Öldürmeye Hazır

(1980)

Dressed to Kill

Film 1 Saat 44 Dk. Polisiye, Dram ABD

6.5

42 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.1 (42.076 OY)

KONUSU
Bu gerilim dolu psiko-seksüel korku filmi, ustura gibi keskin bir ihtiras, delilik ve cinayet öyküsüdür. Cinsel yönden düş kırıklığına uğramış bir eş ve anne olan Kate Miller, onu tatmin etmeyen erotik yaşamından yakınmak üzere, muayenesi Manhattanda bulunan pek revaçtaki psikiyatrı Dr. Robert Ellio ... Devamı
Bu gerilim dolu psiko-seksüel korku filmi, ustura gibi keskin bir ihtiras, delilik ve cinayet öyküsüdür. Cinsel yönden düş kırıklığına uğramış bir eş ve anne olan Kate Miller, onu tatmin etmeyen erotik yaşamından yakınmak üzere, muayenesi Manhattanda bulunan pek revaçtaki psikiyatrı Dr. Robert Elliottı ziyaret eder. Bir yabancıyla tatmin edici bir cinsel ilişki içinde geçirdiği öğleden sonranın ardından Kate, adamın binasının asansöründe usturalı sarışın bir kadın tarafından öldürülür. Katili şöyle bir gören sarışın fahişe Liz, hem baş zanlı, hem de katilin yeni hedefi haline gelir. Polis onun öyküsüne inanmaya hiç de gönüllü olmadığı için, Liz, psikopatı yakalamak üzere Katein oğlu Peterla güçbirliği yapar.
Nancy Allen

Liz Blake

Michael Caine

Doctor Rob...

Keith Gordon

Peter Miller

Angie Dickinson

Kate Miller

Dennis Franz

Detective ...

Ken Baker

Warren Loc...

Susanna Clemm

Betty Luce

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ustilago

6 yıl önce

yönetmenin ilk dönem filmlerinden oldukça sıkıcı bir film önermiyorum
P

@philocine

8 yıl önce

zannımca Brian de Palma bu kadar kötü bir film çektikten sonra hırs yapıp Scarface, Untouchables ve Carlito's Way gibi güzel filmler yapmıştır. Yani bu film Brian de Palma'nın en iyi eseri falan değildir. hatta en kötülerinden biridir.
V

@volk

8 yıl önce

1 / 10

Hmm yerden yere vurmaya nerden başlasam acaba? gereksiz yere uzatılan sekanslardan mı? hayatımda izlediğim en komik sex sekansından mı? yoksa kadınları aşağılayan tavrında mı? Buldum! Dario Argento özentiliğinden başlayayım en iyisi. Tabii Hitchcock'un Psyco'suna yapılan göndermeleri de unutmamak gerek. Katilimizin buhar olup uçma yeteneği de gözardı edilmemeli. Ve o polis karakteri neydi öyle? Gerçekten! yada en iyisi ben size varolmayan senaryodan bahsedeyim. İçler acısı finali de anlatabilirim aslında. Tarif edilemez berbatlıkta ki oyunculuk performansları? bilemedim şimdi. En iyisi zaman israfı şiddetle uzak durulmasını tavsiye ediyorum şeklinde toparlayayım.
D

@doris

9 yıl önce

Konusu bakımından farklı olmasına karşın yavaş ve sıkıcı idi.

@aleste

9 yıl önce

cidden itici sevişme sahneleri, seyirciyi mal yerine koymaları, bazı mantıksızlıklar ve yapay sahneler hariç (geriye ne kaldı?) gerçekten senaryosu ve sinematografisi ile sağlam bir film. saydığım olumsuzlukları çekim yılına veriyorum artık.

@cemal_erdem

9 yıl önce

7.5 / 10

De Palma'nın başyapıtı sayılıyor sanırım Dressed to Kill. Başyapıt mı bilmem ama müzikleriyle, oyunculuklarıyla, Hitchcock göndermeleriyle ve o bayağı, düşük film hissiyatı veren aslında tümüne bakıldığında hiç de öyle olmayan güçlü bir gerilim filmi. Filmden keyif almanız atmosfere dahil olabilme, korku, gerilim türünden ne kadar film izlediğiniz, bir de illa filmi temel sorularından katil kim'i çözeceğim diye kendinizi yormamanızla doğrudan orantılı.Özellikle Michael Caine hayranlığımı katbekat arttıran, Robocop'dan tanıdığım Nancy Allen'ı tekrar hatırlamamı sağlayan Öldürmeye Hazır özellikle birkaç sahnesiyle de epey akılda kalıcı.

@bigamist

9 yıl önce

7.5 / 10

Maalesef çok bilinen bir film olmasa da müthiş oyunculuklarla bezeli usta bir yönetmenin elinden çıkmış çok rahatsız edici bir gerilim filmidir. Filmin finali ise size Alfred Hitchcock'un çok meşhur bir filmini hatırlatacak
SPOILER

Öldürmeye Hazır filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Öldürmeye Hazır filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Öldürmeye Hazır filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL