Kıyamet - 2. Dünya Savaşı

(2009)

Apocalypse: La 2ème guerre mondiale

Mini Dizi 5 Saat 12 Dk. Belgesel, Tarih Fransa

9.1

49 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9 (8.344 OY)

KONUSU
2. Dünya Savaşı'nın tarihine odaklanan bu belgeselin yeniliği ise "renklendirilmiş" olması. Aslına bakılırsa yapımcılar bu kelimeyi pek sevmiyor ve "yenilenmiş" demeyi tercih ediyorlar fakat tüm bu niyetlerine rağmen renkli belgesel savaşı daha duygusal ve ürpertici gösteriyor. Patlamalar, cesetler, ... Devamı
2. Dünya Savaşı'nın tarihine odaklanan bu belgeselin yeniliği ise "renklendirilmiş" olması. Aslına bakılırsa yapımcılar bu kelimeyi pek sevmiyor ve "yenilenmiş" demeyi tercih ediyorlar fakat tüm bu niyetlerine rağmen renkli belgesel savaşı daha duygusal ve ürpertici gösteriyor. Patlamalar, cesetler, konuşmalar, harabeler, bombalar hepsi burda ve altıncı aynı zamanda son bölümün sonunda kanınızın tamamen çekildiğini hissedeceksiniz. Bu kadar az sayıda insanın bu kadar büyük bir acı ve felakete yol açtığını hayal etmek oldukça zor. Belgesel son halini, 52 dakikalık 6 bölüm, almadan önce 700 saatin üzerinde kayıt incelenmiştir.

Çeviri: nalkanay

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@manyetik-alan

7 yıl önce

"Cicero : savaşta yasalar susar."

Pavlov abinin katkılarıyla köpekleri eğitip,aç bırakıp sonrada yemeklerini tankların altında aramayı öğretiyorlar.sonrada köpeciklere bomba bağlıyorlar.köpecikler hareket halindeki tankın altına girip mamalarını ararken Booom.

2. Dünya Savaşı'na hoş geldiniz.

@pascal21

8 yıl önce

Rivayet olunur ki kullanılan görüntülerin yaklaşık yarısı ilk kez gün yüzüne çıkmış ve kamuoyuyla paylaşılmıştır. Çok akıcı bir anlatımı var serinin. Ama gelin görün ki konuyla ilgili pek iyi bir bilgi altyapınız yoksa, akışı algılayabilmek adınagöz kırpmadan çıt çıkarmadan izlenilmesi gerekir.

@onur-turan

8 yıl önce

9 / 10

İkinci Dünya Savaşı içerikli tüm film, dizi, belgesel, yazılı-görsel dökümanlar dahilinde kesinlikle en ön sıralarda yer alacak etkide bir yapım.

Belgesellerden hoşlanmayanların bile 6 bölümü de ilgiyle ve keyifle izleyeceklerinden eminim. Öyle müthiş görüntüler biraraya getirilmiş ki kallavi sinema filmlerini aratmayan bir tarzda. Gerek sunumu, gerek de müzikleri ile gayet akıcı bir hal almış.

Call of Duty 2 oynamış olanlar;

oyunda geçen her bölümün birebir canlı ve gerçek görüntülerine bu belgeselde şahit olmak insanı acayip bir ruh haline sokuyor. :)

@turin

8 yıl önce

9.5 / 10

Nadir bulunan görüntüler ve renklendirilen çekimlerle ortaya harika bir belgesel çıkmış.Katledilen sivil halkı,çekilen acıları,hüzünleri,teknolojik savaşı,casusluk savaşını kısaca İkinci Dünya Savaşı'yla ilgli birçok şeyi bulabileceğiniz bir belgesel.

@toshiro

10 yıl önce

batanganın da dediği gibi oldukça başarılı bir belgesel. özellikle nadir bulunan kamera kayıtlarının renklendirilmiş olarak sunulması, belgeselin dengeli bir şekilde kurgulanmış sahneleri, farklı cephelerden olayların bir kısmının ele alınması belgesele ayrı bir hava katmış. 2.dünya savaşı ile ilgili olan son dönem belgesellerin en iyilerinden biri bence bu belgesel. şimdilerde national geographicte ara ara yayınlanıyor, meraklısına..
B

@batanga

10 yıl önce

ww2 meraklılarının muhakkak izlemesi gereken muhteşem bir belgesel. nazilerin yükselişi tüm avrupayı kana bulaması, gerilemesi ve savaşın sonucunu ender bulunan arşiv görüntüleri ile birlikte sunan başarılı bir belgesel. savaşın gidişatını değiştiren küçük ayrıntılarında atlanmadan anlatıldığı bu belgesel tam bir baş ucu şaheseri. mutlaka izleyin.

10/10
SPOILER

Kıyamet - 2. Dünya Savaşı dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kıyamet - 2. Dünya Savaşı dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kıyamet - 2. Dünya Savaşı dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL