The Man In The High Castle 2015 -

8

19 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (52.866 OY)

Süre

1 Saat

Ülke

ABD

KONUSU

Philip K. Dick‘in Hugo Ödüllü aynı ismi taşıyan romanından uyarlanan dizi, alternatif bir tarih kurgusu içermektedir; II. Dünya Savaşı bitmiştir ve savaşı gerçek hayatta olduğu gibi müttefik devletler değil mihver devletler kazanmıştır. Yani Almanya ve Japonya artık savaşın galipleridir ve dünyaya hükmetmektedirler.   Dick'in böyle bir dünyayı 'işgalci' bir Japon’un gözünden anlattığı eserde, Nazi Almanyası ve Japon İmparatorluğu dünyanın çeşitli yerlerine kukla hükümetler kurarlar. ABD’nin bir kısmını Japonya işgal etmiştir, İtalya tüm Akdeniz’i ele geçirmiştir, SSCB dağıtılarak yok edilmiştir. Dünyada Almanya ve Japonya arasında soğuk savaş başlar. Hitler’in yerine gelen Bormann; Ay, Venüs ve Mars’ta koloniler kurdurur.   Rufus Sewell, Luke Kleintank ve Alexa Davalos'un başrollerinde olduğu dizinin yapımcılığını usta yönetmen Ridley Scott üstleniyor.  

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@mrs-aurora yazdı...

Pzt, 26 Haz 2017, 00:22 (10 ay önce)

II. Dünya Savaşını Almanya-Japonya kazansaydı kesinlikle böyle bir dünya olurdu. Çok sağlam dizi. 1.sezondaki hafif heyecanlı temposu, 2.sezonda tavan yapıyor. Çok iyi kurgusu var. Tarihi kurgusal diziler açısından en iyisi olabilir.

@synerghy yazdı...

Per, 02 Şub 2017, 10:47 (1 yıl önce)

8.5 / 10

Dizinin muhteşem bir atmosferi var, dayanamayıp art arda bölüm izlettiriyor. İkinci dünya savaşı her zaman ilgimi çekmiştir belki de bu yüzden çok sevdim. İkinci dünya savaşı dediğime bakmayın dizi bambaşka bir dünyada geçiyor.

@darkpassenger yazdı...

Çar, 21 Eki 2015, 20:33 (2 yıl önce)

Pilot bölümü internete 2014 ağustos, eylül gibi düştü. İzledim. Beğendim. Sonra resmi pilotu 2015 ocak ayında yayınladılar, aha dedim onay aldı başlıyor. Gerisi gelmedi lakin. Şimdi denk geldim, 20 kasımda başlıyormuş. Neler oldu çok merak etmekteyim bu yapım aşamasında. Çpk iyi bir senaryo ve kurgu yaratmışlar, umarım saçmalayarak harcamazlar.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Man In The High Castle dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Man In The High Castle dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Man In The High Castle dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI