can yakıcı sahneler, öyle öfke uyandıran fikirler var ki kendinizi o dünyada yaşarken bulmamanız, empati yapmamanız mümkün değil. Ahlak, erdem, saygı, itibar, din gibi yere göğe sığdıramadığımız kavramların nasıl da birer silah haline geldiğini izliyoruz. Faşizm, her daim bir savaş alanı zaten. ’’Haklı olmanın güçlü olmaya yenik düştüğü devir’’ yazmıştım twitter’da bir zamanlar. İslam ve Ortadoğu kültüründe ve hatta dinin radikal bir şekilde yaşandığı her toplumda bu senaryo oldukça olası. Başka şekillerde, başka maskelerle, başka bahanelerle yaşanıyor aslında tüm dünyada bu ötekileştirm
... Devamı
Bu kadar geç izlediğim için o kadar üzgünüm ki. Başucuma koydum çoktan, üstelik daha sadece ilk sezonu izledim. Distopya gibi görünse de o kadar mümkün bir yaşam ki. İnsanın olduğu her yerde karanlık her zaman olacaktır çünkü. Kim söylemişti bilmiyorum; ’’Tüm erdemlerimiz bir kıtlığa bakar.’’ Dizi bir kitap uyarlamasıymış. Öyle dokunaklı replikler, öyle can yakıcı sahneler, öyle öfke uyandıran fikirler var ki kendinizi o dünyada yaşarken bulmamanız, empati yapmamanız mümkün değil. Ahlak, erdem, saygı, itibar, din gibi yere göğe sığdıramadığımız kavramların nasıl da birer silah haline geldiğini izliyoruz. Faşizm, her daim bir savaş alanı zaten. ’’Haklı olmanın güçlü olmaya yenik düştüğü devir’’ yazmıştım twitter’da bir zamanlar. İslam ve Ortadoğu kültüründe ve hatta dinin radikal bir şekilde yaşandığı her toplumda bu senaryo oldukça olası. Başka şekillerde, başka maskelerle, başka bahanelerle yaşanıyor aslında tüm dünyada bu ötekileştirme, bu hükmetme arzusu. Beynimi karıncalandıran, göğsümü sıkıştıran bir yapım. Benim için feminizmden, faşizmden, ataerkil hegemonyadan çok daha ötesi; tüm insani dürtülerin her koşulda hayat bulmasının korkunçluğu.
N

@naciyekara

1 yıl önce

merhaba..bu diziyi ilk sezonu izleyebildim..teliften dolayı diğer sezonlar metre yok. Sadece blutvde yayınlanıyor. Onun haricinde izleyebilecegim bildiğiniz bir grup var mi?

@gaffarson

3 yıl önce

Dizi için söylenebilecek neredeyse her şey dile getirilmiş ama çok daha fazla insana ulaşmasını istediğim için yazıyorum. Konu zaten enfes, oyunculuklar çok çok başarılı, hani yan rollerin bile başrolden fazla olabildiği, bitmeyen ve her sahnesinde dolu dolu ve binlerce çarpıcı detaylarla bezenmiş harika bir yapım olmuş. Bu dizi insana yalnızca dinleri, güçleri, hayatın gerçeklerini değil aynı zamanda kendisini ve insanlığını bile sorgulatıyor. Detaycı olup detaylara önem veren biri olarak ben bu kadar iyi bir dizi izlediğimi pek de hatırlamıyorum. Belki en son Lost zamanlarında bu kadar keyif almıştım. Fakat o bile bozmuştu bu bambaşka... Dramı neredeyse her an ve tekrar tekrar damarlarınızda hissederek izleyeceğiniz bir başyapıt. Söylenecek şeyler sabahlara kadar bitmez, en iyisi arkanıza yaslanıp, kendinizi odaklayarak ve sahne detay kaçırmadan dizi ile bütünleşerek izleyin, söz veriyorum çoooook büyük çoğunluğunuzu çok sağlam silkel
... Devamı
Dizi için söylenebilecek neredeyse her şey dile getirilmiş ama çok daha fazla insana ulaşmasını istediğim için yazıyorum. Konu zaten enfes, oyunculuklar çok çok başarılı, hani yan rollerin bile başrolden fazla olabildiği, bitmeyen ve her sahnesinde dolu dolu ve binlerce çarpıcı detaylarla bezenmiş harika bir yapım olmuş. Bu dizi insana yalnızca dinleri, güçleri, hayatın gerçeklerini değil aynı zamanda kendisini ve insanlığını bile sorgulatıyor. Detaycı olup detaylara önem veren biri olarak ben bu kadar iyi bir dizi izlediğimi pek de hatırlamıyorum. Belki en son Lost zamanlarında bu kadar keyif almıştım. Fakat o bile bozmuştu bu bambaşka... Dramı neredeyse her an ve tekrar tekrar damarlarınızda hissederek izleyeceğiniz bir başyapıt. Söylenecek şeyler sabahlara kadar bitmez, en iyisi arkanıza yaslanıp, kendinizi odaklayarak ve sahne detay kaçırmadan dizi ile bütünleşerek izleyin, söz veriyorum çoooook büyük çoğunluğunuzu çok sağlam silkeleyecektir.
B

@beng

3 yıl önce

9.4 / 10

Bu dizi kesinlikle izlenmeli!!! İzlerken rahatsız olup yüreğiniz daralıyor ama yine de bu çok başarılı bir yapım olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kaliteli bir dizi izlemek istiyorsanız kaçırmayın.

@ifot

4 yıl önce

9 / 10

20 yorum falan yazabilirim.Şimdilik kısa tutacağım.Sözüm size Hollywood ve türevleri;
Bell rings "SHAME","SHAME","SHAME"
Inanilmaz bir yapım. O kadar inanilmaz ki gözlerim doluyor kendimi kontrol edemiyorum.
Hemen gidip bir kırmızı pelerin alacağım şimdi tabi ki under his eye

@shima

4 yıl önce

1. sezonu bitirip taze taze yazıyorum. Hala yüreğim ağzımda, kirpiklerim ıslak. O nasıl bir sezon finali, nasıl bir son sahneydi öyle! Hele çalan şarkı* sahneyle birleşince...

Felaket bir dünyayı anlatan, muhteşem kurguya, oyunculuklara, görselliğe, müziklere sahip, izlediğim en iyi dizi.O kadar içine alıyor ki sizi, karamsar atmosferli şeylere dayanamayanlara tavsiye etmiyorum, zira kalbiniz fazlasıyla daralabilir. Ama yine de izleyin siz. :)

Konu ne kadar uzak ve gerçekdışı gelirse, bir o kadar da içinde yaşadığımız zamana o kadar benzeyen olaylar var. En uzak ihtimalin bile aslında ne kadar kolay gerçekleşebileceğini, hayatlarımızın elimizden ne kadar kolay alınabileceğini anlatıyor. Ama yine de sezonu şunu da demeden bitirmediler.

There is a kind of hope, it seems, even in futility.

*feeling good
SPOILER

The Handmaid's Tale dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Handmaid's Tale dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Handmaid's Tale dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL